У Х В А Л А
"15" листопада 2021 р. Справа № 596/1752/20
Провадження № 2/596/107/2021
Гусятинський районний суд Тернопільської області в складі: головуючої судді Лисюк І.О., за участю секретаря судового засідання Федорів О.П., розглянувши клопотання адвоката Поляк Марії Володимирівни, яка діє в інтересах відповідача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним та просить визнати Іпотечний договір від 29.08.2020 року та зареєстрованим за №547 недійним, який укладений між ОСОБА_1 (іпотекодержателем) та ОСОБА_2 (іпотекодавець), від імені якої на підставі довіреності, посвідченої Ціцінським І.В. приватним нотаріусом Гусятинського районного нотаріального округу Тернопільської області 27 липня 2020 року за реєстровим № 630, діяв ОСОБА_3 .
Посилається на те, що на підстави Договору дарування від 02.12.2015 року, вона стала власником житлового будинку з надвірною спорудою АДРЕСА_1 . Право власності на належне майно зареєстровано в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав від 02.12.2015 року за індексним номером: 48930128.
У червні 2020 року вона звернулась до батьків та повідомила їм, що має намір переїхати на постійне проживання до м. Львова, а тому хоче продати свій будинок АДРЕСА_1 . Батьки погодились та вона попросила батька - ОСОБА_3 , щоб він зайнявся пошуками покупця. Згодом, її матір, ОСОБА_4 повідомила, що теж вирішила продати належний їй на праві власності житловий будинок по АДРЕСА_2 . Оскільки вони з матір`ю не мали можливості займатись оформленням документації, пов`язаної з продажем своїх будинків, 24 липня 2020 року вони уклали письмовий Договір доручення, відповідно до якого, за таким правочином, Повірений - ОСОБА_3 зобов`язується від імені Довірителів здійснити пошук покупців та продаж належного Довірителям нерухомого майна, а саме: житлового будинку з надвірною спорудою, загальна площа 189,9 кв.м, житлова площа 77,7 кв. м., 1/2 ч. колодязь, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , який належить на праві приватної власності ОСОБА_2 на підставі договору дарування від 02.12.2015 року № 1157 та житлового будинку з надвірною спорудою, загальна площа 190,1 кв.м., житлова площа 78,7 кв.м. колодязь, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , який належить на праві приватної власності ОСОБА_4 на підставі рішення Гусятинського районного суду від 15.04.2010 року.
27 липня 2020 року, на виконання вищевказаного Договору, нею видано ОСОБА_3 , довіреність, яка була посвідчена приватним нотаріусом Гусятинського районного нотаріального округу Тернопільської області Ціцінським І.В. та зареєстрована в реєстрі за № 630.
Однак 13 листопада 2020 року, після зустрічі з батьком їй стало відомо, що він, на деякий час, виступив майновим поручителем та передав її нерухоме майно в іпотеку. В той же день, після розмови з батьком, її зміст вона донесла матері, і вони негайно в нотаріуса скасували видані ними ОСОБА_3 в липні місяці 2020 року довіреності. Після скасування довіреностей, приватний нотаріус видав їм витяги про припинення дії довіреності. Також, того ж дня на її з матір`ю вимогу ОСОБА_3 надав їм копії Іпотечних договорів, підписаних ним від їхнього імені.
З урахуванням вищевикладеного, вважає, що укладений від її імені, ОСОБА_3 з відповідачем - 2 ОСОБА_1 на підставі виданої довіреності, Іпотечний договір грубо порушує її законні права та інтереси, укладений всупереч її волі та повинен бути визнаний судом недійсним, оскільки такий вчинений не в її інтересах, а в інтересах інших осіб.
17 березня 2021 року ухвалою судді відкрито провадження у цивільній справі та прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_2 (жительки АДРЕСА_3 ) до ОСОБА_3 (зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_1 (зареєстрованого за адресою АДРЕСА_4 ) про визнання правочину недійсним, за правилами загального позовного провадження.
02 липня 2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним, до судового розгляду по суті.
15.11.2021 року електронною поштою до суду надійшло клопотання від представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Поляк М.В. про участь у судовому засіданні, яке призначено на 18.11.2021 року о 12 год.30 хв., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua EasyCon.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 4 цієї статті Кодексу передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Отже цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи, що клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Поляк М.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана у відповідності до норм чинного законодавства, в тому числі, до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарських процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23.04.2020 року Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарських процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ; наявність технічної можливості провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів; продовження дії карантину; необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, вважаю за необхідне клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Поляк М.В. - задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212, 259-261 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Поляк Марії Володимирівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Провести судове засідання у в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання правочину недійсним, яке призначене на 12 год. 30 хв. 18 листопада 2021 року за участю представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Поляк Марії Володимирівни (58001, м.Чернівці, вул. Головна 89, оф.101, Eл-пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Попередити представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Поляк Марію Володимирівну що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межа ми приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою системи відеоконференцзв`язку EasyCon.
Роз`яснити адвокату Поляк М.В., що для участі у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов`язана зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області І.О. Лисюк
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2021 |
Оприлюднено | 16.11.2021 |
Номер документу | 101086455 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Лисюк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні