Ухвала
від 18.01.2022 по справі 915/1742/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

18 січня 2022 року Справа № 915/1742/21

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ткаченка О.В.,

розглянувши матеріали заяви:

кредитора: Головного управління ДПС у Миколаївській області, 54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, 6, ідентифікаційний код 44104027 (представник Майстренко Павло Сергійович адреса ел. пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до боржника: товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім Оптімал , вул. Шевченка, 59-А, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39879664.

про відкриття провадження у справі про банкрутство

В С Т А Н О В И В:

ГУ ДПС у Миколаївській області звернулось до Господарського суду Миколаївської області з заявою від 29.11.2021 № 2/9/14-29-20-04-07 про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Оптімал , оскільки останнє неспроможне задовольнити грошові вимоги Головного управління ДПС у Миколаївській області щодо погашення податкової заборгованості у загальному розмірі 6130760,90 грн, у тому числі: 2292707,90 грн ? основний борг, 3335883,22 грн - штрафні санкції, 502169,78 грн ? пеня).

У зв`язку з тим, що кредитором не було дотримано вимог частини 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) ухвалою суду від 08.12.2021 заяву кредитора було залишено без руху та надано заявнику 10-денний термін з дня отримання ухвали для усунення встановлених недоліків.

До суду від кредитора надійшла заява про усунення недоліків, сформована в системі Електронний суд 17.12.2021 (вх. № 19047/21 від 17.12.2021).

Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 35 КУзПБ у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу, в якій зазначаються: дата проведення підготовчого засідання суду; прізвище, ім`я та по батькові арбітражних керуючих, визначених шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, передбачених ст. ст. 37, 38 КУзПБ, судом не встановлено; поданих матеріалів достатньо для прийняття заяви до розгляду в підготовчому засіданні.

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 35 КУзПБ ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд має право вирішити питання про: зобов`язання заявника, боржника та інших осіб надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство; вжиття заходів для забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.

Частиною 2 ст. 35 КУзПБ передбачено, що підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Згідно ч.ч.1, 2 ст. 36 КУзПБ боржник до дати проведення підготовчого засідання надає до господарського суду та заявнику відзив на заяву про відкриття провадження у справі. До відзиву боржника додаються докази відправлення заявнику копії відзиву. Крім відомостей, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, у відзиві боржника зазначаються: заперечення боржника щодо вимог заявника (заявників); загальна сума заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності).

Відповідно до ч. 1 ст. 39 КУзПБ перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

З 17.10.2020 набули чинності зміни, які внесені до Кодексу України з процедур банкрутства Законом № 686-ІХ від 05.06.2020р.

Згідно п.2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою ст. 34, частиною другою ст.116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою ст. 28 цього Кодексу.

Заява кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Безабчук Алли Володимирівни (свідоцтво №233 від 20.02.2013) для виконання повноважень розпорядника майна у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Оптімал .

До заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано заяву арбітражного керуючого Безабчук Алли Володимирівни (свідоцтво №233 від 20.02.2013) про згоду на участь у справі про банкрутство боржника.

Враховуючи перебування головуючого у справі у період з 20.12.2021 по 13.01.2022 у відпустці та на лікарняному, дану ухвалу постановлено 18.01.2022.

Керуючись ст.ст. 2, 8, 28, 34, 35 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 3, 12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство до розгляду.

2. Підготовче засідання суду призначити на 01 лютого 2022 року о 09:30.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Миколаїв, Будинок Рад, вул.Адміральська, 22, поверх 9.

3. Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання.

4. Зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім Оптімал у строк до 31.01.2022 надати суду належним чином засвідчені копії установчих документів, зокрема статут товариства, відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, складений відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства.

5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

6. Звернути увагу учасників справи на те, що подання учасниками судового процесу документів до суду можливо здійснювати за допомогою електронних чи поштових засобів зв`язку. Учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої офіційні електронні адреси для забезпечення належного обміну процесуальними документами.

7. Заборонити власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та товариству з обмеженою відповідальністю Торговий дім Оптімал приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.

8. Суд звертає увагу учасників справи на те, що у зв`язку з критичною ситуацією, що склалась із фінансовим забезпеченням діяльності судів у 2021 році, зокрема в частині відсутності асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції, враховуючи рекомендації ДСА України, викладені у листі від 19.11.2020 вих. № 15-211163/20, суд РЕКОМЕНДУЄ учасникам справи разом із першою заявою по суті справи подати заяву про надсилання їм процесуальних документів на електронну пошту для забезпечення належного обміну процесуальними документами та (або ) заяву про повідомлення щодо часу та місця розгляду справи шляхом направлення SMS-повідомлення.

9. Ухвалу про прийняття заяви про відкриття провадження у справі надіслати: кредитору, боржнику, арбітражному керуючому Безабчук А.В. (вул. Адмірала Макарова, 48, м. Миколаїв, 54001, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2 ), Центральному відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (54030, Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 18 (БЦ "Ера"), державному реєстратору - Департаменту надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20).

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та не підлягає оскарженню.

Суддя О.В. Ткаченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення18.01.2022
Оприлюднено26.01.2022
Номер документу102732066
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1742/21

Ухвала від 02.07.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

Постанова від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 02.10.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 08.04.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 10.07.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 01.05.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 01.02.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

Ухвала від 18.01.2022

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні