УХВАЛА
11 листопада 2021 року
Київ
справа №520/10781/18
адміністративне провадження №К/9901/23355/19
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Чиркіна С.М., провівши підготовчі дії до касаційного розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю БЕНЕФІТ БРОК до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій протиправними, визнання протиправним і скасування рішення,
У С Т А Н О В И В :
У листопаді 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю БЕНЕФІТ БРОК (далі - ТОВ БЕНЕФІТ БРОК або позивач) звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР або відповідач), в якому просило:
визнати протиправними дії відповідача щодо порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ БЕНЕФІТ БРОК на підставі постанови НКЦПФР від 08.11.2018;
визнати протиправним і скасувати рішення НКЦПФР від 13.11.2018 №801 Щодо зупинення дії ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку ТОВ БЕНЕФІТ БРОК , ідентифікаційний код юридичної особи 36625811 ;
зобов`язати НКЦПФР поновити дію ліцензій на провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів - діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме: брокерської діяльності серії АЕ №294588 від 27.11.2014, дилерської діяльності серії АЕ №294589 від 27.11.2014.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.03.2019, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.07.2019, позов задоволено частково:
визнано протиправним рішення НКЦПФР від 13.11.2018 №801 Щодо зупинення дії ліцензій на провадження професійної діяльності на фондовому ринку ТОВ БЕНЕФІТ БРОК , ідентифікаційний код юридичної особи 36625811 .
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із рішеннями судів попередніх інстанцій, відповідач подав касаційну скаргу.
Ухвалою Верховного Суду від 22.08.2019 відкрито касаційне провадження у справі.
За змістом пунктів 2, 3, 5 частини першої статті 340 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує письмово заявлені клопотання учасників справи, вирішує питання про можливість попереднього розгляду справи або письмового провадження за наявними у справі матеріалами у суді касаційної інстанції, вирішує інші питання, необхідні для касаційного розгляду справи.
Сторонами у справі заявлено клопотання про розгляд справи за їх участі.
При розгляді цих клопотань, касаційний суд враховує практику Європейського суду з прав людини, який неодноразово висловлювався з приводу відсутності публічних слухань у судах касаційної інстанції. Зокрема, "публічний характер провадження у судових органах, згаданих у пункті 1 статті 6 [Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод], захищає учасників справи від здійснення правосуддя таємно, поза контролем громадськості та є також одним із засобів збереження довіри до судів вищих і нижчих ланок (пункт 25 рішення від 8 грудня 1983 року у справі "Axen v. Germany", № 8273/78).
Проте публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку, зокрема, і у суді касаційної інстанції. Так, у вказаній справі зазначена гарантія була забезпечена у судах першої й апеляційної інстанцій, а тому Європейський суд з прав людини не визнав порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції відсутність публічного розгляду у Федеральному суді Німеччини, який, як і Верховний Суд в Україні, вирішував винятково питання права.
Верховним Судом створено учасникам процесу у цій справі належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, в яких такий рух описаний. Крім того, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимог КАС України.
Бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які висловлені нею в касаційній скарзі, відзиві на касаційну скаргу не зумовлюють необхідності призначення до розгляду справи з викликом її учасників.
Враховуючи викладене, у заявлених клопотаннях про розгляд цієї справи у судовому засіданні слід відмовити.
Розгляд справи буде здійснюватися в порядку письмового провадження за наявними матеріалами справи.
Керуючись статтями 340, 345 КАС України, Суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні клопотань позивача та відповідача про розгляд справи за їх участі.
Підготовчі дії по справі закінчити.
Призначити розгляд цієї справи в порядку письмового провадження за наявними матеріалами без повідомлення та виклику учасників справи колегією у складі трьох суддів з 15 листопада 2021 року в приміщенні Касаційного адміністративного суду за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корпус 5.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: С. М. Чиркін
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2021 |
Оприлюднено | 12.11.2021 |
Номер документу | 101009910 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Чиркін С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні