Справа №: 343/2600/21
Провадження №: 2/0343/878/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2021 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Монташевич С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства "Вигодська багатопрофільна лікарня" Вигодської селищної ради про скасування наказу про звільнення № 85 від 28.09.2021 та поновлення на роботі,
В С Т А Н О В И Л А:
23 грудня 2021 року в Долинський районний суд Івано-Франківської області поступив позов ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства "Вигодська багатопрофільна лікарня" Вигодської селищної ради про скасування наказу про звільнення № 85 від 28.09.2021 та поновлення на роботі.
Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю, що така підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.
Вимоги до форми і змісту позовної заяви встановлені статтями 175 і 177 ЦПК України.
Так, згідно з п. 1 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити найменування суду першої інстанції, до якої вона подається, натомість подана позовна заява не містить повного найменування суду, якому адресована.
Також в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить зазначення повного місцезнаходження відповідача та його ідентифікаційного коду в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, хоча така інформація є у вільному доступі в інтернет мережі.
Крім того, звертаючись до суду з позовом, позивач оскаржує наказ № 85-к від 28.09.2021, який не долучає до позовної заяви, як це вимагає ч. 6 ст. 177 ЦПК України, хоча за змістом позовних вимог наказ про звільнення зазначає як № 85 від 28.09.2021. При цьому, він просить суд витребувати оскаржуваний наказ, хоча не вказує на заходи, які були вжиті ним для його отримання, як і не зазначає про позбавлення можливості отримати такий самостійно. Більше того, позивач зазначає, що 22.12.2021 під час розгляду іншої цивільної справи йому стало відомо про існування оскаржуваного наказу, який він просить суд витребувати, хоча у нього, як в учасника судового розгляду, відсутні перешкоди в отриманні копій домументів, які наявні у матеріалах справи, для долучення їх до матеріалів даного позову.
Звертаючись з вимогою про стягнення середнього заробітку, позивач не надає довідку встановленої форми про виплати за останні два календарні місяці роботи, що передували звільненню, із зазначенням середньоденної (середньогодинної) заробітної плати працівника, обчисленої відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, за відсутності якої не можливо визначити суму, яку він просить стягнути, не заявляє клопотання про її витребування, як і не зазначає про неможливість її отримання, .
Крім того, відповідно до ч. ч. 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Належність засвідчення копій передбачена Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року №55. Пунктом 5.27 вказаної системи передбачено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч вищевказаним законодавчим нормам позивачем не засвідчені належним чином надані ним документи (відповідність кожної копії письмового доказу оригіналу має бути окремо підтверджена особистим підписом позивача із зазначенням його ініціалів та прізвища, а також дати такого засвідчення). Крім того, з долученого витягу трудової книжки не можливо встановити, кому вона належить.
Також суд звертає увагу на те, що позивач зазначає у позовній заяві про перебування на розгляді суду справи за його позовом про поновлення на роботі, хоча в силу вимоги п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України зазначає про відсутність спору у суді між тими самими сторонами, про той самий предмет.
З огляду на вищевикладене, вважаю, що позовна заява не є належним чином оформленою та подана до суду не відповідно до вимог цивільного процесуального закону, який діє на час подачі позову до суду.
З метою виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід привести у відповідність вступну частину позовної заяви, долучити до позовної заяви належним чином завірені копії документів, якими обгрунтовуються позовні вимоги.
Згідно зі ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
Суд наголошує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя з огляду на усталену практику Європейського суду з прав людини. Встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, до документів, які мають бути до неї додані, а також визначаючи підсудність різних категорій справ, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та підстав прийняття заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Також суд звертає увагу позивача на те, що в силу вимог ст. 188 ЦПК України, питання об`єднання позовів вирішується складом суду, у провадженні якого знаходиться цивільна справа, провадження у якій відкрито раніше за інших суддів.
На підставі викладеного, статей 175, 176, 177 ЦПК України та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
позовну заяву ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства "Вигодська багатопрофільна лікарня" Вигодської селищної ради про скасування наказу про звільнення № 85 від 28.09.2021 та поновлення на роботі залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя Долинського районного суду С. М. Монташевич
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 28.12.2021 |
Номер документу | 102233910 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Монташевич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні