Ухвала
від 04.01.2022 по справі 227/4968/20
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

04.01.2022 227/4968/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2022 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Любчик В.М., вирішуючи питання про прийняття до свого провадження матеріалів цивільної справи № 227/4968/20 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Добропіллявугілля , Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Первинної організації профспілки працівників вугільної промисловості України шахта Новодонецька ТОВ ДТЕК Добропіллявугілля про оскарження неправомірних дій і визнання протиправними та скасування індивідуального акту,

в с т а н о в и в:

відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.12.2021 року, цивільну справу № 227/4968/20 було передано на розгляд судді Любчик В.М.

Дослідивши матеріали цивільної справи, вважаю за необхідне заявити самовідвід виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 5 частини 1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно із частиною 1 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 40 ЦПК України, питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Відповідно до ст. 2 Закону України від 02.06.2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Як зазначено в рішенні Європейського Суду з прав людини у справі Олександр Волков проти України , як правило, безсторонність означає відсутність упередженості та необ`єктивності. Згідно з усталеною практикою Суду існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно встановлюватися згідно з: (i) суб`єктивним критерієм, врахувавши особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (i) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом встановлення того, чи забезпечував сам суд та, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності. У цьому відношенні навіть вигляд має певну важливість - іншими словами, "має не лише здійснюватися правосуддя - ще має бути видно, що воно здійснюється.

Адже йдеться про довіру, яку в демократичному суспільстві суди повинні вселяти у громадськість (див. рішення від 26 жовтня 1984 року у справі "Де Куббер проти Бельгії" (De Cubber v. Belgium), Series A, № 86).

Тобто, згідно з прецедентною практикою Європейського Суду з прав людини суд має забезпечити достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності.

Згідно зі ст. 17 Закону України від 23.02.2006 року № 3477-IV Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відповідно до ст. 6 Закону України від 02.06.2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Як зазначено у Висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо стандартів незалежності судової влади та незмінюваності судді, незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. При винесенні судових рішень щодо сторін у судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, вільними від будь-яких зв`язків, прихильності чи упередження, що впливає або може сприйматися як таке, що впливає, на здатність судді приймати незалежні рішення. Судова влада повинна користуватися довірою не тільки з боку сторін у конкретній справі, але й з боку суспільства в цілому. Суддя повинен не тільки бути реально вільним від будь-якого невідповідного упередження або впливу, але він або вона повинні бути вільними від цього й в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.

Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів діяльності судді (Резолюція 2006/23 Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року), суддя повинен взяти самовідвід від участі у будь-якому процесі, коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупередженого рішення.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи № 227/4968/20 позивач по справі просить визнати незаконним, протиправним та скасувати акт індивідуальної дії комісії відповідача товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Добропіллявугілля - акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався 07 жовтня 2015 року на шахті Новодонецька ВСП Шахтоуправління Білозерське ТОВ ДТЕК Добропіллявугілля форми Н-1/НП від 02.072019 року, затвердженого 03.07.2019 року директором ВСП Шахтоуправління Білозерське ТОВ ДТЕК Добропіллявугілля В.В. Вільховим.

10 грудня 2018 року суддею Любчик В.М. було ухвалено рішення по цивільній справі № 227/884/18 за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Добропіллявугілля , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Головне управління Держпраці у Донецькій області про оскарження неправомірних дій, визнання протиправними та скасування індивідуальних актів. Рішення набрало законної сили. Під час ухвалення вказаного рішення судом досліджувалися докази та надавалася їм оцінка, в тому числі, щодо обставин, на які посилається ОСОБА_1 в своїй позовній заяві по справі 227/4968/20.

З метою уникнення у сторін по справі, стороннього спостерігача, суб`єктивного внутрішнього переконання у розгляді справи упередженим судом та запобігання будь-яких сумнівів у цьому, вважаю необхідним заявити самовідвід від розгляду справи.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 39-41 ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и в:

заявити самовідвід по цивільній справі № 227/4968/20 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Добропіллявугілля , Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області, Первинної організації профспілки працівників вугільної промисловості України шахта Новодонецька ТОВ ДТЕК Добропіллявугілля про оскарження неправомірних дій і визнання протиправними та скасування індивідуального акту.

Справу передати до канцелярії суду для повторного розподілу в порядку ст. 33 ЦПК України.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Надруковано в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя В.М. Любчик

СудДобропільський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення04.01.2022
Оприлюднено10.01.2022
Номер документу102422277
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —227/4968/20

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ЯКИМЕНКО Л. Г.

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ЯКИМЕНКО Л. Г.

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

ЯКИМЕНКО Л. Г.

Ухвала від 19.01.2024

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Здоровиця О. В.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Левченко А. М.

Ухвала від 03.05.2023

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Левченко А. М.

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Левченко А. М.

Ухвала від 13.01.2022

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Левченко А. М.

Ухвала від 04.01.2022

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Любчик В. М.

Ухвала від 28.12.2021

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Корнєєва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні