УХВАЛА
іменем України
"17" січня 2022 р. 145/1889/21
2-о/145/58/2022
Тиврівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого Вальчука В. В.
за участю присяжних Голоти Н.П., Григорчук Б.С.,
за участю секретаря судового засідання Крикливої М.С.,
заявника ОСОБА_1 ,
представника органу опіки і піклування Гніванської міської ради Михайлюк О.І.
розглядаючи в приміщенні суду у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа управління Пенсійного фонду України, із залученням представника органу опіки та піклування Гніванської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, в якій заявляє клопотання про призначення ОСОБА_2 судово-психіатричної експертизи з метою перевірки спроможності її сина ОСОБА_2 , який страждає атероскиротичним кардіо-склерозом та має ІІ групу інвалідності з дитинства, а тому не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Гніванської міської ради Михайлюк О.І. не заперечує проти задоволення клопотання про призначення психіатричної експертизи.
Представник управління Пенсійного фонду України в судове засідання не з`явився, хоч про час та місце розгляду справи повідомлений в установленому законом порядку, клопотань про розгляд справи у його відсутності, про перенесення розгляду справи до суду не надходило, відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України його неявка не перешкоджає розгляду справи.
Вислухавши пояснення заявника ОСОБА_1 , заінтересовану особу ОСОБА_3 та дослідивши подані нею письмові докази, суд дійшов до таких висновків.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно з ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Встановлено, що перевірка спроможності ОСОБА_2 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними має значення для правильного та законного розгляду цивільної справи. З`ясування цих обставин потребує спеціальних знань в галузі психіатрії. В матеріалах цивільної справи відсутній висновок експерта з вказаних питань.
З огляду на це суд вважає, що належить призначити судово-психіатричну експертизу, проведення якої слід доручити судово-експертному відділенню Вінницької психоневрологічної лікарні ім.Ющенко.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Згідно з п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України в такому разі провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Встановлено, що для проведення судово-психіатричної експертизи слід надіслати матеріали цивільної справи до судово-експертного відділення Вінницької психоневрологічної лікарні ім.Ющенко.
Ця обставина об`єктивно перешкоджає продовженню розгляду цивільної справи.
З огляду на це суд вважає, що провадження у цивільній справі допустимо зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.
Керуючись п.1 ч.1, ч.2 ст.258, ч.5 ст.259, ст.260 ЦПК України, суд
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити судово-психіатричну експертизу та поставити перед експертом такі питання:
- чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель м. Гнівань Вінницького району Вінницької області на хронічні чи психічні розлади?
- чи впливають дані психічні розлади на його здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити судово-експертному відділенню Вінницької психоневрологічної лікарні ім.Ющенко (м. Вінниця Вінницької області, вул. Пирогова, 109, 21037).
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Для проведення судово-психіатричної експертизи цивільну справу передати судово-експертному відділенню Вінницької психоневрологічної лікарні ім.Ющенко.
Провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа управління Пенсійного фонду України, із залученням представника органу опіки та піклування Гніванської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна - зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня оголошення.
Суддя: Вальчук В.В.
Присяжні: Голота Н.П. Григорчук Б.С.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2022 |
Номер документу | 102638027 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Вальчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні