Ухвала
від 10.01.2022 по справі 200/147/22
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 січня 2022 року Справа №200/147/22

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради про визнання бездіяльності протиправними та стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач, ОСОБА_1 через свого представника, адвоката Полякова Івана Сергійовича, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради, в якому просить суд.

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та не виплати позивачу в повному обсязі щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за 2021 рік відповідно до ст. 12 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (в редакції Закону України Про внесення змін до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту від 25 грудня 1998 року № 367-XIV з огляду на рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 та від 27 лютого 2020 року № 3-р/2020) в сумі 7 354,00 грн;

- стягнути з відповідача на користь позивача недоплачену щорічну разову допомогу як учаснику бойових дій за 2021 рік відповідно до ст. 12 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (в редакції Закону України Про внесення змін до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту від 25 грудня 1998 року № 367-XIV з огляду на рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 та від 27 лютого 2020 року №3-р/2020) в сумі 7 354,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з позовної заяви, представником позивача в межах пред`явлених позовних вимог вказано Адвокатське об`єднання Правозахист (код ЄДРПОУ 44234734) в особі адвоката Полякова Івана Сергійовича, який підписав адміністративний позов, на підтвердження чого до позову додано копію договору про надання правничої/правової допомоги від 8 грудня 2021 року, сторонами в якій є Адвокатське об`єднання Правозахист та позивач.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається, крім іншого, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частинами 3 і 4 ст. 131-2 Конституції України встановлено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Отже, представником учасника справи, в тому числі, позивача може бути адвокат, відомості щодо представництва якого мають бути зазначені у позовній заяві.

Всупереч зазначеному у позові в якості представника позивача вказано юридичну особу - Адвокатське об`єднання.

Суд зауважує, що згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 5 липня 2012 року № 5076-VI (далі - Закон України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", Закон № 5076-VI) стороною договору про надання правової допомоги може бути адвокатське об`єднання, від імені якого договір про надання правової допомоги підписується учасником цього адвокатського об`єднання […].

Разом із цим поняття надання правової допомоги та представництво інтересів в суді не є тотожними.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

У Правилах адвокатської етики, затверджених Звітно-виборним з`їздом адвокатів України 9 червня 2017 року, зазначено, що у випадках, коли договір про надання правової допомоги укладається з адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням, рішення про призначення конкретного адвоката чи кількох адвокатів для виконання доручення (в тому числі щодо представництва у суді) приймається адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням на свій розсуд, якщо в договорі не вказаний інший порядок заміни адвоката (ст. 24).

Отже, адвокатське об`єднання є лише організаційно-правовою формою діяльності адвоката, який в межах такого об`єднання є самостійною особою, яка надає клієнту правову допомогу (в тому числі щодо представництва у суді).

Також суддя зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в адміністративному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги; документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 4 ст. 59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що повноваження представника позивача, яким є адвокат, в адміністративному суді повинні бути підтверджені довіреністю, виданої на ведення справи в суді на підставі відповідного договору (зокрема, укладеного між особою та адвокатським об`єднанням), або ордером.

Суд зауважує, що у позові вказано про відсутність у представника позивача офіційної електронної адреси.

Згідно ч. 1 ст. 18 КАС України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Відповідно до п. 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) (далі - Положення), затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) - сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем (модулів), які забезпечують автоматизацію визначених законодавством та цим Положенням процесів діяльності судів, органів та установ в системі правосуддя, включаючи документообіг, автоматизований розподіл справ, обмін документами між судом та учасниками судового процесу, фіксування судового процесу та участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також автоматизацію процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів ЄСІТС.

Згідно ч. 6 ст. 18 КАС України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Відповідно до пп. 5.8 п. 5 Положення офіційна електронна адреса - сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана користувачем в Електронному кабінеті ЄСІТС, або адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів. Адреса електронної пошти, що використовується при реєстрації Електронного кабінету, не може бути зареєстрована на доменних іменах, використання яких заборонено законодавством України.

Згідно п. 10 розділу ІІ Положення адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС у добровільному порядку.

Відповідно до п. 2 § 2 розд. 4 Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII (з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" від 27 квітня 2021 року № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи", підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя відповідного оголошення.

4 вересня 2021 року у газеті Голос України № 168 (7668) Вищою радою правосуддя опубліковано оголошення про початок функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС - Елеrтронний кабінет , Електронний суд , підсистеми відеоконференцзв`язку.

Отже, зазначені в оголошенні Вищої ради правосуддя підсистеми (модулі) ЄСІТС почали офіційно функціонувати з 5 жовтня 2021 року.

Відповідно, з 5 жовтня 2021 року адвокати зобов`язані реєструвати офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов`язковому порядку.

На підставі викладеного вище суддя дійшла висновку, що позовна заява не відповідає приписам ст.ст. 55, 160 КАС України.

Згідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зважаючи на вищевикладене позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу 10-денного строку з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків, тобто, приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 55, 57, 59, 94, 124, 160, 161, 169, 256 суддя -

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради про визнання бездіяльності протиправними та стягнення коштів - залишити без руху.

Встановити позивачу/представнику позивача строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, протягом якого суду необхідно надати:

- уточнений адміністративний позов, із зазначенням в ньому належного представника (адвоката) (у випадку його підписання цим адвокатом) та офіційної електронної адреси цього адвоката;

- належний документ на підтвердження повноважень представника позивача (адвоката) (довіреність чи ордер).

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.П. Волгіна

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено17.01.2022
Номер документу102526939
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/147/22

Постанова від 05.02.2024

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Гайдар Андрій Володимирович

Ухвала від 05.02.2024

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Гайдар Андрій Володимирович

Ухвала від 11.04.2023

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Гайдар Андрій Володимирович

Ухвала від 28.03.2023

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Гайдар Андрій Володимирович

Рішення від 17.02.2023

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

Ухвала від 17.02.2023

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

Ухвала від 20.01.2023

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

Ухвала від 30.12.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

Ухвала від 08.12.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

Ухвала від 21.11.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Волгіна Н.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні