Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа №: 506/903/21
Провадження № 2/506/213/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29.12.2021 року с.м.т. Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Чеботаренко О.Л., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Вимоги до позовної заяви викладені у ст.ст.175, 177 ЦПК України і у разі недодержання таких вимог позовна заява, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України ухвалою суду залишається без руху.
Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з таких підстав.
П.5 ч.3 ст.175 ЦПК України встановлено, що позовна заява, крім іншого, повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
При цьому ч.5 ст.177 ЦПК України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви усі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
У позовній заяві позивач посилається на те, що відповідно до наказу №184-к від 17.12.2019 року її було звільнено, однак копію вказаного наказу в порушення п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви не долучила.
Крім того, в порушення п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку розміру моральної шкоди.
Крім того, позивач не сплатила судовий збір за вимоги про стягнення середнього заробітку та моральної шкоди.
Посилання позивача у позовній заяві на те, що відповідно до п.1 ч.1 ст.5 ЗУ Про судовий збір вона звільнена від сплати судового збору, є помилковими, так як вказаною статтею вищевказаного закону від сплати судового збору звільнено позивачів у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, а позивач, крім поновлення на роботі, просить стягнути не заробітну плату, а середній заробіток за час вимушеного прогулу. При цьому, стягнення заробітної плати не є тотожнім стягненню середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Отже, у справі про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу позивач від судового збору не звільняється. Зазначений висновок узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною в ухвалі від 04 грудня 2018 року по справі №761/34973/17. Аналогічний правовий висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі №910/518/16.
Відповідно до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подається фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем ціною позову вказано суму 10000 грн. Тому, оскільки розмір 1% ціни позову від вказаної суми є меншим за 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то за позовні вимоги про стягнення моральної шкоди та середнього заробітку за час вимушеного прогулу позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення позивача до суду складає 908 грн.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Чеботаренко О. Л.
Суд | Красноокнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2021 |
Оприлюднено | 31.12.2021 |
Номер документу | 102368742 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноокнянський районний суд Одеської області
Чеботаренко О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні