ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

Справа № 201/7461/21

Провадження № 2зз/201/133/2021

УХВАЛА

про скасування заходів забезпечення позову

30 листопада 2021 року м. Дніпро

Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська в складі головуючого судді Наумової О.С., за участю секретаря судового засідання Моренко Д.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Бартош-Стрєльникової Тетяни Миколаївни про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21 липня 2021 року за заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю Українська Боргова компанія , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та гарантія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Дар`я Володимирівна) про визнання протиправним рішення та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська перебувала цивільна справа № 201/7461/21 за позовом ОСОБА_1 до ТОВ Українська Боргова компанія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Д.В.) про скасування рішення державного реєстратора, визнання права власності на нерухоме майно та визнання іпотеки припиненою.

26.11.2021р. представник ОСОБА_1 - адвокат Бартош-Стрєльникова Т.М. (діє на підставі ордеру про надання правової допомоги від 26.11.2021р.) звернулась до суду з заявою про скасування заходів забезпечення позову, в якій посилається на те, що 16.07.2021р. до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська надійшла заява від ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви до TOB Українська Боргова компанія , TOB Фінансова компанія Довіра та гарантія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Д.В.) про визнання протиправним рішення та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21.07.2021р. вжито заходи забезпечення позову шляхом заборони будь-яким суб`єктам державної реєстрації вчиняти будь-які реєстраційні дії в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон і відчуження об`єктів нерухомого майна щодо квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер нерухомого майна: 2295566512101. Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 18.10.2021р. по цивільній справі №201/7461/21 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено в повному обсязі. Рішення суду набрало законної сили 23.11.2021р. Просить заходи забезпечення позову скасувати.

Сторони у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Про причини неявки суду не повідомили, з клопотаннями про відкладення розгляду справи до суду не звернулися.

Суд, розглядає заявлене клопотання відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, проводить розгляд цивільної справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи, заяву, додані до неї матеріали, суд вважає, що заява представника ОСОБА_1 - адвоката Бартош-Стрєльникової Т.М. про скасування заходів забезпечення позову, які вжиті ухвалою суду від 21.07.2021р. у цивільній справі № 201/7139/21, підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21.07.2021р. по справі № 201/7139/21 задоволено заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви до ТОВ Українська Боргова компанія , ТОВ Фінансова компанія Довіра та гарантія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Д.В.) про визнання протиправним рішення та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Вжито заходи забезпечення позову шляхом заборони будь-яким суб`єктам державної реєстрації вчиняти будь-які реєстраційні дії в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон і відчуження об`єктів нерухомого майна щодо квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер нерухомого майна: 2295566512101.

Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 18.10.2021р. по цивільній справі № 201/7461/21 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до ТОВ Українська Боргова компанія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Д.В.) про скасування рішення державного реєстратора, визнання права власності на нерухоме майно та визнання іпотеки припиненою.

Скасовано в Державному реєстрі прав на нерухоме майно запис про право власності № 40645791 від 19 лютого 2021 року, згідно з яким державним реєстратором - Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Пономарьовою Д.В. прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 56718400, право власності на квартиру АДРЕСА_2 ) зареєстровано за ТОВ Українська боргова компанія , код ЄДРПОУ 37535394, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2295566512101.

Визнано за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_2 .

Визнано припиненим іпотечний договір від 09 лютого 2006 року, укладений між ОСОБА_1 та ТОВ Український промисловий банк , посвідчений Приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Румянцевою І.О. 09 лютого 2006 року та зареєстрований в реєстрі за № 5.

Визнано припиненою державну реєстрацію іпотеки квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить ОСОБА_1 на праві власності на підставі договору купівлі-продажу квартири від 09 лютого 2006 року, посвідченого Приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Румянцевою І.О. 09 лютого 2006 року та зареєстрований в реєстрі за № 299.

Скасовано в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна запис про заборону на нерухоме майно від 09 лютого 2006 року, номер запису про обтяження: 40645734, реєстраційний номер обтяження: 2862396, внесений Приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Пономарьовою Д.В. на підставі договору іпотеки, серія та номер: ВСО № 868413 - ВСО № 868416, виданий 09 лютого 2006 року, видавник: ОСОБА_2 , реєстр. № 301, №5.

Стягнуто з ТОВ Українська Боргова компанія на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 11 350,00 грн.

Рішення суду набрало законної сили 23.11.2021р.

Відповідно до ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.

Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006р. №9, передбачено, що заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.

Вказаним пунктом також роз`яснено, що підставою для скасування заходів забезпечення позову також є випадки, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.

За вказаних обставин, приймаючи до уваги те, що позов ОСОБА_1 до ТОВ Українська Боргова компанія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Д.В.) про скасування рішення державного реєстратора, визнання права власності на нерухоме майно та визнання іпотеки припиненою - задоволено, рішення набрало законної сили, суд приходить до переконання, що заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Бартош-Стрєльникової Т.М. про скасування заходів забезпечення позову слід задовольнити та скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою суду від 21.07.2021р.

Відповідно до ч. 11 ст. 158 ЦПК України примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.

Відповідно до п. 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 03 вересня 2013 року № 787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.

Відповідно до ст. 7 ч. 2 Закону України Про судовий збір судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми.

Судом встановлено, що заявником під час подачі заяви про скасування заходів забезпечення позову було сплачено судовий збір у розмірі 454 грн., тоді як перелік ставок судового збору встановлений п. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір не передбачає сплати судового збору за подання заяви про скасування заходів забезпечення позову, а тому заявнику слід повернути помилково сплачений ним судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158, 260, 353, 354 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Бартош-Стрєльникової Тетяни Миколаївни про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21 липня 2021 року за заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю Українська Боргова компанія , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та гарантія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Дар`я Володимирівна) про визнання протиправним рішення та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, - задовольнити.

Заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 21 липня 2021 року за заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позовної заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю Українська Боргова компанія , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та гарантія (третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Пономарьова Дар`я Володимирівна) про визнання протиправним рішення та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень - скасувати.

Зняти заборону будь-яким суб`єктам державної реєстрації вчиняти будь-які реєстраційні дії в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон і відчуження об`єктів нерухомого майна щодо квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер нерухомого майна: 2295566512101.

Повернути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір, сплачений згідно з квитанцією № 0.0.2356744983.1 від 26 листопада 2021 року у розмірі 454 грн.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя О.С. Наумова

Дата ухвалення рішення 30.11.2021
Зареєстровано 10.12.2021
Оприлюднено 10.12.2021

Судовий реєстр по справі 201/7461/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 30.11.2021 Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська Цивільне
Рішення від 18.10.2021 Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська Цивільне
Рішення від 18.10.2021 Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська Цивільне
Ухвала від 27.07.2021 Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 201/7461/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону