У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.12.2021 Справа №607/21904/21
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Дибщенського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Козівської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення, стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , Дибщенського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Козівської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення, стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Таким чином, в порушення вимог ст.175 ЦПК України, позивачем не зазначена ціна позову, яка згідно п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, у позовах про стягнення грошових коштів, ціна позову визначається сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку. Також, до позову не долучено обґрунтованого розрахунку суми, що стягується (наявне лише прохання зобов`язати відповідача виплатити позивачу невиплачену заробітну плату з одночасною вимогою виплатити та стягнути різницю між фактично сплаченими коштами та середнім заробітком за час вимушеного прогулу, пов`язаного з незаконним відстороненням.)
Також, всупереч вимогам п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивач зазначила відповідачем ОСОБА_2 , Дибщенський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Козівської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області, проте суд зазначає, що позивачу необхідно конкретизувати до кого саме вона пред`являє вимоги: до фізичної особи ОСОБА_2 чи до юридичної особи Дибщенського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Козівської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір у редакції, чинній до 1 вересня 2015 року, від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.
З 1 вересня 2015 року ця категорія пільговиків звужена. Так, за пунктом 1 частини першої стаття 5 Закону України Про судовий збір у редакції, яка діє з 1 вересня 2015 року, від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, починаючи із 1 вересня 2015 року, позивачі в справах за позовними вимогами, що випливають із трудових правовідносин, не звільняються від сплати судового збору, за винятком позивачів у двох категоріях: про стягнення заробітної плати та про поновлення на роботі .
Вказаний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року у справі N 6-1121цс16.
Таким чином, позивачем заявлено такі позовні вимоги: 1) визнати незаконним та скасувати наказ №37-К про відсторонення позивача від роботи (яка є вимогою немайнового характеру); 2) зобов`язати відповідача виплатити позивачу невиплачену заробітну плату (в цій частині позивач звільнена від сплати судового збору); 3) виплатити та стягнути різницю між фактично сплаченими коштами та середнім заробітком за час вимушеного прогулу, пов`язаного з незаконним відстороненням (яка є вимогою майнового характеру).
Отже, позивач повинна сплатити судовий збір за одну позовну вимогу не майнового характеру (визнати незаконним та скасувати наказ №37-К про відсторонення позивача від роботи) та одну позовну вимогу майнового характеру (виплатити та стягнути різницю між фактично сплаченими коштами та середнім заробітком за час вимушеного прогулу, пов`язаного з незаконним відстороненням), оскільки, як уже було зазначено, справи за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин , було виключено з категорії пільгових.
Проте, для визначення ж розміру судового збору, що підлягає сплаті за вимогу майнового характеру, позивачу спочатку необхідно визначити ціну позову, відповідно до заявлених позовних вимог.
Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908,00 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (11 350, 00 грн.). (ст. 4 Закону України Про судовий збір ).
Ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ).
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам ч.4 ст.177 ЦПК України, оскільки позивачем не сплачено судовий збір відповідно до вимог ст. 4 Закону України Про судовий збір .
Згідно з вимогами ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме:
1)зазначити ціну позову;
2)надати обґрунтований розрахунок суми, що стягується;
3)зазначити належного відповідача до якого пред`явлено позов та його реквізити;
4)сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру, з урахуванням ціни позову, та надати суду оригінал квитанції про його сплату;
5)сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру в розмірі 908,00 гривень та надати суду оригінал квитанції про його сплату.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 261 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Дибщенського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Козівської селищної ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення, стягнення заробітної плати та поновлення на роботі - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяВ. М. Позняк
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2021 |
Оприлюднено | 02.12.2021 |
Номер документу | 101551066 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні