Справа №:755/12960/19
Провадження №: 1-кс/755/4930/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"09" листопада 2021 р. Дніпровський районний суд м. Києва (далі Суд) у складі слідчої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 та слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання слідчого СВ Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 про продовженнястроку досудовогорозслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100040005936 від 16.07.2019 року за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 206-2, ч. 1 ст. 355, ч.1 ст. 361, КК України, установив:
Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається
Слідчий СВ Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 звернулися до слідчого судді, у порядку ст.ст. 294, 295-1 КПКУкраїни,з клопотаннямпро продовженнястроку досудовогорозслідування,з підставнеобхідності закінченняпроведення процесуальнихта слідчихдій та не можливості їх проведення у межах наявних строків у силу об`єктивних причин.
Встановлені обставини у ході розслідування цього кримінального провадження органом досудового розслідування та наведені заявником у клопотанні відомості на їх підтвердження щодо доцільності продовження строку досудового розслідування
У провадженні слідчого відділу Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції України в місті Києві перебувають матеріали досудового розслідування, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12019100040005936 від 16.07.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 206-2, ч.1 ст. 355, ч.1 ст. 361 КК України.
Встановлено, що до Дніпровського УП ГУНП у м. Києві надійшла заява від ОСОБА_5 , яка повідомила, що 15.07.2019 року приблизно о 17 год. 15 хв. невстановлені особи шляхом підроблення документів заволоділи адміністративним будинком, а саме приміщенням Київського університету ринкових відносин, яка знаходиться за адресою : м. Київ, вул. Березняківська 26Б.
У постійному користуванні Київського університету ринкових відносин з 20 жовтня 1994 року перебуває майновий комплекс, у складі земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:137:0001, та нежитлові приміщення, в кількості 4 будівлі, загальною площею 2 762 кв.м., які розташовані на зазначеній земельній ділянці. Земельна ділянка повністю огороджена парканом та розташована за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 26б.
Майно (споруди), які розташовані на зазначеній земельній ділянці, передано з балансу заводу «Буревісник» на баланс Міжнародного центру (інституту) ринкових відносин та підприємництва - Центр «Ринок», на підставі Рішення № 07/19 від 05 жовтня 1994 року, в подальшому на підставі розпорядження КМДА №1882 від 21 листопада 1997 року у постійне користування Міжнародного центру (інституту) ринкових відносин та підприємництва - Центр «Ринок» було передано земельну ділянку, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , на якій розташовані будівлі, передані у користування у 1994 році.
В подальшому у 01 грудня 2003 року відбулася реорганізація Міжнародного центру (інституту) ринкових відносин та підприємництва - Центр «Ринок» та заклад почав називатися Вищий навчальний заклад Київський університет ринкових відносин, внаслідок чого, університет почав володіти та користуватися зазначеним майном на праві правонаступництва.
Відповідно то витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, зазначена земельна ділянка перебуває в комунальній власності та відведена для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, споруди розташовані на зазначеній земельній ділянці, перебувають у власності Вищого навчального закладу «Київський університет ринкових відносин».
Так, 15 липня 2019 року, приблизно о 17 год. 15 хв. територію університету та нежитлові приміщення, які йому належать за адресою: АДРЕСА_1 захоплено невідомим особами.
З метою заволодіння майном університету та перешкоджання його діяльності невстановленими особами, які повідомили що являються власниками зазначеної території, зачинені цепами із замками вхідні ворота та всі працівники університету виведені за ворота, зрізані всі замки в приміщеннях та було повішено нові замки.
Під час вивчення документів, які знаходились у представників охоронної організації, працівники якої знаходяться на території Вищого навчального закладу «Київський університет ринкових відносин», за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 26б, встановлено, що Державний реєстратор КП «Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу» 14 грудня 2018 року вчинив дії з внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно відомостей (з відкриттям нового розділу) про реєстрацію права власності об`єкта нерухомого майна №1722265580000 об`єкту нерухомості: нежитлова будівля, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 26б, за Приватним підприємством «Салон мармур, граніт, агломерат» (ЄДРПОУ 32704847).
Відповідно до відомостей, які знаходяться в єдиному реєстрі Приватним підприємством «Салон мармур, граніт, агломерат» зареєстровано право власності 14 грудня 2018 року та набуто право власності на підставі акту приймання передачі нерухомого майна, договору купівлі-продажу та довідки про балансову вартість між вищевказаним підприємством та ТОВ «Е.В.А.» від 24 грудня 2003 року.
Водночас, згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, відомості про об`єкт нерухомості, право власності на нежилі приміщення лабораторного корпусу (в літ.А) загальною площею 2206,20 кв.м. за адресою: м. Київ, вул. Солом`янська, 1, зареєстровано за Державою Україна в особі Державного комітету України по водному господарству.
Оскільки вісімнадцяти місячний строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 16 листопада 2021 року, а завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, необхідно провести ряд слідчих, розшукових та процесуальних дій, а саме: встановити та допитати в якості свідка державних реєстраторів; витребувати матеріали кримінального провадження; встановити та допитати в якості свідка осіб, які проникли на територію університету; витребувати документи з комунального підприємства «Центр державної реєстрації»; здійснити тимчасовий доступ до речей і документів; при необхідності виконати інші слідчі дії.
Враховуючи вищезазначене, оскільки виконати зазначені процесуальні та слідчі дії у вісімнадцяти місячний строк раніше не виявилось, завершити досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню та провести в повному обсязі вказані вище процесуальні та слідчі дії можливо у разі продовження строку досудового розслідування до дня повідомлення особі про підозру на шести місячний строк.
Позиція сторін
Слідчий СВ Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 у судовому засіданні, заявлене клопотання підтримав у повному обсязі, просив задовольнити, з підстав вказаних у його мотивувальній частині.
Мотиви, з яких виходив слідчий суддя при постановленні ухвали, і положення закону, яким він керувався
Слідча суддя,заслухавши думку прокурора, дослідившинадані нимиматеріали тапроаналізувавши в системному зв`язку усі наявні на час розгляду клопотання відомості, які мають пряме та опосередковане значення при вирішення порушеного питання, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24цього Кодексу, який у ч. 1 ст. 294 КПК України передбачає, що якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений участині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановленийпунктами 2і3частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Згідно ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбаченихстаттею 294цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
У клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: 1) найменування (номер) кримінального провадження; 2) всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; 3) обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; 4) строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; 5) інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання. При цьому слідчий, прокурор зобов`язані зазначити у відповідному клопотанні найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
З огляду, на що проаналізувавши у цій справі, у порядку ст. 94 КПК України, відомості наведені у клопотанні та копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовують дане звернення, слідчий суддя уважає, що у світлі посилання на процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу та значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду, як і обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше, є доречним дане клопотання задовольнити, як дійсне.
Так, з`ясовано, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду.
Ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин.
Досліджені під час вирішення цього питання обставини не свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення.
У разі продовження строку досудового розслідування його строк не перевищувати загальний строк передбачений ст. 219 КПК України.
Так, як відомості унесено в Реєстр 16.07.2019, з кваліфікацією ч. 1 ст. 206-2, ч. 1 ст. 355, ч.1 ст. 361 КК.
Згідно ч. 2 ст. 219 КПК строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно такий строк мав би настати 16.11.2021.
Саме клопотання відповідає вимогам ст. 295-1 КПК України та подане уповноваженими на те особами у розумінні положень цієї статті Кодексу.
Порушень вимог Глави 19. Загальні положення досудового розслідування та § 4. Продовження строку досудового розслідування Глави 24. Закінчення досудового розслідування. Продовження строку досудового розслідування, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
У цій ситуації, як раз продовження строку розслідування цього кримінального провадження, так як це сприятиме досягнення виконанню завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України та виконанню вимог ст. 9 того ж Кодексу.
Враховуючи викладене, слідча суддя дослідивши матеріали клопотання, долучені до нього документи, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи та інші) свідчать про те, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження.
Визначаючи строк, необхідний для проведення та завершення процесуальних дій, слідчий суддя, виходячи з норм ст. 28 КПК України, уважає, дійсним строк запропонвоаний заявником у 6 місяців, а саме до 16.05.2022.
Адже, такий строк є найкоротшим строком, достатнім для потреб досудового розслідування.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 369-372, 376 КПК України, Суд постановив:
клопотання задовольнити.
Строк досудового розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019100040005936від 16.07.2019року заознаками вчиненнякримінальних правопорушень,передбачених ч.1ст.206-2,ч.1ст.355,ч.1ст.361КК України продовжити на 6 місяців, а саме до 16.05.2022.
Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає та є обов`язковою до виконання на всій території України.
Слідча суддя Оксана БІРСА
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100987851 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні