ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
31.01.2022 Cправа № 914/3644/21
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Львівенергозбут , м. Львів, до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю ТР-Транс , с. Черлянське передмістя Львівський р-н Львівська обл., про: стягнення 32'124,13 грн штрафу. Представники сторін не викликались (не повідомлялись). Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальність Львівенергозбут до Товариства з обмеженою відповідальністю ТР-Транс про стягнення 32'124,13 грн штрафу.
Позивач обґрунтовує даний позов тим, що між позивачем та відповідачем було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу, шляхом приєднання відповідача до договору на умовах Комерційної пропозиції №6 від 10.12.2018. В подальшому, відповідачем здійснено перехід на умови Комерційної пропозиції №5 від 01.07.2019, у якій встановлено строк дії договору до 31.12.2022. Однак, 01.02.2021 зазначений договір був достроково розірваним/припиненим внаслідок заміни споживачем постачальника. Відтак, позивач звернувся з позовом до суду про стягнення 32'124,13 грн штрафу, що передбачений умовами Комерційної пропозиції №5 від 01.07.2019, чинними на момент її розірвання.
Ухвалою суду від 06.12.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
З`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про неможливість ухвалення рішення за наявними матеріалами з наступних підстав.
Процесуально, статтею 248 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду неефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті шостої даної Конвенції (§ 66, § 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі Смірнова проти України ).
Відповідно частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, одними з основних засад (принципів) господарського судочинства є добросовісність та неприпустимість зловживання процесуальними правами.
Суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (ч. 1, 2 ст. 12 ГПК України).
При цьому суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків (частина 5 статті 13 ГПК України).
Відповідно до частини 1 статті 43 Господарського процесуального кодексу України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається. Під добросовісністю у господарському процесі слід розуміти з необхідність сумлінної та чесної поведінки учасників справи при виконанні своїх процесуальних обов`язків і здійсненні своїх суб`єктивних прав.
Як з`ясовано судом, між сторонами у справі укладено Договір про постачання електричної енергії споживачу, шляхом приєднання відповідачем до договору на умовах комерційної пропозиції №6. В подальшому, споживач перейшов на умови комерційної пропозиції №5 від 01.07.2019, строк договору за якою встановлено до 31.12.2022.
Додатком 1 до Договору про постачання електричної енергії - Заявою-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу, споживачу ТзОВ ТР-Транс присвоєно EIC-код 62Х8560899137593.
Листом №145-07-209 від 13.01.2021 Оператор системи розподілу повідомив позивача про зміну споживачем постачальника з 01.02.2021. При цьому, у вказаному листі зазначено дві адреси об`єкта ТзОВ ТР-Транс EIC-код 62Z5077748717253 та EIC-код 62Z6803911756732.
Предметом даного судового розгляду є вимоги попереднього постачальника (Позивача) до споживача (Відповідача) про стягнення штрафу за дострокове розірвання/припинення Договору.
Відповідно до статті 76 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 4 статті 74 ГПК України закріплено, що суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Таким чином, суд вважає за необхідне витребувати у Позивача письмові нормативно обґрунтовані пояснення щодо вказаних обставин, зокрема, з наданням обґрунтувань на який об`єкт відповідача здійснювалось постачання електричної енергії за спірним договором з 01.01.2019; який EIC-код присвоєно такому об`єкту; чи наявні між сторонами інші договори про постачання електричної енергії; на якій правовій підставі присвоєні ТзОВ ТР-Транс EIC-код 62Z5077748717253 та EIC-код 62Z6803911756732.
Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Так, задля виконання завдань господарського судочинства, які превалюють над будь-якими міркуваннями у судовому процесі, у зв`язку з неподанням позивачем усіх документів, якими останній обґрунтовує заявлені вимоги, враховуючи закінчення строку розгляду справи у порядку спрощеного провадження та встановленою необхідністю, без якої неможливо буде в подальшому ухвалити законне та обґрунтоване рішення, суд вважає за необхідне перейти до розгляду даної справи у порядку загального позовного провадження з власної ініціативи, розгляд справи розпочати з стадії відкриття провадження для надання можливості позивачу подати суду витребувані докази та письмові пояснення (за необхідності). Для забезпечення вказаного призначити підготовче засідання, в яке викликати представників сторін.
Суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, тощо (ч. 15 ГПК України).
Керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 15, 43, 74, 76, 120, 121, 233, 234, 235, 248, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження за ініціативи суду зі стадії відкриття провадження у справі.
2. Підготовче засідання призначити на 01.03.22 об 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
3. Викликати в судове засідання представників сторін.
4. Витребувати у позивача письмові нормативно обґрунтовані пояснення щодо вказаних обставин, зокрема, з наданням обґрунтувань на який об`єкт відповідача здійснювалось постачання електричної енергії за спірним договором з 01.01.2019; який EIC-код присвоєно такому об`єкту; чи наявні між сторонами інші договори про постачання електричної енергії; на якій правовій підставі присвоєні ТзОВ ТР-Транс EIC-код 62Z5077748717253 та EIC-код 62Z6803911756732.
Встановити позивачу строк для подання витребуваних доказів до 25.02.2022.
5. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
6. Звернути увагу сторін, що
6.1. Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
6.2. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Інформацію про справу можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Довести до відома сторін, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку, зокрема, невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, ненадання копії відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення іншому учаснику справи у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2022 |
Оприлюднено | 04.02.2022 |
Номер документу | 102939013 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Скрипчук Оксана Степанівна
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні