Рішення
від 23.12.2009 по справі 2-1043/2009
БЕРЕЖАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-1043

2009 рік

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

Бережанський районний суд Тернопільської області

23 грудня 2009 року

в складі: головуючого судді Німко Н.П.

при секретарі Юрків О.Я.

З участю: представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Дудар О.Б .

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бережани справу за позовом ОСОБА_3 до Шибалинської сільської ради Бережанського району про визнання права на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ :

Позивачка ОСОБА_3 , звернулася в суд із позовом до Шибалинської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_4 . Позивачка зазначила, що у АДРЕСА_1 проживали п`ять осіб; мати - ОСОБА_4 , її чоловік - ОСОБА_5 , син - ОСОБА_6 , дочка - ОСОБА_1 та вона. Оскільки їхній двір відносився до категорії колгоспних дворів, то кожному з них належало по 1/5 частині даного будинковолодіння. ІНФОРМАЦІЯ_1 її мати ОСОБА_4 померла, про що було видане свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 . За життя померлою складено заповіт, в якому вона заповідає все своє майно позивачці. Даний заповіт не змінено і не скасовано. В даний час позивачка, як спадкоємець за заповітом, бажає успадкувати згадане спадкове майно, однак реалізувати таке право їй перешкоджає те, що відстутній правовстановлюючий документ на ім`я померлої і тому вона змушена звернутися в суд з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

В судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги ОСОБА_3 , підтримала, пояснила,що мати позивачки - ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , за свого життя залишила заповіт в користь позивачки на 1/5 частину- житлового будинку, який розташований в АДРЕСА_1 . Строку для прийняття спадщини вона не пропустила, оскільки постійно проживала із померлою. В решті дала пояснення аналогічні змісту позовної заяви. Просить позов задоволити.

В судовому засіданні представник Шибалинської сільської ради, щодо задоволення позову не заперечує, визнала ті обставини на які покладається позивач в обгрунтуванні заявлених вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника позивачки, представника відповідача, розглянувши матеріали справи прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.

Відповідно (Зо ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов"язків( спадщини) від фізичної особи, яка померла( спадкодавця) до інших осіб( спадкоємців). У відповідності зі ст. ст. 1217, 1220, 1223 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; спадкування здійснюється за заповітом або за законом, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до ст. 549 ЦК України, який діяв до прийняття Цивільного Кодексу України від 01 січня 2004 року, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Виходячи з норм п.4, 5 Прикінцевих та перехідних Положень ЦК України( 01.01 2004 року), Цивільний Кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов`язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності. Правила книги шостої Цивільного Кодексу України, застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.

Згідно із ч.1 ст. 1269, ч.1 ст.1270 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину. Але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається із часу прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_3 є спадкоємицею за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 . Після смерті якої відкрилося спадкове майно у вигляді права померлої на 1/5 частину будинковолодіння із відповідною часткою у надвірних будівлях, яке знаходиться в АДРЕСА_1 , яким померла правомірно володіла за свого життя.

Зазначені судом факти доведені в судовому засіданні поясненнями позивачки, представником відповідача, свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 , копією заповіту й іншими доказами по справі.

Позивачка після смерті спадкодавиці фактично прийняла спадкове майно, оскільки постійно проживала із померлою, фактично до 6-ти місяців після її смерті вступила в управління спадковим майном.

Як встановлено судом, перешкодою в реалізації позивачкою її законних прав та інтересів, стала відсутність на ім`я померлої, правовстановлюючих документів на вищезгадане будинковолодіння, яке є спадковим майном. Де усунути таку перешкоду та реалізувати такі права та інтереси позивачки можливо лише в судовому порядку.

Отже, судом встановлено, що позивачка, як спадкоємиця за заповітом, фактично прийняла спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 , яке складається із 1/5 частини житлового будинку в АДРЕСА_1 , якою померла правомірно володіла за життя, а тому її позовні вимоги слід задовольнити та визнати за нею право на таке спадкове майно.

З огляду на вищевикладене, керуючись ст. ст. 10, 14, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 1216, 1217, 1220, 1223, 1268 ч. 3 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_3 , як за спадкоємицею за заповітом, право на спадкове майно, яке складається із 1/5 частини житлового будинку із відповідною часткою надвірних будівель, який розташований в АДРЕСА_1 , яке залишилось після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 .

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попередньої подачі такої заяви, але в строк на його оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Бережанського районного суду

Тернопільської області Н.П.Німко

СудБережанський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення23.12.2009
Оприлюднено01.02.2022
Номер документу102857002
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-1043/2009

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Сидоренко Р. В.

Рішення від 23.12.2009

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Німко Н. П.

Рішення від 23.12.2009

Цивільне

Бережанський районний суд Тернопільської області

Німко Н. П.

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Сидоренко Р. В.

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Сидоренко Р. В.

Ухвала від 05.11.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Сидоренко Р. В.

Ухвала від 05.11.2020

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Сидоренко Р. В.

Рішення від 16.06.2009

Цивільне

Голосіївський районний суд міста Києва

Іваненко Ю.Г.

Ухвала від 10.06.2009

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Івасишин В.П.

Ухвала від 30.04.2009

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Усатов Д.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні