У Х В А Л А
11 лютого 2022 року м. Чернігів справа № 927/109/22
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали клопотання Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА про витребування доказів по справі за позовом Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА 14013, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 49-а, офіс 809, 810 (адреса представника - адвоката Блохіної Наталії Вікторівни) до Другої Чернігівської державної нотаріальної контори 14000, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 19 про зняття арешту з майна
ВСТАНОВИВ:
25 січня 2022 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА до Другої Чернігівської державної нотаріальної контори про зняття арешту з майна, якою позивач просить:
скасувати арешт на нежиле приміщення - металевий павільйон, який на праві власності належить Приватному підприємству ФІРМА ІРИНА та знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43, реєстраційний номер обтяження 3085504 від 10.04.2006 16:14:49, накладений Другою Чернігівської державною нотаріальною конторою (вул. Івана Мазепи, 19, м. Чернігів);
виключити з Єдиного реєстру заборон відчуження нерухомого майна запис від 10.04.2006 за № 3085504 про арешт нежитлового приміщення - металевого павільйону, який знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на відсутність, на його думку, у відповідача жодних правових підстав для вчинення спірних дій; як наслідок - порушеним є право підприємства на володіння, користування та розпорядження належним йому на праві власності майном.
Звертаючись з вказаною вище позовною заявою позивачем одночасно заявлено клопотання про витребування доказів, яким останній просить витребувати:
у Державного нотаріального архіву Чернігівської області документи, на підставі яких 10.04.2006 16:14:49 за № 3085504 реєстратором Другою Чернігівською державною нотаріальною конторою (м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 15) зареєстровано обтяження у вигляді арешту нерухомого майна: нежитлового приміщення (металевий павільйон), яке знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 43;
у Деснянського районного суду м. Чернігова матеріали справи, в межах якої винесено ухвалу б/н від 14.03.1997.
В обґрунтування даного клопотання позивач зазначає, що дізнавшись про існування відповідних обтяжень, вчинених відповідачем, він звертався до останнього із запитом (від 08.12.2021) щодо надання копії документів, на підставі яких була вчинена відповідна реєстраційна дія. Однак листом від 10.12.2021 № 3041/01-16 Друга Чернігівська державна нотаріальна контора повідомила позивача про те, що документи за період по 2008 рік включно знаходяться на зберіганні в Державному нотаріальному архіві Чернігівської області.
Враховуючи відповідь Другої державної нотаріальної контори, позивач з аналогічним запитом від 15.12.2021 звернувся до Державного нотаріального архіву Чернігівської області; проте листом від 21.12.2021 № 6823/01-17 останній повідомив, що за змістом положень Закону України Про нотаріат відсутні підстави для видачі позивачеві запитуваної інформації.
Також позивач звертався до Деснянського районного суду м. Чернігова із запитом щодо надання ухвали суду від 14.03.1997 про накладення арешту на спірне нерухоме майно, придбане у МП Супер , однак листом від 22.12.2021 № 05-06/77/2021 підприємство було повідомлено про те, що вироком суду від 13.08.1998 засуджено директора МП Супер ОСОБА_1 за ст. 148 5 ч. 2, ст. 44 КК України (1960); відповідна справа знищена за закінченням строку зберігання; після знищення в матеріалах, що зберіглись, запитувана ухвала чи будь-які інші документи, що свідчать про накладення арешту на майно у відповідному кримінальному провадженні - відсутні.
На думку позивача, запитувані докази надасть змогу з`ясувати факт правомірності та підстави вчинення спірних реєстраційних дій.
У відповідності з ч. 1, 2 ст. 80, ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні встановлений Законом України Про нотаріат .
За змістом ст. 8 Закону України Про нотаріат , нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов`язки тощо.
Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.
Обов`язок дотримання нотаріальної таємниці поширюється також на осіб, яким про вчинені нотаріальні дії стало відомо у зв`язку з виконанням ними службових обов`язків чи іншої роботи, на осіб, залучених для вчинення нотаріальних дій у якості свідків, та на інших осіб, яким стали відомі відомості, що становлять предмет нотаріальної таємниці.
Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов`язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження Національному агентству з питань запобігання корупції на його письмовий запит, здійснений з метою виконання повноважень, визначених Законом України Про запобігання корупції .
Розглянувши клопотання позивача про витребування доказів у Державного нотаріального архіву Чернігівської області, зважаючи на неможливість отримання Приватним підприємством ФІРМА ІРИНА відповідних доказів самостійно, господарський суд вважає його, таким, що за своїм змістом відповідає вимогам ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, є достатньо обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Клопотання позивача в частині витребування доказів у Деснянського районного суду м. Чернігова задоволенню не підлягає, оскільки, враховуючи вказану вище відповідь суду (лист від 22.12.2021 № 05-06/77/2021), на сьогоднішній день після знищення відповідної справи за закінченням строку зберігання запитувані докази, у т.ч. ухвала суду від 14.03.1997 чи будь-які інші документи, що свідчать про накладення арешту на спірне майно, відсутні.
Керуючись ст. 80, 81, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Клопотання Приватного підприємства ФІРМА ІРИНА про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати у Державного нотаріального архіву Чернігівської області (14017, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 55; код 36279414) копії документів в паперовій формі на підставі яких 10.04.2006 16:14:49 за № 3085504 реєстратором: Друга Чернігівська державна нотаріальна контора зареєстровано обтяження (арешт) нерухомого майна (нежилого приміщення) а саме: металевого павільйону, розташованого в м. Чернігові по вул. 1-го Травня, 43.
Витребувані даною ухвалою докази подати суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.
У випадку відсутності можливості подати докази, які витребовує суд, або відсутності можливості подати такі докази у встановлені строки, зобов`язати Державний нотаріальний архів Чернігівської області протягом п`яти днів з дня вручення ухвали повідомити про це суд із зазначенням відповідних причин.
Попередити Державний нотаріальний архів Чернігівської області про те, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення доказів для дослідження судом та стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 2 481 грн. до 24 810 грн.
Копії цієї ухвали надіслати сторонам та Державному нотаріальному архіву Чернігівської області.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Дата набрання ухвалою законної сили - 11.02.2022.
Суддя А.С. Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 17.02.2022 |
Номер документу | 103286154 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні