Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Справа № 689/1207/21
Провадження № 2/689/49/22
УХВАЛА
11 січня 2022 року смт. Ярмолинці
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області у складі головуючого - судді Мазурчака В.М.,
за участю:
секретаря судового засідання Хмелянчишиної Ю.Ю.,
позивача ОСОБА_1 та його представниці ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ярмолинці в спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства "Віталія" про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до СФГ Віталія та просив усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою шляхом повернення ділянки з кадастровим номером 6825889600:02:015:0059 із незаконного володіння СФГ Віталія .
Позов мотивував тим, що СФГ Віталія користується земельною ділянкою на підставі договору, який він не підписував. У зв`язку з цим просив призначити судову почеркознавчу експертизу (а.с. 59).
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представниця ОСОБА_2 клопотання підтримали.
Представник Відповідача адвокат Луценко Р.О. заперечував проти призначення експертизи, наголошував, що дане клопотання є зловживанням процесуальними правами, судове засідання 11 січня 2022 року просив провести без його участі.
Заслухавши учасників цивільного процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про призначення експертизи слід задовольнити з підстав.
В основу позову покладено доводи про те, що Позивач не підписував вказаний вище договір.
В основу заперечень Відповідача покладено аргумент про те, що даний договір підписаний Позивачем.
Отже, питання підпису ОСОБА_1 у тексті договору має значення для справи. Дана обставина не може бути встановлена без участі осіб, які володіють спеціальними знаннями (експертів). Сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.
Відповідно до пунктів 1 та 2 частини першої статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Отже, наявна сукупність умов, передбачених частиною першою статті 103 ЦПК України.
При вирішенні клопотання суд відхиляє доводи представника Відповідача щодо преюдиційності інших судових рішень, оскільки їх оцінка судом на цій стадії судового процесу матиме ознаки передчасності. Суд зобов`язаний створити сторонам спору рівні умови змагальності, у тому числі і в питанні надання суду своїх доводів, заперечень та доказів. Оцінку ж доказам суд дає за правилами статті 89 ЦПК України в нарадчій кімнаті за результатами розгляду справи по суті. А саме, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи наведене, слід призначити по справі судову почеркознавчу експертизу, поставивши на вирішення експерту запропоноване Позивачем перше питання.
У своїй заяві Позивач також просив поставити питання чи виконаний підпис ОСОБА_3 . Суд дане питання не ставить, оскільки Позивач не оспорює підпис ОСОБА_3 у тексті договору оренди земельної ділянки! Ця обставина у якості підстав позову не зазначена. Отже, дане питання виходить за межі підстав позову (доводів Позивача).
Керуючись статтями 103, 104, 252 та 253 ЦПК України,
ухвалив:
Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства "Віталія" про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння, судову почеркознавчу експертизу.
На вирішення експертизи поставити одне питання, а саме, чи виконано підпис у договорі оренди земельної ділянки від 22 червня 2007 року (кадастровий номер 6825889600:02:015:0058), що укладений між орендодавцем ОСОБА_1 та орендарем Селянським (фермерським) господарством Віталія , та зареєстрований у Ярмолинецькому відділі Хмельницької регіональної філії ЦДЗК, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 22 червня 2007 року за №040776500269, а саме, в колонці Орендодавець , в графі, відведеній під підпис орендодавця, ОСОБА_1 чи даний підпис виконаний іншою особою (т.1 а.с. 157, 158 - копія з наданого оригіналу, оригінал - додається окремо) ?
Проведення експертизи доручити Хмельницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (29013, Хмельницька область, місто Хмельницький, вулиця Володимирська, буд. 109).
Попередити експерта (-ів) про передбачену статтями 384 та 385 Кримінального кодексу України кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих висновків або відмову експерта від виконання покладених обов`язків без поважних причин.
Оплату експертизи покласти на Позивача.
Роз`яснити, що оплата має бути проведена не пізніше 5-ти днів з дня отримання вимоги суду чи експертної установи; відмова від оплати тягне за собою скасування ухвали про призначення експертизи.
Відібрати експериментальні зразки почерку ОСОБА_1 та провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвалу направити суб`єкту, якому доручено проведення експертизи для виконання та учасникам справи для відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду. Апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня підписання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://ym.km.court.gov.ua/sud2221/, а інформацію про зміст судових рішень у справі - за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua/.
Повний текст ухвали складено 12 грудня 2022 року.
Суддя В. Мазурчак
Суд | Ярмолинецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2022 |
Оприлюднено | 13.01.2022 |
Номер документу | 102517327 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні