Справа № 369/1956/21
Провадження №2/369/2995/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.10.2021 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Волчко А.Я. розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Красовського В.М., про здійснення судового провадженя в режимі відеокоференції по цивільній справі за позовом Приватного підприємства "Агрофірма-Додола" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором безпроцентної позики №1/2015, -
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом Приватного підприємства "Агрофірма-Додола" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором безпроцентної позики №1/2015.
04.10.2021 до суду надійшла заява від представника ОСОБА_1 - адвоката Красовського В.М. про участь в судовому засіданні по справі за позовом Приватного підприємства "Агрофірма-Додола" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором безпроцентної позики №1/2015 в режимі відеоконференції. Клопотання обґрунтоване тим, що представник відповідача не в змозі забезпечити явку в судове засідання.
Суд, розглянувши вказане клопотання, дійшов висновку про відмову у його задоволенні, з огляду на наступне.
За приписами частини 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
На підставі ч. 8 ст. 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає цивільну справу.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватися у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
За таких обставин, враховуючи викладене в сукупності, суд дійшов висновку, про те, що дане клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 212, 258 - 260 ЦПК України, суд.
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні клопотання Приватного підприємства "Агрофірма-Додола" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за договором безпроцентної позики №1/2015 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.Я. Волчко
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2021 |
Оприлюднено | 06.01.2022 |
Номер документу | 102400657 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Волчко А. Я.
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Волчко А. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні