Справа № 588/1866/21
Провадження № 2/588/626/21
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
16 листопада 2021 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) в інтересах ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ) до Тростянецької міської ради Сумської області (адреса: вул. Миру, буд. 6, м. Тростянець, Сумська область, 42600) про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
16.11.2021 ОСОБА_1 звернулася до суду в інтересах ОСОБА_2 із указаним позовом, у якому просить суд встановити ОСОБА_2 додатковий строк тривалість три місяці із дати набрання рішенням законної сили, для подачі заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Кам`янецьке Охтирського (колишній Тростянецький) району Сумської області.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з таких мотивів.
Відповідно до частини першої статті 58 ЦПК України , сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Позовна заява має відповідати вимогам, передбаченим статтями 175 та 177 ЦПК України.
Відповідно до частини 2 статті 175 ЦПК України , позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно частини 7 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Згідно з п.2 ч.6 ст. 19 ЦПК України - не є малозначними, зокрема справи, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України - справи у спорах щодо спадкування не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного провадження, отже вони підлягають розгляду лише в загальному позовному провадженні.
Згідно частини 4 статті 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Відповідно до частин 1, 3 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Як вбачається із матеріалів справи позовна заява подана від імені позивачки ОСОБА_2 представником за довіреністю Лямкіною Таісією Андріївною, яка не є адвокатом та не є законним представником позивачки.
Дана справа не є малозначною, тому її розгляд має відбуватися за правилами загального позовного провадження із участю адвоката як представника, а не у спрощеному провадженні, оскільки згідно пункту 2 частини 4 статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Таким чином, дана позовна заява подана особою, яка не має право представляти інтереси позивачки у справі про спір щодо спадкування, а тому є такою, що не відповідає вимогам статті 175 ЦПК України.
Крім того, у порушення п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України подана позовна заява не містить відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачці часу для усунення вказаних вище недоліків, а саме - подання до суду належним чином оформленої позовної заяви, поданої позивачкою особисто або її адвокатом як представником.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Тростянецької міської ради Сумської області про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.
Надати ОСОБА_2 строк 10 (десять) днів, який обчислюється з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків, а саме подання належним чином оформленої позовної заяви у відповідності до вимог ст. 175 ЦПК України, підписаної нею особисто, або від її імені адвокатом, як представником.
Роз`яснити позивачці, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву буде визнано неподаною та повернено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Огієнко
Суд | Тростянецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2021 |
Оприлюднено | 17.11.2021 |
Номер документу | 101126279 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Сумської області
Огієнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні