1Справа № 335/8614/20 1-в/335/147/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2021 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши подання начальника сектора ювенальної пробації м. Запоріжжя ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_3 , про застосування покарання за наявності кількох вироків відносно засудженого: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
ВСТАНОВИВ:
Начальник сектора ювенальної пробації м. Запоріжжя ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_3 подав до суду клопотання, в якому просить вирішити питання про застосування покарання за наявності кількох вироків відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання обґрунтоване тим, що 27.10.2021, до сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя філії ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області для виконання надійшла копія вирокуОрджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 23.09.2021 відносно неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якого засуджено за ч. 3 ст. 185 України до 1 року позбавлення волі, звільненого від відбування покарання з випробуванням на 1 рік, з покладенням обов`язків, передбачених ст.ст. 75, 76, 104 КК України. Вирок набрав законної сили 25.10.2021.
01.11.2021 на виконання до сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя філії ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області, надійшов вирок Заводського районного суду м. Запоріжжя від 17.09.2021 відносно неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якого засуджено за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі, звільненого від відбування покарання з випробуванням на 2 роки, з покладенням обов`язків, передбачених ст.ст. 75, 76, 104 КК України. Вирок набрав законної сили 19.10.2021.
У зв`язку з постановленням у відношенні неповнолітнього ОСОБА_4 кількох вироків у подані порушується питання про застосування покарання за наявності кількох вироків.
Прокурор у судове засідання надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Старший інспектор сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя ОСОБА_5 у судове засідання надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Засуджений ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився, відповідно до вимог ч. 5 ст. 539 КПК України, не перешкоджає розгляду клопотання за його відсутності.
Ознайомившись з матеріалами клопотання, суд доходить до наступних правових висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, у разі необхідності вирішення питань, передбачених, зокрема, п. 11ст. 537 цього Кодексу, а саме про застосування покарання за наявності кількох вироків.
Згідно з п. 25 Постанови Пленуму Верховного суду України від 24 жовтня 2003 року № 7, "Про практику призначення судами кримінального покарання", питання визначення порядку застосування покарання за наявності декількох вироків можуть вирішуватися на стадії виконання вироку у випадках, якщо стосовно засудженого є не звернений до виконання вирок, про який не було відомо суду, що постановив останній за часом вирок. При призначенні покарання за сукупністю злочинів та за сукупністю вироків слід забезпечити недопущення порушення конституційних прав засудженого та виконання постановлених відносно нього вироків, а також не допустити погіршення становища засудженого під час вирішення питання про застосування покарання за наявності кількох вироків, як то передбачено нормами ст.ст.70,71 КК України.
Згідно з роз`ясненнями, що викладено у п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов`язаних із виконанням вироків» від 21.12.1990 № 11, не підлягають розгляду в порядку, передбаченому ст.539 КПК України, питання, які зачіпають суть вироку та погіршують становище засудженого; звужують або розширюють обсяг обвинувачення; стосуються прогалин і недоліків вироків в частині кваліфікації злочинів, призначення покарання, вирішення цивільного позову.
ОСОБА_4 засуджений Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя від 23.09.2021 року за ч. 3 ст. 185 КК України, до 1 року позбавлення волі, звільнений від відбування покарання з випробуванням на 1 рік, з покладенням обов`язків, передбачених ст.ст. 75, 76, 104 КК України.
Проте при призначенні за вказаним вироком покарання не був врахований вирок який ухвалено раніше Заводським районним судом м. Запоріжжя від 17.09.2021, за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі, звільнений від відбування покарання з випробуванням на 2 роки, з покладенням обов`язків, передбачених ст.ст. 75, 76, 104 КК України.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, у межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, має право вирішувати питання про застосування покарання за наявності кількох вироків.
З тексту вироків слідує, що кримінальне правопорушення, за яке ОСОБА_4 був засуджений вироком Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 23.09.2021, було скоєне ним до ухвалення вироку 17.09.2021 Заводським районним судом м. Запоріжжя, тому застосуванню підлягають положення ч. 4 ст. 70 КК України. Таким чином, при постановленні вироку від 23.09.2021 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя мав би застосувати вимоги ч. 4 ст.70 КК України, під час призначення неповнолітньому ОСОБА_4 остаточного покарання.
За обома вироками неповнолітній ОСОБА_4 підлягає звільненню від відбування покарання з випробуванням.
Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України, при сукупності кримінальних правопорушень суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожне кримінальне правопорушення окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань.
Частиною 4 ст. 70 КК України передбачено, що за правилами, передбаченими для призначення покарання за сукупністю злочинів, призначається покарання, якщо після постановлення вироку в справі буде встановлено, що засуджений винен ще і в іншому злочині, вчиненому ним до постановлення попереднього вироку. У цьому випадку в строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю злочинів, зараховується покарання, відбуте повністю або частково за попереднім вироком, за правилами, передбаченими в статті 72 цього Кодексу.
При цьому, при призначенні засудженому ОСОБА_4 остаточного покарання суд відповідно до ч. 4 ст. 70 КК України, спочатку має визначити остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень, після чого вирішити питання щодо звільнення від такого покарання з випробовуванням.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у даному випадку визначення порядку застосування покарання при наявності кількох вироків стосовно неповнолітнього ОСОБА_4 . Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 23.09.2021 та вироку Заводського районного суду м. Запоріжжя від 17.09.2021, з врахуванням змісту вказаних вироків суд вважає, що відповідно до ч. 4 ст. 70 КК України, остаточне покарання засудженому має бути визначене із застосуванням принципу поглинення менш суворого покарання більш суворим та звільнення засудженого від відбування такого покарання з випробуванням строком на два роки, що, в свою чергу, не погіршує становище засудженого.
Таким чином, слід остаточно призначити неповнолітньому засудженому на підставі ч. 4 ст. 70 КК України, ОСОБА_4 до відбуття покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі; на підставі ст.ст. 75,104 КК України, звільнити останнього від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки, з покладенням на засудженого обов`язків, визначених ст. 76 КК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника сектора ювенальної пробації м. Запоріжжя ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_3 , про застосування покарання за наявності кількох вироків - задовольнити.
На підставі вимог ч. 4 ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання призначеного за вироком Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 23.09.2021, більш суворим, призначеним вироком Заводського районного суду м. Запоріжжя від 17.09.2021, остаточно призначити покарання неповнолітньому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у виді позбавлення волі строком на чотири роки.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вимоги ст.ст. 75, 76, 104 КК України, звільнивши його від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, призначивши ОСОБА_4 іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки. Покласти на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступні обов`язки: періодично з`являтись на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця мешкання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2021 |
Оприлюднено | 02.02.2023 |
Номер документу | 101387840 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про застосування покарання за наявності кількох вироків |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Крамаренко І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні