Справа № 461/10554/20
Провадження № 1-кс/461/6287/21
УХВАЛА
09.11.2021 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні за № 42020140000000149 від 06.11.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 190 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло відповідне клопотання слідчого, яке вмотивоване тим, що група осіб за попередньою змовою, шахрайським способом заволоділа грошовими коштами потерпілих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 під приводом продажу їм автомобілів, які зареєстровані на закордонні лізингові компанії та які після перетину кордону країн Євросоюзу перебувають у міждержавному розшуку.
Зокрема, невстановлені особи організували злочинну схему з переміщення транспортних засобів, що зареєстровані за лізинговими компаніями в країнах Євросоюзу через державний кордон України з подальшим митним оформленням вказаних автомобілів на підставі завідомо підроблених офіційних документів та при цьому після оформлення і відчуження автомобілі на території Євросоюзу оголошують у міждержавний розшук як викрадені.
Слідчий зазначив, що04 листопада 2021, на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено ряд речей та документів, які постановою від 04 листопада 2021 року визнано речовими доказами.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання про здійснення розгляду без його участі.
Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя прийшов до переконання, що клопотання підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що група осіб за попередньою змовою, шахрайським способом заволоділа грошовими коштами потерпілих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 під приводом продажу їм автомобілів, які зареєстровані на закордонні лізингові компанії та які після перетину кордону країн Євросоюзу перебувають у міждержавному розшуку.
Зокрема, невстановлені особи організували злочинну схему з переміщення транспортних засобів, що зареєстровані за лізинговими компаніями в країнах Євросоюзу через державний кордон України з подальшим митним оформленням вказаних автомобілів на підставі завідомо підроблених офіційних документів та при цьому після оформлення і відчуження автомобілі на території Євросоюзу оголошують у міждержавний розшук як викрадені.
Разом з тим, як встановлено під час досудового розслідування, продані автомобілі після спливу короткого проміжку часу оголошуються у міждержавний розшук на території Євросоюзу, що свідчить про можливе незаконне вибуття їх із володіння власників лізингових компаній.
Встановлено, що за аналогічною схемою на територію України переміщено наступні автомобілі:
?Audi E-TRON, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_1 ;
?Audi Q8, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 ;
?NISSAN LEAF, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_3 ;
?Audi Q8, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_4 ;
?BMW I3, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_5 ;
?BMW I3, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_6 ;
?BMW I3, ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_7 .
Згідно відомостей з сектору міжнародного поліцейського співробітництва Головного управління Національної поліції у Львівській області встановлено, що автомобіль марки AUDI E-TRON 2019 року випуску з ідентифікаційним номером кузова НОМЕР_1 з реєстраційним номером НОМЕР_8 згідно бази даних Генерального секретаріату Інтерполу з 07.10.2020 значиться в розшуку як викрадений 10.12.2019 у Республіці Польща.
04.11.2021, на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 від 28.10.2021, проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено ряд речей та документів.
Зважаючи на те, що речі, предмети і документи котрі були вилучені в ході проведення обшуку мають критерії речових доказів, 04.11.2021 винесено постанову про визнання предметів речовими доказами та прилучення їх до матеріалів кримінального провадження.
Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Відповідно до ч.3 ст.170 КПК України, арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.
Отже, враховуючи вищенаведене, визнання предметів та документів речовими доказами та правову підставу для накладення арешту на майно, достатність доказів того, що незастосування заборони розпоряджатися майном, може призвести до втрати такого майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та співрозмірність обмеження права власності, завдання кримінального провадження, інші обставини, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170,172, 173 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на наступне майно:
- мобільний телефон iPhone з ІМЕІ: НОМЕР_9 з вставленою сім-картою з абонентським номером НОМЕР_10 ;
- мобільний телефон iPhone з ІМЕІ: НОМЕР_11 ;
- ноутбук Lenovo з серійним номером: PF-03U1LZ14/08;
- два флеш-носія;
- блокнот з обкладинкою синього кольору з чорновими записами;
- блокнот «Центр захисту киян» з чорновими записами;
- аркуші паперу формату А4 без записів з відтиском печатки «Товариство з обмеженою відповідальністю «Транс-ЕМО» у кількості 5 штук;
- викопіювання на аркуші паперу з «Рівень цін по ЦБД» на 3 арк.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101084733 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Фролова Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні