ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
28 січня 2022 року Справа № 926/320/22
Суддя Ковальчук Тетяна Іванівна , розглянувши матеріали за позовом
Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях, м. Івано-Франківськ,
до Приватного підприємства «Броксервіс Ком» , м. Чернівці
про стягнення неустойки в сумі 1592061,98 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Приватного підприємства «Броксервіс Ком» про стягнення неустойки в сумі 1592061,98 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що після припинення дії договору оренди № 510 від 10.11.2015 нерухомого майна, що належить до державної власності, відповідач, як орендар, не повернув у встановлений договором строк орендовані приміщення балансоутримувачу майна, у зв`язку з чим йому нараховано неустойку в розмірі подвійної орендної плати за кожен день прострочення по день фактичного звільнення орендованого майна в заявленій до стягнення сумі на підставі частини 2 статті 785 ЦК України та пункту 9.3 зазначеного договору оренди.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.01.2022 позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Розглянувши подані матеріали, суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, визначеним статтею 162 Господарського процесуального кодексу України. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 12 ГПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з пунктом 8 частини 4 статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1240500,00 грн. станом на 01.01.2022 (2481,00 грн. х 500), стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» ).
Отже, враховуючи що ціна позову, з яким Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях звернулося до господарського суду, перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справу належить розглядати за правилами загального позовного провадження за участю представників сторін.
На підставі викладеного, керуючись статтями 4, 12, 162, 176, 177-182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження за участю представників сторін.
3. Розгляд справи призначити у підготовчому засіданні на 15-00 год. 17 лютого 2022 року . Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14.
4. Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив до 14 лютого 2022 року.
5. Встановити відповідачеві строк упродовж 15 днів з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву і доказів на його підтвердження, доказів надіслання відзиву і доданих до нього документів позивачеві і третій особі.
6. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3, 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
7. Звернути увагу учасників процесу на те, що відповідно до частин 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003» , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики № 55 від 07.04.2003 р., на кожній сторінці наданого до матеріалів справи документу в копії повинна міститись відмітка про засвідчення, яка складається зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін останнім мати при собі відповідно до статті 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження.
Суд звертає увагу учасників провадження, що відповідно до статті 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.
Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
У відповідності до статті 58, підпункту 20 пункту 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, статті 132 2 , підпункту 11 пункту 16 1 Перехідних положень Конституції України представництво у судах першої інстанції з 1 січня 2019 року здійснюється адвокатами.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу сторін на те, що :
- відповідно до частини 8 статті 80 Господарського процесуального кодексу України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
- учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи і подавати документи по справі (заяви, клопотання, пояснення, відзиви, витребувані документи тощо) в електронному вигляді на електронну адресу господарського суду (з накладенням електронного підпису), через особистий кабінет в підсистемі «Електронний суд» або поштою.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно: зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua; подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці;
- у зв`язку із встановленням згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» зі змінами карантину сторони можуть звернутися до господарського суду із заявою про розгляд справи без участі їх представників, про відкладення розгляду справи, про продовження строку для надання відзиву, відповіді на відзив, подання доказів, вчинення інших необхідних процесуальних дій. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином (п. 4 Прикінцевих положень ГПК України)
Ухвалу підписано 28 січня 2022 року.
Суддя Т. Ковальчук
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2022 |
Оприлюднено | 31.01.2022 |
Номер документу | 102828586 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні