СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/5476/21
пр. № 2/759/3888/21
25 жовтня 2021 року Святошинський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Петренко Н.О.
за участі секретаря судових засідань Сироти А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Коваль і Партнери (02098, м. Київ, пр-кт Павла Тичини, 6, прим. 57 ) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2021 року представник ТОВ Водоканал-Сервіс звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення у сумі 287 741,15 грн.
В обгрунтування позовних вимог представник позивача посилався на те, відповідно до договору про здійснення функцій виконавця комунальних послуг №38/15/ВКП від 01.11.2015 між ТОВ Водоканал-Сервіс та ОСББ Затишок позивача наділено повноваженнями виконавця комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_2 . ОСОБА_1 є власником квартири за адресою АДРЕСА_3 . Відповідач, проживаючи за вказаною адресою, не має укладеного з позивачем договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, проте послуги позивача відповідач споживає і тому, згідно ст.ст. 1, 6 Закону України Про житлово-комунальні послуги останній є учасником правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг і споживачем послуг, тому позивачем надано відповідачу особовий рахунок № НОМЕР_1 . Відповідно до загальної картки по особовому рахунку з 01.11.2015р. по 01.02.2021р. позивач надав послуг на загальну суму 295 217,11 грн, відповідач сплатив 7 475,96 грн. Таким чином станом на 01.02.2021р. заборгованість відповідача перед позивачем складає 287 741,15 грн. Представник позивача просить стягнути вказану суму заборгованості.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 25.03.2021р. відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено розгляд по суті.
Ухвалою суду від 03.06.2021р. закрито підготовче провадження у справі та призначено до розгляду по суті.
25.10.2021р. ухвалою суду замінено позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Водоканал Сервіс" на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Коваль і Партнери .
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, просив розглядати справу за його відсутності, позов підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явився про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних у ній доказів, оскільки відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, не з`явився у судове засідання, про причини неявки не повідомив, не подав відзив і позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд встановив наступне.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна квартира за адресою АДРЕСА_3 належить ОСОБА_1 /а.с.15/.
23.02.2012 між ТОВ Водоканал-сервіс в особі директора Ведмідя А.С. та ОСББ Затишок в особі голови правління Ковальської І.О. укладено договір № 38/15/ВКП про здійснення функцій виконавця комунальних послуг, відповідно до умов якого товариство приймає на себе зобов`язання виконувати функції виконавця комунальних послуг з централізованого постачання холодної води, централізованого водовідведення, централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення для споживачів - мешканців багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 /а.с.12-14/.
Відповідно до п.2.1 виконавець зобов`язується надавати комунальні послуги у будинку відповідно до вимог чинного законодавства України: укласти з постачальниками Комунальних послуг (ПАТ АК Київводоканал , ПАТ Київенерго ) договори про постачання комунальних послуг для надання їх споживачам.
Відповідно до п. 3.8 договору передбачено, що розрахунки за послуги з централізованого постачання холодної води між споживачами в будинку та виконавцем проводяться на основі показників квартирних приладів обліку, а зі споживачами в квартирах, на обладнаних такими приладами, - відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України Про житлово-комунальні послуги житлово-комунальні послуги поділяються на житлові послуги (послуги з управління багатоквартирним будинком: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівля електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку) та комунальні послуги (послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами).
За положеннями п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Відповідно до статті 322 Цивільного кодексу України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 зобов`язаний своєчасно та у повному обсязі сплачувати плату за надання послуг з централізованого постачання холодної води, централізованого водовідведення, централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення.
З листопада 2015 по 01 січня 2021 року ОСОБА_1 несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує плату за надані послуги з централізованого постачання холодної води, централізованого водовідведення, централізованого постачання гарячої води, централізованого опалення, у зв`язку з чим має заборгованість з оплати наданих послуг у сумі 287 741,15 грн.
Відповідно до п. 4.1 за виконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.
Споживачі зобов`язані оплатити послуги, якщо вони фактично користувались ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Статтею 81 ЦПК України перебачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до частини першої статті 509 ЦК України зобов`язання - це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно із статтею 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (стаття 611 ЦК України).
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (стаття 610 ЦК України).
Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За приписами ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
За положеннями з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно із частиною третьою статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи викладене, дослідивши обставини справи, оцінивши зібрані докази у сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог ТОВ Юридична компанія Коваль і Партнери , стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення у сумі 287 741,15 грн.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України суд присуджує з відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 4 316,12 грн.
Керуючись ст. 5, 12, 13, 81, 141, 259, 263, 264, 265, 280, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Коваль і Партнери до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , АДРЕСА_3 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Коваль і Партнери (місцезнаходження: м. Київ, проспект Павла Тичини, 6, прим. 57, рахунок № НОМЕР_2 в АТ Укрсиббанк , ідентифікаційний код юридичної особи 36405613) заборгованість за послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення у сумі 287 741,15 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , АДРЕСА_3 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Юридична компанія Коваль і Партнери (місцезнаходження: м. Київ, проспект Павла Тичини, 6, прим. 57, рахунок № НОМЕР_2 в АТ Укрсиббанк , ідентифікаційний код юридичної особи 36405613) судовий збір у розмірі 4 316,12 грн. (чотири тисячі триста шістнадцять грн.12 коп.).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя Н.О. Петренко
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2021 |
Оприлюднено | 01.12.2021 |
Номер документу | 101486406 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Петренко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні