ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov .ua
УХВАЛА
"21" січня 2022 р. Справа № 911/145/22
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А. перевіривши матеріали позовної заяви Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки
до Приватного підприємства Каменяр
про стягнення 43 029,81 гривень
встановив :
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки до Приватного підприємства Каменяр про стягнення до Державного бюджету України 43 029,81 гривень плати за проїзд автомобільними дорогами.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що перевіркою Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки встановлено недотримання нормативних вагомих параметрів транспортного засобу, що належить відповідачу на праві приватної власності на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 .
Як зауважив позивач, 02.09.2021 відповідачу направлено листи про необхідність сплатити відповідно нараховані кошти, які відповідач добровільно не сплатив.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Приписами ст. 2 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що господарське судочинство в Україні здійснюється, зокрема, на засадах верховенства права, змагальності сторін, диспозитивності, пропорційності, неприпустимості зловживання процесуальними правами, обов`язковості судового рішення.
Суворе та неухильне дотримання зазначених принципів є запорукою досягнення завдань судочинства, що превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відкриття провадження у справі позовного провадження є визначальною стадією судового процесу і може здійснюватись судом лише у випадку відповідності поданої позовної заяви вимогам, визначеним процесуальним законом.
У відповідності до пп. 5, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
У відповідності до приписів ст. 91, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Однак, в порушення вказаних вище приписів процесуального законодавства, позивачем не надано пояснень стосовно доказів та, відповідно, доказів на підтвердження викладених у позові обставин:
- направлення відповідачу 02.09.2021 листів про необхідність сплатити відповідно нараховані кошти;
- несплати відповідачем у добровільному порядку відповідно нарахованих коштів, як і не зазначено про наявність/відсутність у них відповідних доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою.
Водночас в порушення вказаних вище приписів додана до позовної заяви копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 є частково нечитабельною, оскільки текст вказаного документа не відображає наявний в ньому зміст з огляду на погану якість відповідної копії та розмитий текст.
З огляду вказаного вище, суд дійшов висновку, що позовна заява Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки не відповідає приписам ст. ст. 91, 164 ГПК України стосовно необхідності надання належним чином засвідчених доказів на підтвердження викладених у позові обставин.
Крім того приписами ст. ст. 1, 4, ч.ч. 1, 3 ст. 45, ч. 5 ст. 162 ГПК України унормовано, що Господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
Однак, звертаючись до суду в інтересах держави в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, позивач не вказано обставин та підстав звернення до суду саме в особі вказаного управління, а також не надано доказів на підтвердження правосуб`єктності Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, як-то положення та інші документи.
Суд звертає увагу позивача на те, що згідно приписів ст. ст. 14, 74, 164 Господарського процесуального кодексу України суд позбавлений права збирати докази з власної ініціативи, тоді як позивач зобов`язаний вказати, якими саме доказами підтверджуються викладені ним у позові обставини, та відповідно надати такі докази або повідомити суд про неможливість їх надання.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, беручи до уваги наведені нормативні приписи та встановленні судом порушення вищезазначених норм процесуального законодавства при зверненні позивача до суду із відповідним позовом, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки без руху та надання строку для усунення відповідних недоліків - десять днів з дня вручення зазначеної ухвали.
Керуючись ст. ст. 91, 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Залишити позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки без руху.
2. Виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали шляхом подання до суду:
- пояснень стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів на підтвердження викладених у позові обставин направлення відповідачу 02.09.2021 листів про необхідність сплатити відповідно нараховані кошти або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою;
- пояснень стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів на підтвердження викладених у позові обставин несплати відповідачем у добровільному порядку нарахованих коштів, або пояснень про наявність/відсутність у позивача таких доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою;
- належним чином засвідченої та читабельної копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_1 ;
- письмових пояснень щодо обставин та підстав звернення Державної служби України з безпеки на транспорті до суду в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки;
- пояснень стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів на підтвердження правосуб`єктності Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів як-то положення, інші документи, та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2022 |
Оприлюднено | 31.01.2022 |
Номер документу | 102825321 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні