Ухвала
від 10.01.2022 по справі 766/6003/16-ц
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №766/6003/16-ц

н/п 6/766/234/22

УХВАЛА

про повернення заяви

10 січня 2022 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Ус О.В., розглянувши матеріали заяви адвоката Долгополова Олександра Вікторовича, який діє від імені та в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Консалтингова фірма "Гектар-Херсон", Товариство з обмеженою відповідальністю "Оздоровчий комплекс "Енергія" про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ :

До суду електронною поштою надійшла заява адвоката Долгополова Олександра Вікторовича, який діє від імені та в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Консалтингова фірма "Гектар-Херсон", Товариство з обмеженою відповідальністю "Оздоровчий комплекс "Енергія" про заміну сторони виконавчого провадження.

Дослідивши матеріали заяви, приходжу до наступного.

За актом Відділу документального забезпечення і діловодства суду (канцелярії) Херсонського міського суду Херсонської області від 05.01.2022 р., у надісланій електронною поштою заяві відсутній електронний цифровий підпис.

Нормою ч. 2 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з частинами п`ятою, шостою, восьмою статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Виходячи зі змісту заяви вбачається, що заяву адвокатом Долгополовим О.В. не підписано, оскільки документи надійшли на електронну пошту суду без накладення електронного цифрового підпису.

Електронне звернення було направлено в електронному вигляді та не містить електронного цифрового підпису, у відповідності до ч. 1 ст. 5 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг , де визначено, що електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. ч. 1 - 2 ст. 6 зазначеного Закону).

Накладання електронного цифрового підпису (підписування) - це операція, яка здійснюється відправником (підписувачем) документу із використанням його таємного ключа. При виконанні цієї операції на вхід відповідної програми подаються дані, які треба підписати, та таємний ключ підписувача. Програма створює із даних за допомогою таємного ключа унікальний блок даних фіксованого розміру (власне ЕЦП), який може бути справжнім тільки для цього таємного ключа та саме для цих вхідних даних. Тобто, ЕЦП - це своєрідний цифровий відбиток таємного ключа і документа .

Відповідно ч. 8 ст. 14 ЦПК України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі, з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" (ч. 1 ст. 7 Закону України Про електронні документи та електронний документообіг ).

Закон України Про електронний цифровий підпис , який визначав статус електронного цифрового підпису, втратив чинність 07 листопада 2018 року на підставі Закону України Про електронні довірчі послуги від 05 жовтня 2017 № 2155-VIII.

На даний час порядок використання електронного цифрового підпису врегульований Законом України Про електронні довірчі послуги , який набрав чинності 07 листопада 2018 року.

Згідно з частиною 2 статті 17 Закону України Про електронні довірчі послуги електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання та постійного зберігання за участю третіх осіб електронних даних, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, а також автентифікація в складових частинах інформаційних систем, в яких здійснюється обробка таких електронних даних та володільцями інформації в яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, повинні здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Згідно зі статтею 18 Закону України Про електронні довірчі послуги кваліфікована електронна довірча послуга створення, перевірки та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки надається кваліфікованим постачальником електронних довірчих послуг та включає, зокрема, надання користувачам електронних довірчих послуг засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки для генерації пар ключів та/або створення кваліфікованих електронних підписів чи печаток, та/або перевірки кваліфікованих електронних підписів чи печаток, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Заява про заміну сторони виконавчого провадження подана в електронній формі через електронну пошту суду від адвоката Долгополова О.В., а не через підсистему Електронний Суд, що відповідає вимогам ЦПК України як стосовно письмової паперової форми позовної заяви, так і не підписано документ електронним підписом.

За нормою п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи викладене вище, оскільки заява подана електронною поштою, не підписана заявником з використанням особистого ключа, кваліфікованого електронного підпису, тому підлягає поверненню відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України.

Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України,-

УХВАЛИВ :

Заяву адвоката Долгополова Олександра Вікторовича, який діє від імені та в інтересах ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Товариство з обмеженою відповідальністю "Консалтингова фірма "Гектар-Херсон", Товариство з обмеженою відповідальністю "Оздоровчий комплекс "Енергія" про заміну сторони виконавчого провадження повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Херонського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Херсонського апеляційного суду.

СуддяО. В. Ус

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено12.01.2022
Номер документу102470508
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —766/6003/16-ц

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Ус О. В.

Ухвала від 30.12.2021

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Зуб І. Ю.

Ухвала від 14.12.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Орловська Н. В.

Постанова від 14.12.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Орловська Н. В.

Ухвала від 09.11.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Орловська Н. В.

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Орловська Н. В.

Ухвала від 07.10.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Орловська Н. В.

Рішення від 10.10.2016

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Котьо І. В.

Рішення від 10.10.2016

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Котьо І. В.

Ухвала від 22.07.2016

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Котьо І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні