Ухвала
від 17.11.2021 по справі 345/5036/21
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 345/5036/21

Провадження № 2/345/1451/2021

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

17.11.2021 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Кулаєць Б.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Войнилівського ліцею Войнилівської селищної ради Об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі, стягнення невиплаченої заробітної плати та моральної шкоди,

в с т а н о в и л а:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Войнилівського ліцею Войнилівської селищної ради Об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області, згідно якого просить:

- визнати незаконним та скасувати наказ відповідача про відсторонення позивача від роботи та поновлення на роботі;

- зобов`язати відповідача виплатити позивачу невиплачену заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи;

- стягнути з відповідача на користь позивача 10 000 грн. маральної шкоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вивчивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху з таких підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України , кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Звернення до суду здійснюється, зокрема, шляхом пред`явлення позову, форма і зміст якого повинні відповідати вимогам статей 175 , 177 ЦПК України .

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом з тим, позивачем не викладено обставин та не зазначено доказів щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача виплатити позивачу заробітну плату за час незаконного відсторонення позивача від роботи та не наведено обґрунтованого розрахунку, не вказано розмір окладу позивачки та не долучено довідку про розмір окладу (ставки) позивачки, а також щодо позовної вимоги про стягнення маральної шкоди, що не відповідає вимогам п.п. 3, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України .

Крім того, при зверненні до суду із даним позовом позивачем не сплачено судовий збір, посилаючись на п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір .

Слід зазначити, що відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

Оскільки предметом цього позову є оскарження наказу про відсторонення позивача від роботи, яке по своїй суті є призупиненням виконання нею своїх трудових обов`язків, а не звільнення з займаної посади/роботи/професії, що мало б наслідком вирішення питання про поновлення на роботі такого працівника, доводи позивача про наявність пільг при зверненні до суду із зазначеним у заяві питанням з підстав, наведених у позові, судом не приймаються.

При відсутності у позовній заяві та матеріалах позову відомостей про наявність інших пільг при зверненні до суду, позивач ОСОБА_1 має сплатити судовий збір на загальних підставах.

Згідно з позовною заявою позивачем заявлено чотири позовні вимоги, при цьому дві з них є немайнового характеру, а саме: 1) визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, 2) поновлення на роботі, 3) стягнення заробітної плати за час незаконного відстороненні від роботи, 4) стягнення моральної шкоди.

Враховуючи норми Закону України Про судовий збір , позивач ОСОБА_1 в даному випадку звільняється від сплати судового збору лише за дві позовні вимоги, а саме: поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час незаконного відстороненні від роботи.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:

-за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 908,00 грн.);

-за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або особою підприємцем, - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 908,00 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто 11350,00 грн.).

Відповідно до ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Оскільки обов`язок щодо сплати судового збору за вчинення відповідної процесуальної дії лежить на стороні, яка ініціює вчинення такої дії, відповідно позивачу необхідно сплати судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру - про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи в розмірі 908,00 грн.. та майнової вимоги - стягнення моральної шкоди у розмірі 908,00 грн..

З викладеного слідує, що позовна заява не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, а позивачу слід надати термін для виправлення недоліків позовної заяви шляхом подачі позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ЦПК України.

Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статтях 175 , 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 185 ЦПК України , суддя

П О С Т А Н О В И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Войнилівського ліцею Войнилівської селищної ради Об`єднаної територіальної громади Калуського району Івано-Франківської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи , поновлення на роботі, стягнення невиплаченої заробітної плати та моральної шкоди залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Суддя :

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.11.2021
Оприлюднено18.11.2021
Номер документу101143578
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —345/5036/21

Рішення від 10.05.2022

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кулаєць Б. О.

Рішення від 10.05.2022

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кулаєць Б. О.

Ухвала від 27.04.2022

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кулаєць Б. О.

Ухвала від 30.11.2021

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кулаєць Б. О.

Ухвала від 17.11.2021

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Кулаєць Б. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні