27.08.2021 Справа № 756/12709/21
Справа пр. №2/756/6003/21
ун. №756/12709/21
У Х В А Л А
27 серпня 2021 року м. Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі судді Андрейчука Т.В., розглянувши заяву про самовідвід судді у цивільній справі № 756/12709/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної казначейської служби України в м. Києві, Київського апеляційного господарського суду, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - Центральне міжрегіональне управління міністерства юстиції (м. Київ), Оболонський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головне управління державної податкової служби у м. Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про зняття арешту з майна і припинення податкової застави, -
в с т а н о в и в:
У серпні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління державної казначейської служби України в м. Києві, Київського апеляційного господарського суду, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - Центральне міжрегіональне управління міністерства юстиції (м. Київ), Оболонський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головне управління державної податкової служби у м. Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про зняття арешту з майна і припинення податкової застави.
26 серпня 2021 року дана позовна заява була передана судді Андрейчуку Т.В.
Станом на 27 серпня 2021 року провадження у справі відкрито не було.
27 серпня 2021 року суддею Андрейчуком Т.В. заявлено самовідвід на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України.
Заява мотивована тим, що рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 30 вересня 2020 року у справі № 2-1213/20, яке ухвалено під головуванням судді Андрейчука Т.В., було частково задоволено позов ОСОБА_1 до Української спеціальної науково-реставраційної проектно-будівельно-виробничої корпорації "Укрреставрація", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської адміністрації), приватне акціонерне товариство "Міжнародна інвестиційна компанія "Інтерінвестсервіс", товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельно-інвестиційна компанія "Інтербудінвест", публічне акціонерне товариство "Трест "Київміськбуд-3", про скасування запису про проведену державну реєстрацію права власності, скасовано рішення державного реєстратора Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві Володковича В.В. про державну реєстрацію права власності Української спеціальної науково-реставраційної проектно-будівельно-виробничої корпорації "Укрреставрація" на квартиру АДРЕСА_1 від 05 грудня 2014 року № 17749397. У вказаному рішенні судом було встановлено обставини, які слугують підставою позову у цивільній справі № 756/12709/21.
Відтак, з метою уникнення будь-яких сумнівів в неупередженості головуючого у справі суддею Андрейчуком Т.В. заявлено самовідвід.
Згідно зі ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених ст. 37 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
З підстав, зазначених у ст. ст. 36, 37 цього Кодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження (ч. 1, ч. 3 ст. 39 ЦПК України).
За приписами ч. 7 ст. 56 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддя зобов`язаний справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства; дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів.
У постанові від 13 червня 2007 року "Про незалежність судової влади" Пленум Верховного Суду України роз`яснив, що відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.
П. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод (далі - Конвенція) передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характер або встановить обгрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У своєму рішенні у справі "Білуха проти України" Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ або Суд) зазначив, що згідно з усталеною практикою Суду наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (див., серед іншого (inter alia), рішення у справі "Фей проти Австрії" (Fey v. Austria) від 24 лютого 1993 року, п п. 27, 28 і 30; рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), №33958/96, п. 42, ЄСПЛ 2000-XII). У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду (рішення у справі "Пуллар проти Сполученого Королівства" (Pullar v. United Kingdom), від 10 червня 1996 року, п. 38).
Щодо суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного ("Ветштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), п. 43).
Стосовно об`єктивного критерію слід визначити, окремо від поведінки головуючого у справі судді, чи існували переконливі факти, які б могли свідчити про його безсторонність. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими ("Ветштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), п. 44); та рішення у справі "Ферантелі та Сантанжело проти Італії" (Ferrantelli and Santangelo v. Italy), від 07 серпня 1996 року, п. 58).
З огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть мати певну важливість або, іншими словами, "правосуддя повинно не тільки чинитися, повинно бути також видно, що воно чиниться" (рішення у справі "Де Куббер проти Бельгії" (De Cubber v. Belgium), від 26 жовтня 1984 року, п. 26).
Керуючись ст. ст. 36, 37, 39, 40 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву судді Андрейчука Тараса Васильовича про самовідвід у розгляді у цивільній справі № 756/12709/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної казначейської служби України в м. Києві, Київського апеляційного господарського суду, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - Центральне міжрегіональне управління міністерства юстиції (м. Київ), Оболонський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головне управління державної податкової служби у м. Києві, Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про зняття арешту з майна і припинення податкової застави - задовольнити.
Передати справу для здійснення повторного автоматизованого розподілу справи між суддями.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.В. Андрейчук
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2021 |
Оприлюднено | 28.08.2021 |
Номер документу | 99212199 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Андрейчук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні