Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 2-1561/11
Провадження № 8/711/10/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2021 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Скляренко В.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, -
в с т а н о в и л а:
22.11.2021 року до Придніпровського районного суду м. Черкаси надійшла заява ОСОБА_1 , з якою він звернувся до суду про перегляд та скасування ухвали Придніпровського районного суду м. Черкаси від 28.07.2020 року по справі № 2-1561/11 та постанови Черкаського апеляційного суду від 19.11.2020 року по справі № 2-1561/11 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Профкапітал в частині задоволення заяви про заміну сторони у виконавчому листі у зв`язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до ст. 423 ЦПК України, рішення, постанова або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.
Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є: 1) істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи; 2) встановлений вироком або ухвалою про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності, що набрали законної сили, факт надання завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного перекладу, фальшивості письмових, речових чи електронних доказів, що призвели до ухвалення незаконного рішення у даній справі; скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення судового рішення, що підлягає перегляду.
За правилами цивільного процесуального законодавства, заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам цього Кодексу щодо оформлення заяв до суду першої інстанції (ст. 426 ЦПК України).
Так, відповідно до ч. 2 ст. 426 ЦПК України, у заяві зазначаються: 1) найменування суду, якому адресується заява; 2) ім`я (найменування) особи, яка подає заяву, місце її проживання чи місцезнаходження; 3) інші учасники справи; 4) дата ухвалення і зміст судового рішення, про перегляд якого подано заяву; 5) нововиявлені або виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх відкриття або встановлення; 6) посилання на докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин.
Разом з тим, частиною 3 статті 426 ЦПК України передбачено, що до заяви додаються: 1) копії заяви відповідно до кількості учасників справи; 2) документ про сплату судового збору; 3) докази, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин; 4) документ, що підтверджує повноваження представника особи, яка подає заяву, - якщо заява підписана таким представником; 5) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 423 цього Кодексу; 6) у разі пропуску строку на подання заяви - клопотання про його поновлення.
Вказані вище положення заявником ОСОБА_1 не виконано, зокрема п. 2 ч. 3 статті 426 ЦПК України, оскільки до поданої заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами , заявником не доданий доказ про сплату судового збору або документи, підтверджуючі підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.
Положеннями статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року (в редакції чинній на момент подачі позову) встановлено, що за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином заявнику ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір та надати квитанцію про сплату судового збору, або надати документи, що підтверджують підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до закону.
Разом з тим, звертаючись до суду з даною заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, заявник ОСОБА_1 вказує, що про існування обставин, що стали підставою для перегляду судового рішення, йому стало відомо 05.10.2021 року, однак, при цьому не надає суду підтверджуючих доказів даного факту та клопотання про поновлення строку на подання заяви заявник суду також не подав.
Крім того, в прохальній частині заяви, заявник ОСОБА_1 просить суд скасувати ухвалу Придніпровського районного суду м. Черкаси від 28.07.2020 року по справі № 2-1561/11 та постанову Черкаського апеляційного суду від 19.11.2020 року по справі № 2-1561/11 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Профкапітал в частині задоволення заяви про заміну сторони у виконавчому листі.
Проте, частиною 1 ст. 425 ЦПК України чітко встановлено, що заява про перегляд судового рішення суду першої інстанції з підстав, визначених частиною другою , пунктами 1 , 3 частини третьої статті 423 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.
Тому, заявнику ОСОБА_1 необхідно уточнитись з вимогами його заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 427 ЦПК України , до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 426 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Статтею 185 ЦПК України визначено, що позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 ЦПК України підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 426 ЦПК України, вона підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 185, 425, 426, 427 ЦПК України , Законом України Про судовий збір , суддя, -
у х в а л и л а:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення вказаних в мотивувальній частині ухвали недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити заявнику, що, у випадку не усунення вказаних недоліків, заява буде визнана не поданою та йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлений 24.11.2021 року.
Суддя В.М. Скляренко
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2021 |
Оприлюднено | 25.11.2021 |
Номер документу | 101352841 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Скляренко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні