ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 607/8124/21Головуючий у 1-й інстанції Дзюбич В.Л. Провадження № 22-ц/817/278/22 Доповідач - Костів О.З. Категорія -
У Х В А Л А
25 січня 2022 р.м. Тернопіль
Тернопільський апеляційний суд в складі:
головуючого - Костів О.З.
суддів - Бершадська Г. В., Шевчук Г. М.,
розглянувши доповнення №1 до апеляційної скарги ОСОБА_1 в справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 грудня 2021 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Тернопільський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер Тернопільської обласної ради про визнання незаконним наказу про оголошення догани, зняття половини мінімальної заробітної плати та стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
06 січня 2022 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 грудня 2021 року.
Ухвалою Тернопільського апеляційного суду від 10 січня 2022 року вказану апеляційну скаргу залишено без руху та надано апелянту строк для оплати судового збору в розмірі 2724.00 грн. та долучення належно оформленої апеляційної скарги з копіями скарги.
24 січня 2022 року на адресу Тернопільського апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшло доповнення №1 до апеляційної скарги.
Розглянувши дане доповнення до апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що його слід повернути скаржнику виходячи із наступних міркувань.
Згідно частини другої статті 2 ЦПК України суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Неприпустимість зловживання процесуальними правами є однією з основних засад (принципів) цивільного судочинства (пункт 11 частини третьої статті 2 ЦПК України).
Згідно пункту 1 частини другої статті 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу.
Відповідно до частини першої статті 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Доповнення №1 до апеляційної скарги в частині обґрунтування підстав викладена в образливій, неприпустимій формі, містить наклепницькі відомості та образливі висловлювання, які дискредитують судові органи України та їх посадових осіб.
Відповідно до частини третьої статті 44 ЦПК України якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Образливі та лайливі слова, символи, зокрема, для надання особистих характеристик учасникам справи, іншим учасникам судового процесу, їх представникам і суду не можуть використовуватися ні у заявах по суті справи, заявах з процесуальних питань, інших процесуальних документах, ні у виступах учасників судового процесу та їх представників.
Використання учасниками судового процесу та їх представниками образливих слів у поданих до суду документах і у спілкуванні з судом, з іншими учасниками процесу, їхніми представниками, а також вчинення інших аналогічних дій свідчать про очевидну неповагу до честі, гідності цих осіб з боку осіб, які такі дії вчиняють. Ці дії суперечать основним засадами (принципами) цивільного судочинства, а також його завданню. З огляду на це вчинення таких дій суд може визнати зловживанням процесуальними правами та застосувати, зокрема, наслідки, передбачені частиною третьою статті 44 ЦПК України.
Аналогічний висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 14 березня 2019 року в справі №9901/34/19.
Апеляційний суд зазначає, що з метою уникнення дискредитації суду та суддів, учасники процесу повинні утримуватися від дій, які виражають неповагу до суду чи судді.
При цьому, дії учасників справи, які мають ознаки неповаги до суду чи судді можуть бути підставою для застосування до них заходів процесуального примусу передбачених статтею 144 ЦПК України.
Застосування ОСОБА_1 образливих висловлювань та зазначення наклепницьких відомостей в тексті доповнення №1 до апеляційної скарги, які дискредитують судові органи України та їх посадових осіб, колегія суддів розцінює як зловживання процесуальними правами.
За наведених обставин, доповнення №1 до апеляційної скарги ОСОБА_1 підлягає поверненню скаржнику.
Керуючись статтями 44, 260, 261 ЦПК України, суд апеляційної інстанції,
У Х В А Л И В:
Доповнення №1 до апеляційної скарги ОСОБА_1 в справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 грудня 2021 року - повернути ОСОБА_1 .
Копію цієї ухвали надіслати особі, яка подала заяву.
Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді
Суд | Тернопільський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2022 |
Оприлюднено | 28.01.2022 |
Номер документу | 102775406 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський апеляційний суд
Костів О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні