Справа № 636/1048/17
Провадження № 2-р/645/4/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2021 року м. Харків Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Ульяніч І.В.
за участю секретаря судового засідання - Погудіної Д.О.,
представника заявника - ОСОБА_1
представника відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові заяву ОСОБА_3 про роз`яснення судового рішення від 16 січня 2019 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова, Голови правління Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова ОСОБА_4 , про визнання дій незаконними, визнання незаконними та скасування протоколу загальних зборів № 1 від 16.08.2014 року, визнання незаконним та скасування рішення про зупинення подачі напруги від 16.08.2014 року, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про роз`яснення судового рішення, ухваленого 16 січня 2019 року Фрунзенським районним судом м. Харкова по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова, Голови правління Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова ОСОБА_4 , про визнання дій незаконними, визнання незаконними та скасування протоколу загальних зборів № 1 від 16.08.2014 року, визнання незаконним та скасування рішення про зупинення подачі напруги від 16.08.2014 року, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди.
В обґрунтування заяви зазначив, що в провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова перебувала цивільна справа №636/1048/17 за позовом ОСОБА_3 до Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова, Голови правління Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова ОСОБА_4 , про визнання дій незаконними, визнання незаконними та скасування протоколу загальних зборів № 1 від 16.08.2014 року, визнання незаконним та скасування рішення про зупинення подачі напруги від 16.08.2014 року, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди. Просить суд розписати, що підключення до загальної мережі електропостачання є невід`ємною частиною договору про користування електричною енергією і відкриття особистого рахунку. Таким чином виконавча служба може примусити Садове товариство Милосердя виконати умови про відкриття договору і особистого рахунку ОСОБА_3 до земельної ділянки № НОМЕР_1 і приєднання до загальної мережі електропостачання. А також просив стягнути із відповідача 20000 грн. моральної шкоди та 4 000 грн. матеріальної шкоди, як це було зазначено в позовній заяві.
Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримала, просила її задовольнити.
Представник Садівничого товариства Милосердя в судовому засіданні заперечував щодо задоволення вказаної заяви, зазначив, що рішення суду від 16.01.2019 року фактично виконано електропостачання позивачу відновлено.
Суд, вислухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи прийшов до наступних висновків.
Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 16.01.2019 позовні вимоги - задоволено частково. Визнано незаконним відключення Садівничим товариством Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова від постачання електричної енергії абонента земельної ділянки № НОМЕР_2 , розташованої за адресою: Харківська область, Чугуївський район, Малиновська селищна рада, зона 08 ст 06 - ОСОБА_3 . Зобов`язано Садівниче товариство Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова відновити постачання електричної енергії абонента земельної ділянки № НОМЕР_2 , розташованої за адресою: Харківська область, Чугуївський район, Малиновська селищна рада, зона 08 ст 06 - ОСОБА_3 шляхом підключення до загальної мережі електропостачання. В решті позовних вимог - відмовлено. Стягнуто з Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова на користь Держави витрати зі сплати судового збору в сумі 640 гривень. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь Держави витрати зі сплати судового збору в сумі 1 920 гривень.
Постановою Харківського апеляційного суду від 26 червня 2019 року - апеляційну скаргу Садівничого товариства Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району міста Харкова - залишено без задоволення. Рішення Фрунзенського районного суду міста Харкова від 16 січня 2019 року - залишено без зміни.
Рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 16.01.2019 набрало законної сили 26.06.2019.
Відповідно до ч.1 ст.271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Згідно з ч. 2 ст. 271 ЦПК України подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.
Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
У п. 32 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що всі судові рішення повинні бути зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою це необхідна передумова розуміння рішення сторонами та громадськістю.
Виходячи з цих норми закону, роз`яснення рішення суду це уточнення, більш чітке і зрозуміле викладення справжнього його змісту.
Рішення суду може бути роз`яснено у разі, якщо без такого роз`яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просив визнати незаконними дії голови правління СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова ОСОБА_4 про відключення від електропостачання абонента земельної ділянки № НОМЕР_2 ОСОБА_3 ; визнати незаконним та скасувати протокол загальних зборів СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова № 1 від 16.08.2014 року; визнати незаконним та скасувати рішення про зупинення подачі напруги від загальної мережі ОСОБА_3 за невиконання п. 11.6 Статуту СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова, прийняте на загальних зборах СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова 16.08.2014 року; зобов`язати СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова відновити постачання електричної енергії абонента земельної ділянки № НОМЕР_2 ОСОБА_3 шляхом підключення його ділянки до загальної мережі електропостачання; зобов`язати СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова укласти зі ОСОБА_3 договір на користування електричною енергією з відкриттям особового рахунку позивачу, у відповідності до розділу ІХ Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року № 310.
Крім того, просив суд стягнути на свою користь моральну шкоду в розмірі 20000,00 грн. та матеріальну шкоду в 4000,00 грн. з СТ Милосердя товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова, а також оплату правової допомоги адвоката в розмірі 3000,00 грн.
Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 16.01.2019 позовні вимоги - задоволено частково. Визнано незаконним відключення Садівничим товариством Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова від постачання електричної енергії абонента земельної ділянки № НОМЕР_2 , розташованої за адресою: Харківська область, Чугуївський район, Малиновська селищна рада, зона 08 ст 06 - ОСОБА_3 . Зобов`язано Садівниче товариство Милосердя Товариства інвалідів Фрунзенського району м. Харкова відновити постачання електричної енергії абонента земельної ділянки № НОМЕР_2 , розташованої за адресою: Харківська область, Чугуївський район, Малиновська селищна рада, зона 08 ст 06 - ОСОБА_3 шляхом підключення до загальної мережі електропостачання. В решті позовних вимог - відмовлено. Рішення набрало законної сили 26.06.2019.
В судовому засіданні встановлено, з пояснень представника відповідача, що рішення суду виконано, електропостачання позивачу відновлено.
Згідно ст. 13 ЦПК України - суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Зі змісту заяви про роз`яснення судового рішення не вбачається, що розуміння тексту резолютивної частини судового рішення викликає труднощі.
Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що питання, яке є незрозумілим заявнику, в частині рішення, не є предметом роз`яснення постановленого судового рішення, оскільки позовні вимоги, щодо яких знов звертається позивач та просить зазначити у рішенні про стягнення матеріальної та моральної шкоди, а також зобов"язання укласти договір та відкрити рахунок, були розглянуті судом та по цих вимогах постановленно рішення про відмову у їх задоволенні.
Таким чином, поставлені у заяві про роз`яснення судового рішення питання не можуть бути розглянуті в порядку роз`яснення судового рішення, так як це може призвести до зміни змісту судового рішення, що є порушенням ст. 271 ЦПК України, крім того, рішення суду вже було виконано.
Враховуючи викладене, підстави для роз`яснення рішення суду від 16.01.2019 року відсутні.
Керуючись ст. 271 ЦПК України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_3 про роз`яснення судового рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 16 січня 2019 року - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення лише вступної та резолютивної частин судового рішення, а також у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Фрунзенський районний суд м. Харкова.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складено 07 грудня 2021 року.
Суддя - І.В. Ульяніч
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2021 |
Оприлюднено | 10.12.2021 |
Номер документу | 101762664 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Ульяніч І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні