ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 грудня 2021 року Справа № 923/1649/21
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б. , розглянувши справу
за позовом: ОСОБА_1 , м.Херсон
до відповідача: Садівничого товариства житлового типу "Зелена лагуна", с.Кардашинка Голопристанського району Херсонської області
про визнання недійсним рішення загальних зборів кооперативу
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 , м.Херсон звернулась до господарського суду із позовом до відповідача Садівничого товариства житлового типу "Зелена лагуна", Голопристанського району Херсонської області про визнання недійсним рішення загальних зборів кооперативу.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї докази, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
За приписами п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення наведеної норми позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
За текстом позовної заяви позивачем зазначено про часткову наявність у нього оригіналів документів, перелічених у додатках до позову.
Суд зауважує, що дана норма процесуального закону передбачає наведення позивачем чіткого переліку документів (доказів), які наявні у позивача або іншої особи в оригіналах.
Натомість, з наведеного позивачем пояснення незрозуміло, які саме документи в оригіналі перебувають у позивача, а які у інших осіб (та яких саме).
Відповідно до положень ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частиною другою статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною четвертою цієї ж статті передбачено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до п.5.26 ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Крім того, у випадку, якщо документ складається з кількох сторінок, то копії знімаються зі всіх сторінок, які потім можна засвідчити і у такий спосіб: прошити разом, напис "Копія" ставиться на першій із прошитих сторінок, кінчики ниток має бути заклеєно клаптиком паперу так, щоб нитки виглядали з-під цього паперу. Обов`язково зверху цього паперу робиться напис: "Пронумеровано і прошнуровано (кількість аркушів цифрою і прописом) аркушів", вказується посада особи, яка завіряє копію, її підпис, прізвище, ініціали й дата. Все це скріплюється печаткою таким чином, щоб частина відбитку була проставлена на приклеєному клаптику паперу, а частина - на самому аркуші копії документа.
Разом з тим, копії доданих до позовної заяви доказів не можуть бути прийняті судом як такі, що відповідають оригіналу, з огляду на наступне:
- на копіях матеріалів про виділ земельної ділянки у користування СТЖТ "Зелена лагуна", рішення Великокардашинської сільської ради від 22.10.2020 №845, заяв позивача до голови правління СТЖТ "Зелена лагуна" від 17.09.2021, 08.10.2021 відсутні відмітки про їх засвідчення;
- подана до заяви копія статуту відповідача прошита, проте відмітка про засвідчення міститься на першому та останньому аркуші документа, документи не пронумеровані, відмітка "Пронумеровано і прошнуровано (кількість аркушів цифрою і прописом) аркушів" відсутня.
Таким чином, надані позивачем до матеріалів позовної заяви документи не можуть бути прийняті судом в якості належних доказів, у зв`язку з чим позивачу слід надати копії документів, завірених у встановленому порядку .
В п.2 прохальної частини позовної заяви позивач просить витребувати у відповідача належним чином завірену копію статуту СТЖТ "Зелена лагуна" та оригінал протоколу загальних зборів членів кооперативу №2 від 29.08.2021 з усіма додатками до нього.
Згідно ст.81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
У клопотанні про витребування судом групи однотипних документів як доказів додатково зазначаються ознаки, що дозволяють ідентифікувати відповідну групу документів.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Клопотання в частині витребування у відповідача належним чином завіреної копії статуту не відповідає наведеним положенням процесуального закону, у зв`язку з чим позивачу слід привести його у відповідність до вимог ст.81 ГПК України.
Також, позивачу слід надати до суду належним чином завірені копії паспорту та ідентифікаційного номеру.
Відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути вказані в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання відповідних доказів.
Копію заяви про усунення недоліків позовної заяви і додані до неї документи направити відповідачу, докази направлення подати до суду (опис вкладення у цінний лист, фіскальний чек, накладну).
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала суду набрала законної сили 22.12.2021, оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2021 |
Оприлюднено | 24.12.2021 |
Номер документу | 102104961 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні