Справа № 629/339/22
Провадження № 2/629/504/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.01.2022 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Попов О.Г., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Токарєв , третьої особи державного реєстратора апарату виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області про визнання недійсними,скасування державної реєстрації та записів в державному реєстрі прав додаткових угод до договорів оренди землі,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсними, скасувати державну реєстрацію та записи в державному реєстрі прав додаткових угод: до договору оренди землі від 10 жовтня 2011 року, укладеного між ним та Приватним підприємством Токарев , предметом якого є строкове платне користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення , яка знаходиться на території Лукашівської сільської ради Близнюківського району Харківської області, кадастровий номер 6320684000:01:000:0246, номер запису в державному реєстрі прав 39034556; до договору оренди землі від 10 жовтня 2011 року, укладеного між ним та Приватним підприємством Токарев , предметом якого є строкове платне користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення , яка знаходиться на території Лукашівської сільської ради Близнюківського району Харківської області, кадастровий номер 6320684000:01:000:0247, номер запису в державному реєстрі прав 39035180.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України , позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Спір виник внаслідок укладання додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок та подальшої їх державної реєстрації, які знаходяться на території Близнюківського району Харківської області.
Відповідно до частини першої статті 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
В силу специфіки предмету спору в таких справах, процесуальний закон встановлює виключну підсудність. Недотримання судом правил виключної підсудності є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд до належного суду (ст. 378 ч. 1 ЦПК України ).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу , повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, суддя вважає за необхідне передати дану справу за територіальною підсудністю на розгляд до Близнюківського районного суду Харківської області.
Керуючись ст.ст. 31 , 258, 260, 441 ЦПК України , ст. 24 Закону України Про виконавче провадження ,
у х в а л и в :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Токарєв , третьої особи державного реєстратора апарату виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області про визнання недійсними,скасування державної реєстрації та записів в державному реєстрі прав додаткових угод до договорів оренди землі передати на розгляд за підсудністю до Близнюківського районного суду Харківської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвали окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку згідно ст.ст. 353, 354, 355 ЦПК України.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених ЦПК України), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами ЦПК України, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Суддя О.Г. Попов
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2022 |
Оприлюднено | 31.01.2022 |
Номер документу | 102805473 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
ПОПОВ О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні