Ухвала
від 20.12.2021 по справі 908/3670/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20.12.2021 Справа № 908/3670/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Колодій Наталія Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Фермерського господарства Є-АГРО (85563, Донецька область, Великоновосілківський район, с. Євгенівка, вул. Молодіжна, буд. 29)

до відповідача: Державного підприємства Запорізький науково - дослідний та проектний інститут землеустрою (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, буд. 50)

про стягнення 35773,72 грн.

УСТАНОВИВ

15.12.2021 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Фермерського господарства Є-АГРО до Державного підприємства Запорізький науково - дослідний та проектний інститут землеустрою про стягнення 35773,72 грн., які складаються з суми гарантійних внесків, які підлягають поверненню в розмірі 34736,25 грн., 374,01 грн. - 3% річних та 663,71 грн. втрат від інфляції.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.12.2021 справу № 908/3670/21 передано на розгляд судді Колодій Н.А.

Позовні заяви подаються до господарського суду із додержанням вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовна заява підлягає залишенню без руху, у зв`язку з наступним.

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Згідно зі п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позовна заява - це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. З аналізу норм чинного в Україні законодавства, а також положень доктрини права вбачається, що елементами позову, які є його структурними складовими та визначають його зміст є предмет та підстави позову.

Предметом позову, як вимоги про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу, може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення.

На першій сторінці позовної заяви, що надійшла на адресу господарського суду Запорізької області позивачем зазначено ціну позову - 35773,72 грн. Прохальна частина позовної заяви містить вимогу про стягнення з відповідача загальної суми в розмірі 35773,72 грн. Разом з цим, за текстом позовної заяви позивач вказує, що сума основного боргу 34736,25 грн., 374,01 грн. -3% річних, 663,71 грн. втрат від інфляції. Отже, при зазначені складових частин загальної суми заборгованості, основного боргу, інфляційних втрат, 3% річних, позивачем допущено помилку, оскільки при складанні зазначених сум загальна заборгованість становить 35773,97 грн.

Також, суд зазначає, що відповідно до ст. 238 ГПК України у резолютивній частині рішення зазначаються висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог .

Так, при задоволенні позову в резолютивній частині позову вказуються, зокрема, розмір сум, що підлягають стягненню (основної заборгованості за матеріальні цінності, виконані роботи та надані послуги), неустойки, штрафу, пені та збитків, тобто визначається правова природа відповідних сум.

Виконання позивачем вимог процесуального законодавства, які він зобов`язаний вчиняти до подання позову, не може здійснюватися після порушення провадження у справі.

З огляду на викладені суперечності в розмірі та визначенні правової природи відповідних сум в прохальній частині позовної заяви, суд не має можливості самостійно визначити за якими саме позовними вимогами підлягає порушенню провадження у справі № 908/3670/21.

Тому позивачу слід чітко та у відповідності до положень чинного законодавства та умов договору формулювати заявлені позовні вимоги, оскільки вони складають предмет спору та саме щодо них приймається судове рішення.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Позивачем на титульній сторінці позовної заяви вказано відповідача: Державне підприємство Запорізький науково - та проектний інститут (69095, м. Запоріжжя, вул. Українська, буд. 50, ідентифікаційний код 00698986)

Отже позивачу необхідно уточнити повне найменування відповідача.

Відповідно до ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви прокурору слід надати суду: належні докази направлення позовної заяви і доданих до неї документів на адресу сторін.

Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати :

- оформлення позовної заяви з зазначенням ціни позову що стягується, визначивши всі складові та правову природу відповідних сум в прохальній частині позовної заяви;

- уточнити повне найменування відповідача, що відповідає відомостям, що містяться у Єдиному державного реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, адресу та код ЄДРПОУ.

Всі зазначені докази надати до суду у вказаний вище строк та направити іншим учасникам справи (докази у підтвердження чого надати суду).

3. Суд роз`яснює прокурору, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявнику на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

5. Ухвала підписана 20.12.2021.

Суддя Н.А. Колодій

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення20.12.2021
Оприлюднено21.12.2021
Номер документу102008776
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/3670/21

Судовий наказ від 18.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Рішення від 23.02.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Ухвала від 18.01.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

Ухвала від 20.12.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Колодій Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні