Справа № 234/577/22
Провадження № 2/234/1365/22
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
28 січня 2022 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали цивільної справи № 234/577/22 за позовом ОСОБА_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Розетка.УА , юридична адреса: м. Київ, бульвар Дружби Народів, 8-А про розірвання договору купівлі-продажу та стягнення вартості придбаного товару, -
ВСТАНОВИВ:
20 січня 2022 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Розетка.УА про розірвання шлюбу , з тих підстав, що 03.02.2021 року між позивачкою та ФОП ОСОБА_2 було укладено договір купівлі-продажу товару на відстані на офіційному сайті Інтернет-магазину Розетка. За вказаним договором відповідач зобов`язалась поставити стіл-трансформер Неман, а позивач оплатити та прийняти вказаний товар на умовах передплати не менше 15 % вартості. 08.02.2021 року позивачка отримавши товар, виявила, що товар не відповідає зовнішнім характеристикам і суттєво відрізняється від зображення на фотографіях. Позивач просить розірвати договір купівлі-продажу укладений між нею та відповідачем, стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 5277 грн, стягнути понесені витрати з проведенням експертного дослідження, а також стягнути неустойку в розмірі 1 відсотка вартості товару.
Ухвалою суду від 25 січня 2022 року позовну заяву залишено без руху та позивачці надано строк для усунення недоліків.
27 січня 2022 року на адресу суду від позивачки надійшла заява про усунення недоліків.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а також у відповідності до ст. 27 ЦПК України підсудна Краматорському міському суду Донецької області.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство у порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п. 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України).
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес.
Позовні вимоги заявлені до відповідача не містять вимог передбачених ч. 4 ст. 274 ЦПК України.
З огляду на предмет спору дана справа підпадає та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що справа підлягає розгляду згідно ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст. ст. 3, 19, 258-279 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Розетка.УА , про розірвання договору купівлі-продажу та стягнення вартості придбаного товарудо розгляду та відкрити провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження.
Судове засідання для розгляду справи по суті, призначене на 09 год 30 хв. 28 лютого 2022 року, провести у залі суду № 9/3 Краматорського міського суду Донецької області за адресою: Донецька область, місто Краматорськ, вулиця Маяковського, будинок 21, у яке викликати учасників справи.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачеві.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів надіслати відповідачу.
Визначити відповідачу з дня вручення ухвали п`ятиденний строк для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст.178 ЦПК України).
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Запропонувати третій особі надати у строк, який становить 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, пояснення щодо позову або відзиву з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову.
Пояснення викладається у письмовій формі за правилами, встановленими частинами 3-6 ст.178 ЦПК України.
Копія пояснень та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0528/ .
Помічнику судді здійснити оформлення копії цієї ухвали, копії позовної заяви та доданих до неї документів для направленням протягом двох днів учасникам справи та здійснити контроль своєчасності надсилання.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя А.О. Чернобай
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2022 |
Оприлюднено | 03.02.2022 |
Номер документу | 102895253 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Чернобай А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні