ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"14" лютого 2022 р. Справа № 911/145/22
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши матеріали позовної заяви Державної служби України з безпеки на транспорті, проспект Перемоги, будинок 14, м. Київ, 03135
в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, проспект Науки, 57, м. Київ, 03083
до Приватного підприємства «Каменяр» , вул. Леваневського, буд. 87Г, А/С 181, м. Біла Церква, Київська обл., 09100
про стягнення 43 029,81 гривень
встановив :
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки до Приватного підприємства «Каменяр» про стягнення до Державного бюджету України 43 029,81 гривень плати за проїзд автомобільними дорогами.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 21.01.2022 у справі №911/145/22 залишено позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки без руху, постановлено виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.
11.02.2022 через канцелярію Господарського суду Київської області від Державної служби України з безпеки на транспорті надійшла заява про усунення недоліків.
Відповідно до приписів ст. ст. 174, 176 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
З огляду наведеного вище, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду позовної заяви Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки та відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів ст. ст. 12, 247 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Беручи до уваги предмет та підстави позову, суд дійшов висновку що справа за поданою Державною службою України з безпеки на транспорті позовною заявою є малозначною, а тому підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Суд звертає увагу учасників справи, що в силу приписів пункту 13 статті 8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Поряд з тим, відповідно до ч. 2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Враховуючи викладені у позові доводи позивача щодо несплати відповідачем 43 029,81 гривень плати за проїзд автомобільними дорогами, суд дійшов висновку про зобов`язання відповідача, у порядку ч. 2 ст. 74 ГПК України, надати докази сплати 43 029,81 гривень плати за проїзд автомобільними дорогами.
Суд пропонує учасникам справи подавати письмові пояснення та всі наявні документи на підтвердження їх правової позиції з метою розгляду справи в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку.
Керуючись ст. ст. 12, 176, 234, 235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Прийняти до розгляду позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, без проведення судового засідання.
3. Позивач вправі надати суду у письмовій формі заперечення на відзив, додаткові докази по справі (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних заперечень і доказів іншій стороні - у строк до 14.03.2022.
4. Зобов`язати відповідача, у порядку ч. 2 ст. 74 ГПК України, надати суду докази сплати 43 029,81 гривень плати за проїзд автомобільними дорогами.
5. Протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач вправі надати суду у письмовій формі відзив на позов та додаткові докази по справі (за наявності) разом з доказами направлення копій відзиву і вказаних доказів іншій стороні, а також клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
6. Повідомити учасників справи про можливість: надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку; отримати інформацію в справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: ko.arbitr.gov.ua/sud5012/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103279291 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні