Справа № 760/23424/21
Провадження №2/760/9945/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 вересня 2021 року м. Київ
Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Аксьонова Н.М.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ві Еф Консалтінг Сервісиз про захист прав споживача,
ВСТАНОВИВ:
27 серпня 2021 року до Солом`янського районного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТОВ Ві Еф Консалтінг Сервісиз про захист прав споживача, в якому просить стягнути з відповідача 101906,74 грн., з яких:
- кошти, сплачені за ненадані послуги: щодо ОСОБА_2 у сумі 930 грн., щодо ОСОБА_3 у сумі 460 грн, щодо ОСОБА_4 у сумі 470 грн;
- 3% річних від прострочених поверненням сум: від простроченої поверненням суми 920 грн (за послуги відповідача щодо ОСОБА_2 і ОСОБА_3 ) у розмірі 9,38 грн., від простроченої поверненням суми 470 грн (за послуги відповідача щодо ОСОБА_4 ) у розмірі 4,29 грн, від простроченої поверненням суми 470 грн (за послуги відповідача щодо ОСОБА_2 ) у розмірі 2,82 грн;
- інфляційні втрати від прострочених поверненням сум: від простроченої поверненням суми 920 грн (за послуги відповідача щодо ОСОБА_2 і ОСОБА_3 ) у розмірі 21,30 грн, втрати від простроченої поверненням суми 470 грн (за послуги відповідача щодо ОСОБА_4 ) у розмірі 7,54 грн; від простроченої поверненням суми 470 грн (за послуги відповідача щодо ОСОБА_2 у розмірі 1,41 грн., а також моральну шкоду у розмірі 100000 грн. та судові витрати.
Як убачається зі змісту ч.1 ст.184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Позовна заява подається до суду із дотриманням вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Згідно п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, позивачем не чітко сформульовані позовні вимоги, а саме не зазначено на користь кого потрібно стягнути ці кошти.
Крім того, позивачем не обґрунтовано чим саме порушені його права, за захистом яких має місце звернення до суду з указаним позовом. Адже, як вбачається з позовної заяви і доданих до неї документів, позивач стверджує, що відповідач не повернув кошти за ненадані послуги за подання документів на візу до посольства Польщі в Україні його синам - ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та його дружині ОСОБА_4 .
Крім того, суд роз`яснює, що відповідно до ч.1, ч.2 ст.59 ЦПК України права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом. Права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, а також осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом.
Крім того, статтею 23 ЦК України передбачено , що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Моральна шкода полягає:
1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я;
2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів;
3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна;
4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.
Якщо інше не встановлено законом, моральна шкода відшкодовується грошовими коштами, іншим майном або в інший спосіб.
Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Постановою Пленуму Верховного Суду України №4 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди , роз`яснено, що у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, у чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується, окрім вказівки на те, у чому полягає ця шкода та якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві. У разі недотримання позивачем зазначених вимог суд вправі залишити позовну заяву без руху.
Таким чином позовна заява не відповідає вказаним вимогам закону, оскільки позивачем не вказано у чому полягає заподіяна моральна шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди 100000 грн, та якими доказами це підтверджується, а також не надано суду таких доказів.
У позовній заяві позивач вказав, що 14 квітня 2021 року він через сайт https://visa.vfsglobal.com/ukr/uk/pol/apply-visa зробив оплату послуг відповідача за подання документів на візу до посольства Польщі в Україні для його синів - ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 . У наданні послуг з оформлення документів ОСОБА_3 та ОСОБА_2 відповідачем було відмовлено.
27 квітня 2021 року позивач ще раз сплатив послуги відповідача за подання документів на візу до посольства Польщі в Україні за себе та свою дружину - ОСОБА_4 . Послуги знову були надані частково - прийнято лише документи позивача, послуги з обробки документів ОСОБА_4 надані не були.
07 травня 2021 року позивач звернувся до відповідача з заявою про повернення сплачених коштів за не отримані послуги у спосіб, визначений на сайті відповідача: направив сканкопії документів на електронну пошту.
04 червня 2021 року позивач оплатив послуги відповідача за подання документів на візу до посольства Польщі в Україні своїх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 . Послуги були надані частково: прийнято до оформлення документи ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , у наданні послуг щодо оформлення документів ОСОБА_2 відповідач відмовився в односторонньому порядку, коштів не повернув.
Однак, якими доказами підтверджуються вказані обставини, у позові не зазначив та не додав їх до позовної заяви.
В обґрунтування підсудності справи Солом`янському районному суду м. Києва позивач вказав, що позов подано за місцем проживання позивача, однак доказів, які б підтверджували факт реєстрації позивача за адресою, вказаною у позовній заяві, до позовної заяви не додав.
У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 95, 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Ві Еф Консалтінг Сервісиз про захист прав споживача - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що якщо у встановлений цією ухвалою строк вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України будуть виконані, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Солом`янського районного
суду міста Києва Н.М. Аксьонова
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2021 |
Оприлюднено | 19.11.2021 |
Номер документу | 101195283 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Аксьонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні