Справа №274/7985/21
Провадження № 2/0274/2201/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"28" грудня 2021 р. м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Хуторна І.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Жмеринського відокремленого підрозділу державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України
про визнання протиправною діяльність, скасування наказу про відсторонення від роботи, зобов`язання виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, -
в с т а н о в и л а :
23.12.2021 ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, у якому просить:
- визнати протиправну діяльність директора Жмеринського відокремленого підрозділу державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України щодо відсторонення від роботи Позивача за відсутності профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби СОУГО-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та скасувати даний наказ;
- директору Жмеринського відокремленого підрозділу державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України виплатити середню заробітну плату за вимушений прогул ОСОБА_2 , починаючи з 09.12.2021 до дня поновлення на роботі;
- відшкодувати завдану моральну шкоду у розмірі 15 000 грн.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
За положеннями частини 3 ст.175 ЦПК України позовна заява, серед іншого, повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
…
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
…
У порушення наведеної норми закону ОСОБА_1 у позовній заяві:
-невірно вказав найменування суду до якого пред`явлено позов.
-не вказав ціни позову, при тому, пред`явлено вимогу про відшкодування моральної шкоди, вираженої у грошовому виразі;
-у прохальній частині позовної заяви не вказав реквізити наказу (його номер та дату), який просить скасувати.
-не виклав обставини, якими обґрунтовує позовні вимоги про зобов`язання директора Жмеринського відокремленого підрозділу державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України виплатити середню заробітну плату за вимушений прогул та про відшкодування моральної шкоди.
Також відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
ОСОБА_1 пред`явлено дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру (про відшкодування моральної шкоди), за якими належить сплатити судовий збір.
За положеннями ст. 4 Закону України Про судовий збір у разі пред`явлення позову з вимогою немайнового характеру, яка подана фізичною особою підлягає сплаті судовий збір, що дорівнює 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та складає у 2021 році 908 грн. За вимогу майнового характеру сплачується судовий збір за ставкою: 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в даному випадку для позивача, виходячи із ціни позову, складає 908 грн.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір ).
Таким чином позивачеві слід сплатити 2 724 грн судового збору (908*3) за такими реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Жит.обл/ТГ м.Бердичів/22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485,
Код банку отримувача (МФО) 899998,
Рахунок отримувача UА588999980313121206000006825,
Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу *;101;
Відповідно до частин 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись ст. ст.177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и л а :
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Жмеринського відокремленого підрозділу державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України про визнання протиправною діяльність, скасування наказу про відсторонення від роботи, зобов`язання виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Надати позивачеві строк 10 днів, з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, про які зазначено в ухвалі.
Позивачеві належить у позовній заяві:
- зазначити правильно найменування суду, до якого пред`явлено позов;
- вказати ціну позову щодо вимоги майнового характеру;
- зазначити у прохальній частині позовної заяви відомості про наказ (його номер та дату), який просить скасувати;
- викласти обставини, якими він обґрунтовує позовні вимоги про зобов`язання директора Жмеринського відокремленого підрозділу державної установи Лабораторний центр на залізничному транспорті Міністерства охорони здоров`я України виплатити середню заробітну плату за вимушений прогул та про відшкодування моральної шкоди.
Також позивачеві належить сплатити судовий збір в розмірі 2724 гривні та подати про це суду письмові докази або ж надати докази на підтвердження пільги по сплаті судового збору.
Роз`яснити позивачеві, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається йому.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в частині щодо визначення судових витрат шляхом, подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Позивач має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: І.Ю. Хуторна
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 29.12.2021 |
Номер документу | 102275766 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Хуторна І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні