Ухвала
від 04.02.2021 по справі 522/20028/20
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа №522/20028/20

Провадження №1-кс/522/812/21

УХВАЛА

04 лютого 2021 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотанняпрокурора Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів в рамках кримінального провадження №42020162030000128 від 30.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 звернувся дослідчого суддіз клопотаннямпро тимчасовийдоступ доречей тадокументів врамках кримінальногопровадження№42020162030000128 від 30.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, мотивуючи клопотання наступним.

Прокурорами Одеської місцевої прокуратури №3 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відомості про яке 31.07.2020 внесені в ЄРДР за №42020162030000128 та проводиться досудове розслідування за ч. 1 ст. 366 КК України за фактом внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Так, вивченням ряду публікацій Інтернет ЗМІ (Одесский курьер, Лоція, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) встановлено, що за адресою: м. Одеса, Приморський район, на території пляжу Ланжерон планується будівництво багатоетажного житлового будинку-комплексу ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Перевіркою зазначеної інформації встановлено, що на декількох сайтах по продажу нерухомості в м. Одесі розміщені оголошення публічної пропозиції до купівлі житлової площі (апартаменти) від 23 кв.м. у 9-ти поверховому житловому комплексі, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 зі строками завершення будівництва у 2023 році. При цьому, у публічній пропозиції зазначаються переваги придбання вказаної нерухомості розташування комплексу на берегу Чорного моря та пляжу ІНФОРМАЦІЯ_4 , кожна квартира пропонується з видом на море тощо.

Разом із тим, вивченням із відкритих джерел наявності містобудівної документації (містобудівний кадастр ІНФОРМАЦІЯ_5 ) встановлено, що за заявою ПП ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 24.09.2015 на підставі поданих ПП СПС-Ріелт документів, видано містобудівні умови та обмеження на будівництво реконструкцію нежитлових приміщень під оздоровчий центр водних видів спорту за адресою: АДРЕСА_1 .

Ураховуючи вищевикладене, отримана містобудівна документація, яка за своєю природою є первинним дозвільним документом для забудовника, не відповідає фактичному наміру забудови.

Встановлено, що земельна ділянка на якій відбувається будівництво є власністю територіальної громади м. Одеси в особі ІНФОРМАЦІЯ_7 (комунальна власність, кадастровий номер 5110137500:23:002:0007) із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення, для експлуатації та обслуговування оздоровчого центру, орендується з 31.07.2015 ПП ОСОБА_4 .

Відповідно до Генерального плану м. Одеси 2015 року земельна ділянка, на якій планується будівництво відноситься до зони рекреації.

Відповідно до зонінгу Приморського району м. Одеси від 2016 року земельна ділянка розташована в зоні Р-3п проектні рекреаційні зони озеленених територій загального користування.

Відповідно до ст. 29 Закону України Про містобудівну діяльність для отримання містобудівних умов (основний вихідний документ), до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційній наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри будівництва (попередній проект).

Таким чином,посадові особизамовника будівництваПП ОСОБА_4 з метою отримання вихідної (дозвільної) документації містобудівних умов та обмежень, внесли до офіційних документів містобудівного розрахунку та заяви на отримання вихідних даних завідомо неправдиві відомості щодо реконструкції нежитлових приміщень під оздоровчий центр водних видів спорту за адресою АДРЕСА_1 , що не відповідає фактичному наміру забудови.

Крім того, встановлено, що фактично за вказаною адресою буде здійснюватися не реконструкція, а фактично нове будівництво, що також не відповідає умовам дозвільної документації.

Крім того, відповідно до ст. 89 Водного кодексу України, ст. 61 Земельного кодексу України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах у відстані 100 метрів забороняється: будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Установлено, що будівництво ведеться приблизно в 50 метрах від кромки води.

Таким чином, фактичне будівництво житлового комплексу (апартаментів) порушує правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій, спрямовані на забезпечення сталого розвитку населених пунктів, що в цілому, суперечить встановленим нормам та стандартам містобудування.

З урахуванням викладеного, під час здійснення досудового розслідування виникла необхідність отримати доступ до документації - дозвіл на початок будівельних робіт об`єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , - реконструкція нежитлових приміщень під оздоровчий центр водних видів спорту на замовлення ПП ОСОБА_5 , копії документів, що засвідчують особу (паспорт, ідентифікаційний код, статут, довіренність), яка зверталася із заявою на отримання дозволу, проектна документація на будівництво,архітектурно-планувальне завдання, дозвіл сусідів на будівництво (за наявності), копія документу, що засвідчуєправо власностіособи на земельну ділянку, або письмова згода власника на проведення будівельних робіт, копія документів пропризначення осіб-виконавцівбудівельних робіт, а також осіб, які здійснюють авторський та технічний нагляд, копіїкваліфікаційних сертифікатів, що засвідчують право та здатність цих осіб до виконання відповідних будівельних робіт, а також доступ до інших матеріалів, що подавались замовником будівництва для видачі дозвільних документів на виконання будівельних робіт реконструкції нежитлових приміщень під оздоровчий центр водних видів спорту за адресою АДРЕСА_1 на замовлення ПП ОСОБА_5 .

Вищевказані речі і документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 .

У зв`язку із вищевикладеним, у сторони обвинувачення виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до завірених належним чином копій вказаних документів.

Вищевказані матеріали планується використати стороною обвинувачення для перевірки існуючих доказів по справі, а також використати як окремі докази з метою неупередженого встановлення обставин кримінального провадження.

Довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом не можливо, з урахуванням обставин вчинення правопорушення, вчинення його в умовах відсутності очевидців та відсутності інших можливостей отримання відомостей, які в них містяться.

Крім того, ураховуючи, що документи, до яких планується отримати доступ допоможуть встановити обставини кримінального провадження, є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни, або знищення речей і документів стороною у володінні, якої перебувають вищевказані документи, тому прокурор просить розглянути вищевказане клопотання без її виклику.

До суду надійшла заява прокурора ОСОБА_3 , у якій зазначено, що клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів він підтримує, та просить провести розгляд за його відсутності.

Крім того, прокурор просить слідчого суддю розглядати клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться відомості і документи.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться відомості і документи.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.

Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.

Статтею 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, у випадку можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, зазначені відомості містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність підстав вважати, що ці речі або документи перебувають чи можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Наявні у кримінальному провадженні матеріали дають достатні підстави вважати, що перелічена інформація, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_2 , має суттєве значення для кримінального провадження, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.

За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених у клопотанні речей та документів.

Керуючись ст.ст. 131- 132, 159-163, 372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотанняпрокурора Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів в рамках кримінального провадження №42020162030000128 від 30.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, задовольнити.

Надати прокурору Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 , або оперативним працівникам УКР ГУНП в Одеській області капітану поліції ОСОБА_6 , капітану поліції ОСОБА_7 за дорученням в порядку ст. 40 КПК України, тимчасовий доступ з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:

- дозвіл на початок будівельних робіт об`єкта будівництва за адресою АДРЕСА_1 , - реконструкція нежитлових приміщень під оздоровчий центр водних видів спорту на замовлення ПП ОСОБА_5 ;

- копії документів, що засвідчують особу (паспорт, ідентифікаційний код, статут, довіренність), яка зверталася із заявою на отримання дозволу;

- проектна документація на будівництво,архітектурно-планувальне завдання;

- дозвіл сусідів на будівництво (за наявності);

- копія документу, що засвідчуєправо власностіособи на земельну ділянку, або письмова згода власника на проведення будівельних робіт;

- копія документів пропризначення осіб-виконавцівбудівельних робіт, а також осіб, які здійснюють авторський та технічний нагляд;

- копіїкваліфікаційних сертифікатів, що засвідчують право та здатність цих осіб до виконання відповідних будівельних робіт, а також доступ до інших матеріалів, що подавались замовником будівництва для видачі дозвільних документів на виконання будівельних робіт реконструкції нежитлових приміщень під оздоровчий центр водних видів спорту за адресою АДРЕСА_1 на замовлення ПП ОСОБА_5 .

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення тобто до 04.03.2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення04.02.2021
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу94657837
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —522/20028/20

Ухвала від 28.12.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 29.11.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 04.02.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 29.12.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 29.12.2020

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні