ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
28 грудня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/2180/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення у справі № 360/2180/20 за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення у справі № 360/2180/20 за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, в якому заявник просила суд роз`яснити резолютивну частину рішення Луганського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 у справі № 360/2180/20 за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, про зобов`язання вчинити певні дії в частині зобов`язання Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16 березня 2020 року про виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості) та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на рівні частки (паю) з передачею у приватну власність згідно з сертифікатами серій ЛГ № 0056685, ЛГ № 0056603 та свідоцтва на право на спадщину за заповітом серії ННК № 042391 від 25.09.2018, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до частин першої та другої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Відповідно до приписів частини третьої статті 254 КАС України суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз`яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
При цьому відповідно до частин другої та третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи, що питання залишення заяви про роз`яснення судового рішення без руху не врегульовано нормами статті 254 КАС України, суд вважає за необхідне застосувати положення статей 161, 169,171 КАС України та залишити заяву без руху з наступних підстав.
В обґрунтування заяви зазначено, що правова оцінка суду є оціночним поняттям і може неоднаково тлумачитись, що може перешкоджати належному виконанню і в повному обсязі рішення суду, яке підлягає виконанню у точній та неухильній відповідності до резолютивної частини рішення суду.
Вивченням змісту заяви про роз`яснення судового рішення встановлено, що вона не містить належного обґрунтування підстав, які зумовлюють звернення заявника до суду зі вказаною заявою.
Так, заявником не наведено належного обґрунтування підстав необхідності роз`яснення рішення суду, а лише зазначено припущення щодо неоднакового тлумачення правової оцінки, наведеної у рішенні суду.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161, 167 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про те, що заява ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення у справі № 360/2180/20 містить істотні недоліки і ці недоліки не дають можливості її розглянути, у зв`язку із чим суд вважає за необхідне залишити її без руху із встановленням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 7, 55, 160, 161, 166, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про роз`яснення судового рішення у справі № 360/2180/20 за позовом ОСОБА_1 до Тарасівської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Запропонувати заявнику протягом 5-ми (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки заяви шляхом надання суду:
- надати заяву, оформлену із дотриманням положень статті 254 КАС України, із належним обґрунтуванням підстав необхідності роз`яснення рішення суду.
У разі ненадання вищевказаних документів заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя Є.О. Кисельова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 30.12.2021 |
Номер документу | 102305906 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Компанієць Ірина Дмитрівна
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Є.О. Кисельова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні