Ухвала
від 01.09.2021 по справі 756/12709/21
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

01.09.2021 Справа № 756/12709/21

Справа № 756/12709/21

Провадження № 2/756/6003/21

У х в а л а

1 вересня 2021 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Жук М.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби у м. Києві, Київського апеляційного господарського суду, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, тертя особа Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ), Оболонський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головне управління державної податкової служби у м. Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про зняття арешту з майна і припинення податкової застави,

в с т а н о в и в:

У серпні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Оболонського районного суду міста Києва з позовом до ГУ Державної казначейської служби у м. Києві, Київського апеляційного господарського суду, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, тертя особа ЦМУ МЮ (м. Київ), Оболонський відділ державної виконавчої служби у місті Києві ЦМУ МЮ (м. Київ), ГУ державної податкової служби у м. Києві, Департамент з питань реєстрації ВО КМР (КМДА), про зняття арешту з майна і припинення податкової застави.

Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до 4, 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

Проте, в порушення вищевказаної норми позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, зокрема, позивачем зазначено відповідачами ГУ Державної казначейської служби у м. Києві, Київський апеляційний господарський суд, Державна архітектурно-будівельна інспекція України,однак у позовній заяві не викладено зміст позовних вимог та обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з цих відповідачів.

Згідно ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

У відповідності до ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Як роз`яснено у п. 1 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 03.06.2016 року № 5 Про судову практику в справах про зняття арешту з майна (далі - постанова Пленуму ВССУ №5 від 03.06.2016 року) у порядку цивільного судочинства захист майнових прав здійснюється у позовному провадженні, а також у спосіб оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби. Спори про право цивільне, пов`язані з належністю майна, на яке накладено арешт, відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦПК України розглядаються в порядку цивільного судочинства у позовному провадженні, якщо однією зі сторін відповідного спору є фізична особа, крім випадків, коли розгляд таких справ відбувається за правилами іншого судочинства.

Відповідно до змісту п. 2 цієї постанови Пленуму позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно). Відповідачами в справі є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно, а в окремих випадках - особа, якій передано майно, якщо воно було реалізоване. Як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має бути залучено відповідний орган державної виконавчої служби, а також відповідний орган доходів і зборів, банк та іншу фінансову установу, які у випадках, передбачених законом, виконують судові рішення.

Відповідно до роз`яснень, які містяться в п. 8 указаної постанови, якщо позивач є власником спірного майна, то вирішується вимога про зняття арешту з майна, а у разі якщо позивач одночасно доводить своє право власності, то відповідно до заявлених вимог суд вирішує вимогу про зняття арешту з майна та про визнання права власності на це майно.

Таким чином, позивачу слід визначитись із колом учасників справи, їх процесуальним статусом, указати їх повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Крім того, зазначити виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів; зазначити докази, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

В позовній заяві заявлено вимогу про скасування податкової застави, оформленої на підставі рішення про опис майна у податкову заставу ГУ Державної фіскальної служби у м. Києві з підстав із визнанням права власності припиненим та податкової застави, оформленої на підставі пп. 89.1.1 п. 89.1 ст. 89 Податкового Кодексу у податкову заставу ДПІ у Голосіївському районі м. Києва, однак належних відповідачів по даних вимогам не вказано; натомість Головне управління ДПС у м. Києві зазначено як третю особу.

Суд звертає увагу позивача на те, що позовна вимога до ДПС про скасування податкової застави розглядається в порядку Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судом.

Також, слід звернути увагу на те, що вчинення (невчинення) суддею (судом) процесуальних дій під час розгляду конкретної справи, а також ухвалені у ній рішення можуть бути оскаржені до суду вищої інстанції у порядку, передбаченому процесуальним законом для тієї справи, під час розгляду якої вони відповідно були вчинені (мали бути вчинені) чи ухвалені, а не шляхом подання позовної заяви в порядку цивільного судочинства із зазначенням у якості відповідача суд яким вчинена така процесуальна дія.

Згідно ч. 5 ст. 95 та п. 8 ч. 3 ст.175 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Однак, додані до позовної заяви копії письмових доказів позивачем належним чином не засвідчені.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На виконання зазначеної ухвали позивач повинен подати до суду нову редакцію позовної заяви, з урахуванням вимог про усунення недоліків, викладених в цій ухвалі.

Керуючись ст. ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України,

у х в а л и в:

Позовну заяву представника ОСОБА_1 залишити без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків у термін до 22 грудня 2021 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку, якщо недоліки позовної заяви у встановлений строк не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.09.2021
Оприлюднено26.11.2021
Номер документу101382823
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/12709/21

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Рішення від 13.12.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Рішення від 13.12.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Ухвала від 02.05.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Ухвала від 24.12.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Ухвала від 01.09.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Жук М. В.

Ухвала від 27.08.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Андрейчук Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні