Ухвала
від 31.01.2022 по справі 927/109/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

31 січня 2022 року м. Чернігів справа № 927/109/22

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА 14013, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 49-а, офіс 809, 810 (адреса представника - адвоката Блохіної Наталії Вікторівни) до Другої державної нотаріальної контори 14000, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 19 про зняття арешту з майна

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2022 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА до Другої державної нотаріальної контори про зняття арешту з майна, якою позивач просить:

скасувати арешт на нежиле приміщення - металевий павільйон, який на праві власності належить Приватному підприємству ФІРМА ІРИНА та знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43, реєстраційний номер обтяження 3085504 від 10.04.2006 16:14:49, накладений Другою державною нотаріальною конторою (вул. Івана Мазепи, 19, м. Чернігів);

виключити з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна запис від 10.04.2006 за № 3085504 про арешт нежитлового приміщення - металевого павільйону, який знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на відсутність, на його думку, у відповідача жодних правових підстав для вчинення спірних дій; як наслідок - порушеним є право підприємства на володіння, користування та розпорядження належним йому на праві власності майном.

Згідно ст. 161, 162 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявою по суті справи є, зокрема, позовна заява.

Позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) , а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

В порушення вищевказаної вимоги позовна заява Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА не містить ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

За змістом ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір .

Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч. 2 ст. 4, ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання до господарського суду, позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлена в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Законом України Про Державний бюджет України на 2022 рік (ст. 7) установлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 2481 гривень.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, в останній об`єднано дві вимоги немайнового характеру (скасування арешту та виключення з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна запису).

В якості доказів сплати судового збору у встановленому розмірі позивачем до позовної заяви додана квитанція № 0.0.2428881355.1 від 21.01.2022 на суму 2 481,00 грн. Тобто фактично позивачем подано докази сплати судового збору за одну вимогу немайного характеру.

Однак, оскільки позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, виходячи з вказаних вище приписів Закону України Про судовий збір звертаючись з даним позовом позивач мав сплатити судовий збір в загальній сумі 4 962,00 грн.

Таким чином, в порушення вищевказаної вимоги, позивачем не подано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.

Відповідно до ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Однак позивачем до позовної заяви докази відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів не додано.

За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи, що позовна заява Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА не відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, вона залишається без руху.

Керуючись ст. 161, 162, 164, 172, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА про зняття арешту з майна залишити без руху.

Зобов`язати Приватне підприємство ФІРМА ІРИНА протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до господарського суду разом із заявою про усунення недоліків:

позовну заяву, оформлену з додержанням вимог, передбачених ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (із зазначенням ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України);

докази сплати судового збору в сумі 2 481,00 грн.;

докази відправлення відповідачу копії заяви про усунення недоліків та копії належно оформленої позовної заяви і доданих до неї документів.

Роз`яснити Приватному підприємству ФІРМА ІРИНА , що в разі неусунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата набрання ухвалою законної сили - 31.01.2022.

Суддя А.С. Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення31.01.2022
Оприлюднено02.02.2022
Номер документу102854532
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/109/22

Рішення від 09.08.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 28.07.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 04.07.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 23.06.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 15.06.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 25.05.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 04.05.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 11.02.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 11.02.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні