Ухвала
від 13.01.2022 по справі 219/3568/19
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Єдиний унікальний номер 219/3568/19

Номер провадження 22-ц/804/653/22

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

13 січня 2022 року м. Бахмут Донецька область

Донецький апеляційний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Кішкіної І.В.,

суддів Корчистої О.І., Халаджи О.В.,

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , підписану ОСОБА_2 , на рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 19 листопада 2021 року у справі № 219/3568/19 за позовом ОСОБА_3 , яка діє в інтересах позивача ОСОБА_4 , до ОСОБА_1 , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Бахмут-Енергія , Товариство з обмеженою відповідальністю ТБК СХІД , Комунальне підприємство Бахмутська житлова управляюча компанія , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої залиттям,

в с т а н о в и в :

Рішенням Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 19 листопада 2021 року позовні вимоги ОСОБА_4 задоволено.

На зазначене судове рішення представник ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , подав апеляційну скаргу засобами поштового зв`язку, яка надійшла безпосередньо до Донецького апеляційного суду 10 січня 2022 року.

Апеляційне провадження у справі не може бути відкрито виходячи з наступного.

Відповідно до частини 3, 4 статті 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.

Апеляційна скарга ОСОБА_1 підписана ОСОБА_2 , який згідно відомостей з Єдиного реєстру адвокатів України є адвокатом.

Згідно з частиною 1 статті 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до частини 4 статті 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

До апеляційної скарги ОСОБА_2 не додав документи (довіреність або ордер), що підтверджують його повноваження на представлення інтересів ОСОБА_1 у Донецькому апеляційному суді та, зокрема, право підписувати документи від її імені.

Під час перевірки електронної копії матеріалів справи, наявних в автоматизованій системі документообігу суду, судом не виявлено документів, що підтверджують його повноваження як представника, зокрема довіреність або ордер.

Крім того, відповідно до частини 3 статті 359 ЦПК України, питання про витребування матеріалів справи вирішується в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.

Оскільки провадження у справі не може бути відкрито виходячи з зазначених причин, апеляційний суд позбавлений можливості вирішити питання про витребування справи.

Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.

Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема, адвоката, при реалізації права на справедливий суд передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво, а також не позбавляти довірителя права знати про дії представника.

Відповідно до частини 1 статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950) щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. З приводу цього прецедентним є рішення ЄСПЛ у справах Осман проти Сполученого королівства від 28 жовтня 1998 року та Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним; воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулюванню з боку держави.

У зв`язку з наведеним, повернення апеляційної скарги не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду, оскільки після усунення вказаних невідповідностей вимогам закону, апелянт має право повторного звернення до суду із апеляційною скаргою.

Враховуючи, що в матеріалах справи відсутні документи, які підтверджують повноваження адвоката Гуревича М.Г., як представника ОСОБА_1 , відповідно до частини 4 статті 62 ЦПК України, апеляційна скарга відповідача, яка підписана адвокатом Гуревичем М.Г., до розгляду не приймається та підлягає поверненню, як така, що підписана особою, яка не має права її підписувати.

Керуючись статтею 357 ЦПК України, апеляційний суд,

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , підписану ОСОБА_2 , на рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 19 листопада 2021 року у справі № 219/3568/19 за позовом ОСОБА_3 , яка діє в інтересах позивача ОСОБА_4 , до ОСОБА_1 , треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю Бахмут-Енергія , Товариство з обмеженою відповідальністю ТБК СХІД , Комунальне підприємство Бахмутська житлова управляюча компанія , про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої залиттям повернути скаржнику.

Копію ухвали про повернення апеляційної скарги направити всім учасникам справи.

ОСОБА_2 копію ухвали про повернення апеляційної скарги надіслати разом з апеляційною скаргою та доданими до неї матеріалами на адресу, зазначену ним в апеляційній скарзі.

Роз`яснити ОСОБА_2 , що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із апеляційною скаргою, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її підписання.

Судді: І.В. Кішкіна

О.І. Корчиста

О.В. Халаджи

СудДонецький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення13.01.2022
Оприлюднено24.01.2022
Номер документу102681720
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —219/3568/19

Постанова від 29.11.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 28.11.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 04.10.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 25.08.2023

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Погрібна Н. М.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Дружківський міський суд Донецької області

Погрібна Н. М.

Ухвала від 01.08.2023

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 15.11.2022

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Тимченко О. О.

Ухвала від 22.02.2022

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Кішкіна І. В.

Ухвала від 07.02.2022

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Кішкіна І. В.

Ухвала від 13.01.2022

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Кішкіна І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні