Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/612/20
Провадження №2/382/76/21
У Х В А Л А
30 листопада 2021 року Яготинський районний суду Київської області в складі:
головуючого судді Кисіль О.А.
при сектераті ОСОБА_1
розглянувши питання про повернення листа № 1547/22.9-06-28 від 26.11.2021 року Драбівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Золотоніському районі Черкаської області в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа без самостійних вимог: Драбівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) про встановлення батьківства та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2020 року ОСОБА_2 звернулася до Яготинського районного суду Київської області із даним позовом.
Згідно з автоматизованою системою документообігу суду вказана справа розподілена на суддю ОСОБА_4 ..
Ухвалою суду від 06.08.2020 року провадження по вищезазначеній справі відкрито.
Ухвалою суду від 21.01.2021 року по справі закрито підготовче засідання та призначено судове засідання.
Розпорядженням № 124 від 27.09.2021 року на підставі рішення Вищої ради правосуддя ОСОБА_4 звільнено з посади судді Яготинського районного суду Київської області у зв`язку із поданням заяви про відставку та головуючим суддею у вказаній справі обрано ОСОБА_5
29 листопада 2021 року (вх. № 8462/21) на електронну пошту Яготинського районного суду Київської області надійшов лист № 1547/22.9-06-28 від 26.11.2021 року Драбівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Золотоніському районі Черкаської області, який не скріплений електронним цифровим підписом.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Частинами 1, 2 ст. 6, ч. 1 ст. 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги .
За визначеннями, наведеними у п.п. 14, 16 п. 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. ЕЦП використовується в АСДС для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).
Частиною 5 ст. 43 ЦПК України визначено право учасників справи подати до суду документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) та вчиняти процесуальні дії в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч. 6 ст. 43 ЦПК України).
Водночас, ч. 8 ст. 14 ЦПК України передбачено, що особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронні довірчі послуги , якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), яке набуло чинності 05 жовтня 2021 (далі - Положення).
Відповідно до п. 24-27 Положення підсистема Електронний суд (Електронний суд) - підсистема ЄСІТС, що забезпечує можливість користувачам у передбачених законодавством випадках відповідно до наявних технічних можливостей підсистеми ЄСІТС реалізованого функціоналу створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, інших органів та установ у системі правосуддя, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи.
Інструкція користувача Електронного суду розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми ЄСІТС.
До створених в Електронному суді документів користувачі можуть додавати інші файли (зображення, відеофайли тощо). Відповідні додані файли (додатки) підписуються кваліфікованим електронним підписом користувачів разом зі створеними в Електронному суді документами, до яких вони додаються.
Технічні вимоги щодо форм електронних документів та їхніх додатків, обмеження щодо їхнього розміру, формату та інших характеристик встановлюються Інструкцією користувача Електронного суду.
Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду з позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи з використанням підсистеми Електронний суд .
Натомість звернення до Яготинського районного суду Київської області за допомогою електронної пошти з використанням чи без використання електронного цифрового підпису є способом, який не передбачений чинним процесуальним законодавством.
У ч. 4 ст. 183 ЦПК України закріплено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Таким чином, поданий лист № 1547/22.9-06-28 від 26.11.2021 року Драбівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Золотоніському районі Черкаської області не може бути прийнятий до розгляду та підлягає поверненню заявнику, оскільки в порушення вимог ч. 2 ст. 183 ЦПК України не підписані особою, яка їх подала.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 183, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Лист № 1547/22.9-06-28 від 26.11.2021 року Драбівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Золотоніському районі Черкаської області (вх. № 8462/21) повернути заявнику без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кисіль О.А.
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2021 |
Оприлюднено | 02.12.2021 |
Номер документу | 101530472 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Кисіль О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні