Ухвала
від 02.12.2021 по справі 344/9686/18
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/9686/18

Провадження № 1-кп/344/49/21

У Х В А Л А

02 грудня 2021 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючої-судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_6 , розглядаючи матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо ОСОБА_6 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ст.368 ч.3 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області перебувають матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо ОСОБА_6 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ст.368 ч.3 КК України.

В даному кримінальному провадженні щодо обвинуваченого ОСОБА_6 обрано запобіжний захід у виді застави в розмірі 80 (вісімдесяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 140 960 (сто сорок тисяч дев`ятсот шістдесят) гривень відповідно до ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 25.02.2018 року.

Обвинувачений ОСОБА_6 подав до суду клопотання про зміну раніше обраного запобіжного заходу у виді застави щодо нього, яке мотивував тим, що як під час досудового розслідування, підготовчого провадження в суді так і судового розгляду, тобто з моменту звільнення з-під варти 26.02.2018 року до сьогоднішнього дня, неухильно дотримується належної процесуальної поведінки та добросовісно виконує процесуальні обов`язки, покладені на нього КПК України, кримінальне провадження протягом тривалого часу перебуває на розгляді суду, будь-які ризики, передбачені ст.177 КПК України відсутні. Таким чином вважає, що на даний час подальша дія запобіжного заходу у виді застави є надто суворим запобіжним заходом, таким, що не відповідає меті його застосування, становить особистий надмірний тягар для його сім`ї. Вважає, що подальша належна його поведінка може бути забезпечена іншим більш м`яким запобіжним заходом, зокрема у виді особистого зобов`язання, а тому просить змінити йому запобіжний захід у виді застави на запобіжний захід у виді особистого зобов`язання.

Захисники ОСОБА_4 та ОСОБА_5 повністю підтримують клопотання обвинуваченого, просять його задовольнити.

Прокурор не заперечує щодо клопотання обвинуваченого про зміну запобіжного заходу у виді застави на запобіжний захід у виді особистого зобов`язання.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши письмові матеріали кримінального провадження, наявні в розпорядженні суду з цього приводу, суд вважає, що клопотання обвинуваченого підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст.331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, продовжити або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Статтею 177 КПК України визначено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватись від суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста в цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчинити інше кримінальне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст.182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу.

Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду від 25.02.2018 року до обвинуваченого ОСОБА_6 було застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням розміру застави. В подальшому у зв`язку із внесенням застави обвинувачений ОСОБА_6 був звільнений з «Івано-Франківської УВП №12» з-під варти. Тобто, з моменту внесення застави, обвинувачений є особою відносно якої у кримінальному провадженні застосовано запобіжний захід у виді застави.

Суд, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає за необхідне змінити обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжний захід з застави на особисте зобов`язання, оскільки на даний час ризики, передбачені ст.177 КПК України, які були враховані під час обрання обвинуваченому, такого запобіжного заходу, змінились, а саме обвинувачений вже тривалий час виконує покладені на нього обов`язки, зокрема, незважаючи на поширення на території України корона вірусу COVID-19 та введенням Урядом України протиепідемічних заходів, ОСОБА_6 прибуває за кожним викликом суду в судове засідання, крім того, суд бере до уваги, те, що обвинувачений раніше не судимий, внаслідок звільнення з останнього місця роботи з об`єктивних причин, у зв`язку з повною ліквідацією ДАБІ в Івано-Франківській області, станом на даний час перебуває на обліку у Центрі зайнятості, потребує працевлаштування, на його утриманні перебуває дружина, яка знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною. При цьому суд зауважує, що стороною обвинувачення клопотання про продовження чи покладення на обвинуваченого обов`язків, передбачених ст.194 ч.5 КПК України, ні усно, ні письмово не заявлялося, а тому суд, вважає, що на даний час запобіжний захід у виді особистого зобов`язання зможе забезпечити належну поведінку обвинуваченого ОСОБА_6 під час судового розгляду справи.

Крім того, суд звертає увагу на те, що обвинувачений ОСОБА_6 жодного разу не порушував обов`язки обвинуваченого, вчасно з`являвся в усі судові засідання, не вчиняв інших порушень.

За таких обставин, клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 підлягає до задоволення, тому запобіжний захід обраний щодо нього у виді застави слід змінити на запобіжний захід у виді особистого зобов`язання з покладенням на обвинуваченого обов`язків, передбачених ст.194 ч.5 КПК України. Саме такий запобіжний захід буде необхідним і достатнім для обвинуваченого ОСОБА_6 та забезпечить належну його поведінку під час судового розгляду справи.

Керуючись ст.ст.177-179, ст.182, ст.194, ст.196, ст.331, ст.369-372, ст.392 ч.2 КПК України, суд

У Х В А Л И В :

Клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 задовольнити.

Змінити запобіжний захід у виді застави в розмірі 80 (вісімдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, що становить 140 960 (сто сорок тисяч дев`ятсот шістдесят) гривень застосований щодо ОСОБА_6 ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 25.02.2018 року на запобіжний захід у виді особистого зобов`язання з покладенням на час судового розгляду на обвинуваченого обов`язків, передбачених ст.194 ч.5 КПК України.

Покласти на обвинуваченого наступні обов`язки: 1) з`являтися за викликом до суду; 2) не відлучатися з населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає без дозволу суду; 3) повідомляти суд про зміну місця свого проживання; 4) утримуватися від спілкування із свідками по даному кримінальному провадженню; 5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду закордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Заставу в розмірі 80 (вісімдесяти) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних громадян, що становить 140 960 (сто сорок тисяч дев`ятсот шістдесят) гривень повернути заставодавцю ОСОБА_7 .

Копію ухвали для виконання направити начальнику Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області та вручити обвинуваченому і прокурору негайно після її оголошення, інші учасники судового провадження мають право отримати її копію в суді.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Окружної прокуратури міста Івано-Франківська ОСОБА_3 .

Ухвала не оскаржується.

Суддя ОСОБА_8

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення02.12.2021
Оприлюднено03.02.2023
Номер документу101635859
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/9686/18

Вирок від 29.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 27.10.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 27.10.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 19.04.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 19.04.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 30.05.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 30.05.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 02.12.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 02.12.2021

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

Ухвала від 30.11.2020

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Деркач Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні