Справа № 490/905/19
Провадження № 1-в/490/241/2021
У Х В А Л А
30листопада 2021року Центральнийрайонний судміста Миколаєвау складі:головуючого -судді ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши клопотання ОСОБА_3 про уточнення порядку зарахування строку попереднього ув`язнення відносно нього, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 є засудженим до покарання у вигляді позбавлення волі.
18 жовтня 2021 року він надіслав до суду клопотання, у якому просив про перерахунок строку попереднього ув`язнення засудженого відповідно до вимог Закону України "Про внесення змін до Кримінального Кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув`язнення у строк покарання.
З 13 листопада 2021 року він відбуває покарання у Державній Установі "Божківська виправна колонія (№ 16)".
Після перевірки матеріалів клопотання доходжу такого.
Системний аналіз положень статей 537, 539 КПК України в частині віднесення вирішення під час виконання вироків окремих питань до певного суду свідчить про таке.
Вирішення питання про перерахунок строку попереднього ув`язнення вказаними нормами до компетенції певного суду не віднесено. Але в цьому випадку необхідність такого перерахунку випливає з закону, що пом`якшує умови відбуття покарання, та таке пом`якшення є аналогічному передбаченим статтею 74 Кримінального Кодексу України. Питання ж про застосування статті 74 КК України відповідно до пункту 13 частини1 статті 537 КПК України мають розглядатись судом за місцем виконання вироку.
За такого відповідно до положень частини 6 статті 9 КПК України поставлене заявником питання має вирішувати суд за місцем відбування покарання.
До того ж, інший, окрім суду за місцем виконання вироку, суд є позбавлений процесуальної можливості вирішити це питання з огляду на відсутність в його розпорядженні особової справи засудженого.
Отже, заявлене кллопотання має розглядатись за місцем відбуття покарання засудженим.
Матеріали справи свідчать, що в цьому випадку засуджений відбуває покарання в установі, що розташована за межами територіальної юрисдикції Центрального районного суду міста Миколаєва.
Отже, заявлене клопотання є поданим з порушенням вимог щодо його територіальної підсудності.
Діючим Кримінально-процесуальним законодавством порядок дій суду у такому випадку не є врегульованим, через що відповідно до частини 6 статті 9 КПК України суд виходе з загальних засад кримінального провадження, що визначені у статті 7 цього Кодексу.
При цьому суд не може керуватись правилами статті 34 КПК України, оскільки згаданою статтею визначений порядок дій у разі порушення підсудності при направленні кримінального провадження в цілому, а це подання фактично є частиною провадження, підсудність якого /провадження/ в порядку статті 34 КПК України вже визначена.
Порядок розгляду звернень щодо частини кримінального провадження є врегульованим у главі 26 Кримінального Процесуального Кодексу України, яка також регулює порядок оскарження певних дій в межах кримінального провадження, але - на більш ранніх його стадіях. Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 304 КПК України у разі, якщо звернення не підлягає розгляду у відповідному суді, воно підлягає поверненню заявникові.
Отже, це звернення слід повернути заявникові.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 9, 539 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання про уточнення порядку зарахування строку попереднього ув`язнення - повернути заявникові.
Роз`яснити заявникові право за наявності до того підстав звернутись з аналогічним клопотанням до суду за місцем відбування покарання засудженого.
СУДДЯ = ОСОБА_5 =
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102283260 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Алєйніков В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні