Справа №522/20028/20
Провадження №1-кс/522/12797/21
УХВАЛА
13 грудня 2021 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Приморського районного суду м. Одеси клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, на 6 (шість) місяців, а саме до 15.06.2022 року.
Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні слідчого відділення відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
30.09.2020 Одеською місцевою прокуратурою №3 в ході вивчення інформації ЗМІ встановлений факт можливого внесення завідомо неправдивих відомостей в офіціальні документи з боку посадових осіб ПП «СПС-Рієлт», на підставі яких отримано дозвільну документацію на будівництво за адресою: м. Одеса, пляж «Ланжерон», 1. Разом із тим, встановлено, що отримані дозволи не відповідають фактичним намірам забудови земельної ділянки.
Відповідно до ст. 12 КК України, зазначений злочин відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості.
Так, 25.09.2021 слідчим винесено постанову про закриття кримінального провадження згідно п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
10.12.2021 прокурором Приморської окружної прокуратури міста Одеси винесено постанову про скасування постанови слідчого СВ відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про закриття кримінального провадження у зв`язку з нововиявленими обставинами та необхідністю проведення додаткового досудового розслідування.
Відомості про кримінальне правопорушення за даним фактом, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 30.09.2020 та встановлений законом строк спливає 15.12.2021 включно.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ч. 1 ст. 219 КПК України строк не виявилося можливим, оскільки необхідно провести ряд слідчих (розшукових) дій.
Для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно з метою встановлення всіх обставин вчиненого відносно неї злочину, для планування проведення подальших інших слідчих (розшукових) дій, необхідно буде здійснити заходи, направлені на встановлення особи, яка вчинила вказаний злочин та провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, необхідні для прийняття законного рішення по вказаному кримінальному провадженню, встановити можливих свідків, та допитати їх за всіма обставинами вчиненого кримінального правопорушення.
Для проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій та завершення досудового розслідування, необхідний строк не менше 6 (шести) місяців.
Разом з тим, оскільки строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, спливає 15.12.2021, завершити досудове розслідування до вказаного строку не можливо з об`єктивних причин.
У кримінальному провадженні №42020162030000128від 30.09.2020року жодній особі про підозру не повідомлялось.
На підставі викладеного прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні.
Прокурор просила суд розглянути клопотання без його участі, у зв`язку із зайнятістю у проведенні невідкладних слідчих (розшукових) дій. Вимоги, викладені у клопотанні, підтримала у повному обсязі та просила суд його задовольнити.
Враховуючи неприбуттявсудовезасідання всіхосіб,якіберутьучасть усудовомупровадженні,фіксуваннязадопомогою технічнихзасобівкримінальногопровадження всудінездійснювалося,щовідповідаєположенням ч.4ст. 107 КПК України.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно з ч.1 ст.28КПКУкраїни під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно до статті 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину становить вісімнадцять місяців.
Відповідно до статті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно з ч. 4 ст.295-1КПКУкраїни слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Конституційний Суд України в рішенні N 3-рп/2003 у справі N 1-12/2003 від 30 січня 2003 року зазначив, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).
Відповідно до п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.
Судом встановлено, що у провадженні слідчого відділення відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області перебуває кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
У кримінальному провадженні №42020162030000128від 30.09.2020року жодній особі про підозру не повідомлялось.
Так, 25.09.2021 слідчим винесено постанову про закриття кримінального провадження згідно п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
10.12.2021 прокурором Приморської окружної прокуратури міста Одеси винесено постанову про скасування постанови слідчого СВ відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області про закриття кримінального провадження у зв`язку з нововиявленими обставинами та необхідністю проведення додаткового досудового розслідування.
Відомості про кримінальне правопорушення за даним фактом, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 30.09.2020 та встановлений законом строк спливає 15.12.2021 включно.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ч. 1 ст. 219 КПК України строк не виявилося можливим, оскільки необхідно провести ряд слідчих (розшукових) дій.
Стороною обвинувачення доведено, що провести вказані процесуальні дії раніше не уявлялося можливим з об`єктивних причин.
Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для проведення процесуальних дій та отримання доказів, які будуть використані під час судового розгляду.
З огляду на викладене, клопотання слідчого необхідно задовольнити та продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження на 6 місяців.
Керуючись ст.ст. 2, 22, 28, 294, 295-1 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Приморської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020162030000128 від 30.09.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, на 6 (шість) місяців, а саме до 15.06.2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102126558 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Єршова Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні