Справа № 487/8345/21
Провадження № 1-кс/487/6762/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.12.2021 року місто Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021150010000432 від 22.11.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
ВСТАНОВИВ:
06.12.2021 року слідчий Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу Миколаївської обласноїпрокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62021150010000432 від 22.11.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України, звернувся до Заводського районного суду міста Миколаєва з клопотанням про надання слідчим Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 тимчасового доступу до документів, які містять інформацію, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, за телефоном мобільного зв`язку № НОМЕР_1 (ICCID « НОМЕР_2 », IMSI НОМЕР_3 ) за період з 01.01.2021 по 25.11.2021 (включно) та зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , надати на електронному носії наступну інформацію: про вхідні, вихідні дзвінки та текстові повідомлення абоненту № НОМЕР_1 , з зазначенням їх типу, дат, часу, тривалості, номерів учасників з`єднань, IMEI мобільних терміналів, азимутів ретрансляційних антен та адрес розташування базових станцій; про вхідні, вихідні дзвінки та текстові повідомлення абоненту із ідентифікатором IMSI НОМЕР_3 , з зазначенням їх типу, дат, часу, тривалості, номерів учасників з`єднань, IMEI мобільних терміналів, азимутів ретрансляційних антен та адрес розташування базових станцій; про номери телефонів та IMSI, які відповідають/відповідали сім-картці із ідентифікатором ICCID « НОМЕР_2 »; про поповнення балансу/рахунку номеру телефону № НОМЕР_1 та яким чином здійснювалось таке поповнення (за допомогою банківські картки, терміналів самообслуговування, мобільних додатків, готівки, з мобільних номерів, тощо) із зазначенням сум, дат, номерів, назв, місць розташування, тощо.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що під час досудового розслідування оглянуто технічні засоби та в ході огляду серед іншого встановлено, що на вищевказаній сім-картці мобільного оператору ІНФОРМАЦІЯ_1 містить напис зовні схожий на «КРРОЗ» та на ній зазначений ідентифікатор ICCID « НОМЕР_2 », а також був встановлений IMSI вказаної сім-картки мобільного зв`язку НОМЕР_3 та її номер телефону НОМЕР_1 . Відомості щодо використання мобільного номеру абонента № НОМЕР_1 , його зв`язків з іншими абонентами, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання за період з 01.01.2021 по 25.11.2021 (включно), знаходяться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не прибув, до початку розгляду справи подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи у зв`язку з тим, що стороною кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» - оператори, провайдери телекомунікацій зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 1 ст. 160 КПК України визначено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до положення п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю відноситься інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Із матеріалів клопотання встановлено, що Першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62021150010000432 від 22.11.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України.
Так, 22.11.2021 проведено огляд місця події, а саме огляд приміщень коридору та службового кабінету № 207 Митного поста ІНФОРМАЦІЯ_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , які розташовані на 2 (другому) поверсі адміністративної будівлі за адресою: АДРЕСА_2 .
В ході проведення вищевказаного огляду встановлено, що вищевказаний службовий кабінет № 207 складається з 2 (двох) приміщень.
На початку огляду в.о. заступника начальника митного поста начальник відділу митного оформлення № 1 Митного поста ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_17 у першому приміщенні при вході до службового кабінету № 207, вказав на місце на стелі де виявлено підозрілі кабелі та невідомий прилади зовні схожі на приховану відеокамеру та мікрофон.
Після чого вищевказані прилади було оглянуті та встановлено, що вони були вмонтовані в елемент підвісної стелі типу Армстронг та вказані прилади були з`єднанні дротом, який виходив з вказаного приміщення в коридор. Вказаний з`єднувальний дріт було відрізано та демонтовано, разом з невідомими технічними засобами та елементом стелі. У вказаній секції стелі були сліди монтування в неї зазначених приладів, в тому числі отвори та сліди нанесення речовини зовні схожої на термо-клей.
Вищевказані технічні пристрої зовні схожі на відеокамеру та мікрофон, разом з залишком дроту та елементом підвісної стелі типу Армстронг вилучено та запаковано до картонної коробки, загорнутої у плівку з пояснювальною запискою, скріпленою підписами учасників огляду.
У подальшому, в.о. заступника начальника митного поста начальник відділу митного оформлення № 1 Митного поста ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_17 у наступному приміщенні службового кабінету № 207 вказав місце на стелі, в яких було вмонтовано невстановлені технічні засоби, зовні схожі на відеокамеру та мікрофон, які були з`єднанні кабелем, який також виходив з кабінету в коридор.
Після чого, вищевказаний кабель були відрізано та демонтовано елемент підвісної стелі типу Армстронг разом з невідомими технічними засобами, зовні схожими на відеокамеру та мікрофон, які вилучено та запаковано до картонної коробки, загорнутої у плівку з пояснювальною запискою, скріпленою підписами учасників огляду.
У подальшому в.о. заступника начальника митного поста начальник відділу митного оформлення № 1 Митного поста ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_17 показав місце на стелі, в коридорі біля службового кабінету № 207, де виявлено: електронний прилад, без назви, чорного кольору, з блоком живлення, які між собою змотані ізоляційною стрічкою чорного кольору та у вказаному електронному приладі знаходиться сім-картка мобільного оператору ІНФОРМАЦІЯ_1 на якій мається напис нерозбірливими літерами чорного кольору; електронний пристрій, чорно-білого кольору, марки MikroTik з с.н. B93F0CDC5BC1/022/r2; сіра металева коробка в якій знаходиться плата зовні схожа на відео-реєстратор та SSD накопичувач марки Apacer, об`ємом 240 gb.
Вищевказані електроні пристрої, були з`єднані між собою дротами та під`єднанні до електронної мережі, а також знаходились у ввімкненому стані, про що свідчили елементи індикації, які світилися.
Після чого вищевказані електронні засоби були від`єднанні від електронної мережі, та у подальшому вилучено та поміщено до сейф-пакету К0046048.
Крім того, під час огляду встановлено, що вищевказані електроні пристрої були з`єднанні кабелем з вищевказаними технічним засобами, які були виявлені в службовому кабінеті № НОМЕР_5 .
У подальшому, під час досудового розслідування оглянуто вищевказані технічні засоби та в ході огляду серед іншого встановлено, що на вищевказаній сім-картці мобільного оператору ІНФОРМАЦІЯ_1 містить напис зовні схожий на «КРРОЗ» та на ній зазначений ідентифікатор ICCID « НОМЕР_2 », а також був встановлений IMSI вказаної сім-картки мобільного зв`язку НОМЕР_3 та її номер телефону НОМЕР_1 .
Відомості щодо використання мобільного номеру абонента № НОМЕР_1 , його зв`язків з іншими абонентами, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання за період з 01.01.2021 по 25.11.2021 (включно), знаходяться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказані відомості, які містять охоронювану законом таємницю, самі по собі, а також в сукупності з іншими документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення у кримінальному проваджені важливих обставин про злочин та осіб, якими його вчинено.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вичинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
З метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження, слідчим та прокурором в кримінальному провадженні встановлюються фактичні данні, на підставі яких встановлюється наявність або відсутність фактів та обставин вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 84 Кримінального процесуального кодексу України доказами у кримінальному провадженні є фактичні данні, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі, яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчим доведено наявність підстав, передбачених ч. ч. 5-7 ст. 163 КПК України, отримати необхідні документи іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання. При цьому судом враховується, що з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.
Керуючись ст. ст. 159-166, 370, 372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим Першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 тимчасовий доступ до документів, які містять інформацію, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, за телефоном мобільного зв`язку № НОМЕР_1 (ICCID « НОМЕР_2 », IMSI НОМЕР_3 ) за період з 01.01.2021 по 25.11.2021 (включно) та зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , надати на електронному носії наступну інформацію: про вхідні, вихідні дзвінки та текстові повідомлення абоненту № НОМЕР_1 , з зазначенням їх типу, дат, часу, тривалості, номерів учасників з`єднань, IMEI мобільних терміналів, азимутів ретрансляційних антен та адрес розташування базових станцій; про вхідні, вихідні дзвінки та текстові повідомлення абоненту із ідентифікатором IMSI НОМЕР_3 , з зазначенням їх типу, дат, часу, тривалості, номерів учасників з`єднань, IMEI мобільних терміналів, азимутів ретрансляційних антен та адрес розташування базових станцій; про номери телефонів та IMSI, які відповідають/відповідали сім-картці із ідентифікатором ICCID « НОМЕР_2 »; про поповнення балансу/рахунку номеру телефону № НОМЕР_1 та яким чином здійснювалось таке поповнення (за допомогою банківські картки, терміналів самообслуговування, мобільних додатків, готівки, з мобільних номерів, тощо) із зазначенням сум, дат, номерів, назв, місць розташування, тощо.
Ухвала дійсна до 14.02.2022 року (включно).
Зобов`язати посадових осіб приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати вищезазначені речі та документи.
Роз`яснити положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 101866056 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Темнікова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні