Ухвала
від 03.11.2021 по справі 766/11145/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/11145/20

н/п 1-кс/766/10169/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.11.2021 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого у кримінальному провадженні - заступника начальника СВ ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020230030001403 від 03.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий у кримінальному провадженні - заступник начальника СВ ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковник поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020230030001403 від 03.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 04.05.2022 року включно.

Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що в провадженні СВ ВП 1 ХРУП ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020230030001403 від 03.07.2020, за фактом розтрати посадовими особами УКБ ХМР виділених коштів на проведення робіт на користь ПП «Інтербуд» за ознакам кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

В ході проведення досудового слідства встановлено, що 08.12.2017 між Управлінням капітального будівництва та ПП «Херсон-Інтербуд» (ЄРДПОУ 41203724) укладено договір № 08/12 на виконання проектно-вишукувальних робіт по об`єкту «Будівництво центральної каналізації в с.м.т. Антонівка в м. Херсон».

Відповідно до аналізу в офіційних джерелах відсутня тендерна документація про предмет закупівлі, на сайті ДАБі відсутня декларація про початок будівельних робіт що може свідчити про фіктивність зазначеного договору та потребує подальшої перевірки із залученням експертів у відповідних галузях.

Вищенаведені факти можуть свідчити про допущення розтрати працівниками УКБ ХМР виділених коштів на виконання проектно-вишукувальних робіт по об`єкту «Будівництво центральної каналізації в с.м.т. Антонівка в м. Херсон».

Постановою слідчого у кримінальному провадженні від 20.10.2021 призначена судова будівельно-технічна експертиза, виконання якої доручено експерту ОСОБА_4 .

На цей час експертиза триває та може бути виконана не раніше кінця першого кварталу 2022 року, у зв`язку з великим завантаженням експерта.

Станом на теперішній час є доцільне проведення подальшого досудового розслідування, оскільки є необхідність у подальшому проведенні додаткових слідчих та процесуальних дій, а саме:

- Отримати висновок судової будівельно-технічної експертизи;

- Призначити та провести судову економічну експертизу з метою встановлення суми збитків;

- При необхідності виконати інші слідчі дії.

У кримінальному провадженні на даний час проведені наступні слідчі та процесуальні дії:

- Допитані в якості свідків посадові особи замовника та підрядної організації

- Призначена судова будівельно-технічна експертиза

Відповідно п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо не тяжкого злочину.

Згідно до положень ст. 12 КК України не тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років..

Оскільки санкція ч. 2 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, дане кримінальне правопорушення відноситься до не тяжких.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у ч. 2 ст. 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 КПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 295-1 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора.

Беручи до уваги, що для виконання запланованого обсягу слідчих дій необхідний час, а строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні спливає 04.11.2021, виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування до шести місяців, а саме до 04.05.2022 включно.

Виконання запланованих слідчих дій дасть можливість встановити осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, та встановити об`єктивну істину у кримінальному провадженні та отримати докази, які будуть підтверджувати або спростовувати вчинення досліджуваного злочину.

Відповідно до ст. 295-1 КПК України, обставини, що перешкоджали здійснити необхідні процесуальні дії раніше:

- через велике завантаження експертів, зокрема через знаходження у експертів на виконанні понад десяти експертиз, у тому числі комісійних та комплексних;

- складність проведення допитів свідків, так як місцезнаходження останніх на даному етапі досудового розслідування не встановлено;

- у зв`язку з вжиттям заходів з запобігання виникненню та поширенню гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, беручи до уваги Постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», що ускладнювало проведення допитів свідків, оскільки свідки відмовлялись прибувати на виклик слідчого.

Таким чином встановити всі обставини кримінального правопорушення у визначені законодавством строки не надалося можливим та на даний час жодній особі не повідомлено про підозру.

На підставі викладеного, беручи до уваги, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також те, що вказані дії не могли бути здійснені та завершенні раніше з об`єктивних причин.

Посилаючись на вищевикладені обставини, слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий не з`явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлявся у відповідності до норм діючого законодавства. Надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за його відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Відповідно до ч. 2 ст. 295-1 КПК України, у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються:

1) найменування (номер) кримінального провадження;

2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження;

3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше;

4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій;

5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.

На теперішній час, під час досудового розслідування необхідно провести ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а саме:

- Отримати висновок судової будівельно-технічної експертизи;

- Призначити та провести судову економічну експертизу з метою встановлення суми збитків;

- При необхідності виконати інші слідчі дії.

Враховуючи, що для виконання запланованого обсягу слідчих дій необхідний час, а строк досудового розслідування у кримінальному проваджені №12020230030001403 спливає 04.11.2021 року, та враховуючи, що слідчим доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, оскільки вказані дії не могли бути завершені раніше з об`єктивних причин, відповідно слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню та вважає за необхідне продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020230030001403 від 03.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 04 травня 2022 року включно.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого у кримінальному провадженні - заступника начальника СВ ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020230030001403 від 03.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 04 травня 2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

Дата ухвалення рішення03.11.2021
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу100971595
СудочинствоКримінальне
Сутьпродовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12020230030001403 від 03.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України

Судовий реєстр по справі —766/11145/20

Ухвала від 03.11.2021

Кримінальне

Херсонський міський суд Херсонської області

Гонтар Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні