Ухвала
від 31.01.2022 по справі 916/2609/21
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

31 січня 2022 року Справа № 916/2609/21 м.Одеса

Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді М.А. Мишкіної,

суддів О.Ю. Аленіна, В.В. Бєляновського

Розглянувши матеріали апеляційної скарги Фізичної особи-підприємця Князя Богдана Юрійовича

на рішення Господарського суду Одеської області від 14 грудня 2021 року

та на додаткове рішення Господарського суду Одеської області від 10 січня 2022 року

у справі №916/2609/21

за позовом Фізичної особи-підприємця Князя Богдана Юрійовича

до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку БУДИНОК САХАРОВА

про стягнення 38420грн.

встановив:

Рішенням Господарського суду Одеської області від 14.12.2021р. (повне рішення складено 23.12.2021р.) відмовлено у задоволенні позову Фізичної особи-підприємця Князя Богдана Юрійовича до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку БУДИНОК САХАРОВА про стягнення 38420грн.

Додатковим рішенням Господарського суду Одеської області від 10.01.2022р. (повне рішення складено 10.01.2022р.) задоволено заяву ОСББ БУДИНОК САХАРОВА про ухвалення додаткового рішення у справі № 916/2609/21; стягнуто з ФОП Князя Б.Ю. на користь ОСББ БУДИНОК САХАРОВА 15000грн. витрат на професійну правничу допомогу адвоката.

24.01.2022р. безпосередньо до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Фізичної особи-підприємця Князя Богдана Юрійовича (надіслана на електронну адресу суду 22.01.2022р., вхідний номер суду 311/22, 312/22 від 24.01.2022р.), в якій скаржник просить суд:

- скасувати рішення Господарського суду Одеської області від 14.12.2021р. та додаткове рішення Господарського суду Одеської області від 10.01.2022р.;

- ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов повністю;

- у задоволенні заяви відповідача про ухвалення додаткового рішення про стягнення з позивача витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 15000грн. відмовити повністю.

Ухвалою суду апеляційної інстанції від 25.01.2022р. витребувано від Господарського суду Одеської області матеріали справи №916/2609/21; відкладено вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Фізичної особи - підприємця Князя Богдана Юрійовича на рішення Господарського суду Одеської області від 14 грудня 2021 року у справі №916/2609/21 до надходження матеріалів даної справи з Господарського суду Одеської області.

28.01.2022р. матеріали справи №916/2609/21 надійшли до суду апеляційної інстанції.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступного.

Статтею 258 ГПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.

Відповідно до ст.258 ГПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі. В апеляційній скарзі мають бути зазначені: 1) найменування суду, до якого подається скарга; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) рішення або ухвала, що оскаржується; 5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо); 6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції; 7) клопотання особи, яка подала скаргу; 8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; 9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. До апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.

Надсилання копії апеляційної скарги сторонам у справі врегульовано положеннями ст.259 ГПК України.

Відповідно до ст.259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, зазначено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

З наведеного вбачається, що звертаючись до суду апеляційної інстанції із апеляційною скаргою, на скаржника покладений обов`язок додати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії апеляційної скарги і доданих до неї документів листом з описом вкладення, який має містити номер поштового відправлення. Саме зазначення такого номеру є обов`язковим для виконання вимог ГПК України про належне надсилання апеляційної скарги та документів іншій стороні.

Правові висновки щодо необхідності наявності номеру поштового відправлення на описі вкладення у цінний лист, викладені у постановах Верховного Суду від 13.01.2020р. у справі №910/28408/15, від 26.03.2020р. у справі №910/9962/16 та від 24.12.2020р. у справі №916/2110/20.

Проте скаржником в додатки до апеляційної скарги не надано доказів надсилання її копії учасникам справи.

Отже скаржником не дотримано порядок надсилання апеляційної скарги учасникам справи, встановлений нормами ст.259 ГПК України.

Відповідно до ст.256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Оскаржуване рішення прийнято судом першої інстанції 14.12.2021р. (проголошено вступну та резолютивну частини), повний текст виготовлено 23.12.2021р., останній день подання апеляційної скарги на рішення - 12.01.2021р.; апеляційна скарга надіслана представником скаржника на електронну адресу суду 22.01.2022р. (субота) об 19.56год.

З матеріалів справи вбачається, що ФОП Князь Б.Ю. отримав копію рішення від 14.12.2021р. 31.12.2021р. (а.с.236).

Апеляційна скарга надіслана скаржником 22.01.2022р. без заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження; в апеляційній скарзі лише наведено підстави, з яких пропущений процесуальний строк (за переконанням скаржника) підлягає поновленню судом.

В мотивувальній частині апеляційної скарги скаржник зазначає, що учасник справи якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (ч.2 ст.256 ГПК України).

Відповідно до п.7 ч.2 ст.258 ГПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені клопотання особи, яка подала скаргу.

Згідно із ч.ч.1,2 ст.169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника.

Прохальна частина апеляційної скарги ФОП Князя Б.Ю., в порушення вимог п.7 ч.2 ст.258 та п.4 ч.1 ст.170 ГПК України не містить клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали.

Колегія суддів зазначає, що в даному випадку норми ч.2 ст.256 ГПК України застосуванню не підлягають, оскільки двадцятим днем з дня вручення рішення (31.12.2021р.) є 20.01.2022р., а скарга надіслана на електронну адресу суду 22.01.2022р.

Отже апеляційна скарга подана із пропущенням строку на апеляційне оскарження, встановленого приписами ч.1 ст.256 ГПК України та ФОП Князь Б.Ю. не порушує перед судом питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення від 14.12.2021р. у встановлений процесуальним законом спосіб.

Згідно із ч.2 ст.260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Згідно із ч.ч.3,4 ст.260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними . При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Згідно із ч.6 ст.260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга ФОП Князя Б.Ю. відповідно до ст.260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 ГПК України, колегія суддів -

у х в а л и л а:

1. Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця Князя Богдана Юрійовича (вх. №311/22, 312/22 від 24.01.2022р.) на рішення Господарського суду Одеської області від 14 грудня 2021 року та додаткове рішення Господарського суду Одеської області від 10 січня 2022 року у справі №916/2609/21 залишити без руху.

2. Встановити Фізичній особі-підприємцю Князю Богдану Юрійовичу (строк 10 днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання Південно-західному апеляційному господарському суду:

- доказів надсилання (з описом вкладення із зазначенням номеру поштового відправлення ) копії апеляційної скарги з додатками Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку БУДИНОК САХАРОВА ;

- заяви (клопотання) про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Одеської області від 14 грудня 2021 року у справі №916/2609/21 із зазначенням підстав для поновлення строку.

3. Роз`яснити скаржнику, що у разі невиконання вимог даної ухвали в частині приведення апеляційної скарги у відповідність до вимог ст.258 ГПК України у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

4. Роз`яснити скаржнику, що у разі невиконання вимог даної ухвали в частині подання заяви про поновлення строку у строк, встановлений судом, або якщо наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані судом неповажними, у відкритті апеляційного провадження може бути відмовлено на підставі п.4 ч.1 ст.261 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями згідно ст.235 ГПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя М.А. Мишкіна

Суддя О.Ю. Аленін

Суддя В.В. Бєляновський

СудПівденно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення31.01.2022
Оприлюднено03.02.2022
Номер документу102888708
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2609/21

Ухвала від 06.09.2022

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Вронська Г.О.

Постанова від 10.05.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 21.03.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Філінюк І.Г.

Ухвала від 14.02.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Ухвала від 25.01.2022

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Мишкіна М.А.

Рішення від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лічман Л.В.

Ухвала від 30.12.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лічман Л.В.

Рішення від 14.12.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лічман Л.В.

Ухвала від 21.12.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лічман Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні