Ухвала
від 13.12.2021 по справі 921/354/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

13 грудня 2021 року м. ТернопільСправа № 921/354/21 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гевка В.Л. за участі секретаря судового засідання Карпи М.Ю.

розглянувши матеріали справи №921/354/21:

за позовом: Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, 46008, м. Тернопіль, вул. Шашкевича, буд.3,

до відповідача: Фермерського господарства "Сосулівське", 48579, Тернопільська область, Чортківський район, с. Сосулівка, вул. Лесі Українки, буд.69-Г,

про стягнення 3 370 грн 71 коп. збитків, завданих навколишньому середовищу

За участі представників:

Позивача: завідувач сектору правового забезпечення-юрисконсульт Мартинюк Зеновій Іванович, посвідчення серія ТЕ №024 (дійсне до 23.10.2022); витяг з ЄДР;

Відповідача: не з`явився.

1. Судові процедури. Суть та рух справи.

Позивач - Державна екологічна інспекція у Тернопільській області звернулась до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №1-1-21-2115 від 28.05.2021 (вх.№406 від 02.06.2021) до відповідача - Фермерського господарства "Сосулівське", у якій просить суд стягнути з відповідача збитків, завданих навколишньому природному середовищу у розмірі 3 370 грн 71 коп., з яких: (30%) в дохід спеціального фонду Державного бюджету України, (50%) в дохід спеціального фонду місцевого бюджету Нагірянської ОТГ, (20%) в дохід спеціального фонду місцевого бюджету Тернопільської обласної ради на р/р UA438999980333199331000019773 в Казначейство України (ЕАП).

Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 07.06.2021 головуючим у справі №921/354/21 визначено суддю Гевко В.Л.

Ухвалою суду від 07.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 24 червня 2021 року о 14 год. 20 хв.

Ухвалами суду, в порядку статті 183 ГПК України, неодноразово відкладалось підготовче судове засідання та його розгляд продовжувався з підстав, зазначених в ухвалах.

Ухвалою суду від 31.08.2021 продовжено строк підготовчого провадження у справі №921/354/21 до 13.09.2021, закрито підготовче провадження з 14.09.2021 та призначено справу до судового розгляду по суті на 14.09.2021 о 09 год. 30 хв.

У відповідності до статті 216 ГПК України, судові засідання по суті неодноразово відкладались з підстав, зазначених в ухвалах суду, востаннє на 13 грудня 2021 року о 12 год. 00 хв.

Присутній у судовому засіданні 13.12.2021 представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач участі уповноважених представників у призначеному судовому засіданні 13.12.2021 не забезпечив, будь яких заяв чи клопотань суду не надав.

2. Висновок суду із посиланням на норми права та зазначення мотивів, з яких суд дійшов висновків, постановляючи ухвалу про витребування доказів.

Предметом даного спору є заявлені вимоги позивача - Державної екологічної інспекції у Тернопільській області про стягнення з відповідача - Фермерського господарства "Сосулівське" збитків, завданих навколишньому природному середовищу у розмірі 3 370 грн 71 коп.

Позов обґрунтований тим, що під час позапланової перевірки ФГ Сосулівське , проведеної у період з 18-19.09.2019р. встановлено, що відповідач займається розведенням свиней у кількості орієнтовно 100 голів. Для розведення свиней господарством використовуються нежитлові приміщення. Представник позивача вказав на те, що в результаті розведення свиней утворюються гній та гноївка (побічні продукти тваринного походження), які від свиноферми по рельєфу місцевості стікають на земельну ділянку площею, спричиняючи забруднення землі, що є порушенням частини І абз. 1, 2, 10, 11 ст.35 Закону України Про охорону земель . Також зазначив, що на віддалі 41 м від ділянки, на яку стікає гноївка протікає р. Серет, при цьому прибережна захисна смуга ріки становить 50 м, тобто частина забрудненої ділянки гноєм, а саме 117м2 знаходиться в прибережній захисній смузі вищезазначеної ріки, що є порушенням п.6 ст. 89 Водного кодексу України та п. ґ ст.68 Земельного кодексу України. За наведених обставин, позивач вважає, що відповідач повинен відшкодувати шкоду, заподіяну ним внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах встановлених законодавством України.

Відповідач проти позовних вимог заперечує, зазначивши, що проби ґрунтів, по яких стікала гноївка, відбиралися не біля його стайні, а біля іншої стайні, яка відповідачу не належить, і чиї це стайні йому невідомо. Одночасно, як відповідач так і представник позивача стверджують, що на території ФГ "Сосулівське" розміщено п`ять стаєн, призначених для розведення та вирощування свиней. Однак, відповідач у судових засіданнях стверджує, що йому належить лише частина приміщень, а не всі стайні, щодо яких проводилась перевірка.

Разом з тим, директором ФГ "Сосулівське" Богуном Орестом Васильовичем не надано ані представникам Державної екологічної інспекції у Тернопільській області під час проведення перевірки, ані суду в процесі розгляду даної справи, жодних документів на підтвердження права власності на приміщення/частину приміщення свиноферми, що знаходяться на території господарства, та документально не підтверджено, які саме приміщення свиноферми є власністю ФГ "Сосулівське".

Одночасно в судовому засіданні 13.12.2021 представником позивача підтверджено, що станом на час 13.12.2021, як у Державної екологічної інспекції у Тернопільській області так і в матеріалах справи відсутні будь-які підтверджуючі докази щодо розташування приміщень ферми на земельній ділянці та наявності у відповідача права власності на приміщення чи частину приміщення свиноферми, щодо яких проводилась перевірка.

У відповідності ст.73 ГПК України Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами, зокрема, письмовими, речовими і електронними доказами.

Згідно ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів .

У відповідності до ч.7,8,9 ст.81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Враховуючи вищезазначене, підстави та предмет позову суд, маючи сумніви у добросовісному здійсненні відповідачем його процесуальних прав та виконанні обов`язків, з метою всебічного, повного та об`єктивного розгляду всіх обставин справи і вирішення спору по суті, на підставі статті 74 ГПК України прийшов до висновку про необхідність витребування письмових доказів , а саме підтверджуючих документів щодо права власності на приміщення чи частину приміщення свиноферми, яка належить Фермерському господарству "Сосулівське" чи користування ними та щодо якого проводилась перевірка Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області з наданням технічної документації, договорів, свідоцтв, витягів, тощо.

3. Відкладення розгляду справи.

Відповідно до частин 1, 3 статті 216 ГПК України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.

Відповідно до частини 5 статті 216 ГПК України якщо розгляд справи було відкладено, суд продовжує провадження у справі зі стадії, на якій розгляд справи було відкладено. У випадку відкладення розгляду справи під час її розгляду по суті суд може почати розгляд справи по суті спочатку.

Таким чином, суд, з метою правильного і об`єктивного розгляду справи та надання сторонам, передбаченого статтями 42-46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, в порядку частини 5 статті 216 ГПК України, постановляє повернутися до розгляду справи №921/354/21 по суті на стадії дослідження доказів, та у зв`язку із витребуванням доказів, відкласти розгляд справи по суті на 04.01.2022 на 10 год. 40 хв. на стадії дослідження доказів.

Із змісту ч. 2,3,4 ст. 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

Враховуючи зазначене вище, керуючись положеннями статей 2, 42, 74, 86, 216, 234, 235, з 253 по 259 у сукупності з іншими статтями Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ

1. Витребувати у Фермерського господарства "Сосулівське" , 48579, Тернопільська область, Чортківський район, с. Сосулівка, вул. Лесі Українки, буд.69-Г підтверджуючі документи щодо права власності на приміщення чи частину приміщення свиноферми, яка належить Фермерському господарству "Сосулівське" чи користування ним, а саме : технічну документацію, договори, свідоцтва, витяги, тощо.

2. Витребувані письмові докази надати в Господарський суд Тернопільської області до 04.01.2022.

3. Відповідачу копії витребуваних документів надіслати позивачу, докази надіслання надати в суд до наступного судового засідання.

4. Повернутися до розгляду справи №921/354/21 по суті на стадії дослідження доказів.

5. Відкласти судове засідання по розгляду справи по суті на стадії дослідження доказів у справі №921/354/21 на 04.01.2022 о 10 год. 40 хв., яке відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 4, 5-й поверх.

6. Ухвала може бути оскаржена чи заперечена з підстав та у порядку визначених статтями з 253 по 259 ГПК України.

7. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею 13.12.2021.

8. Повний текст ухвали виготовлено - 15.12.2021.

9. Копію ухвали направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення :

- позивачу - Державній екологічній інспекції у Тернопільській області, 46008, м. Тернопіль, вул. Шашкевича, буд.3 ;

- відповідачу - Фермерському господарству "Сосулівське", 48579, Тернопільська область, Чортківський район, с. Сосулівка, вул. Лесі Українки, буд.69-Г;

- директору ФГ "Сосулівське" Богун Оресту Васильовичу - 48562, Тернопільська область, Чортківський район, с.Улашківці.

Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.

Суддя В.Л. Гевко

Дата ухвалення рішення13.12.2021
Оприлюднено21.12.2021
Номер документу102009830
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/354/21

Постанова від 07.11.2022

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кордюк Галина Тарасівна

Ухвала від 22.05.2022

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Кордюк Галина Тарасівна

Рішення від 17.02.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Рішення від 18.02.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 03.02.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 26.01.2022

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 30.12.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 13.12.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 13.12.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

Ухвала від 04.11.2021

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Гевко В.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні