Ухвала
від 03.02.2022 по справі 920/108/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03.02.2022м. СумиСправа № 920/108/22

Суддя Господарського суду Сумської області Вдовенко Дар`я Володимирівна, перевіривши матеріали позовної заяви

за позовом Виконувача обов`язків керівника Роменської окружної прокуратури Сумської області (вул. Соборна, 43, м. Ромни, Сумська область, 42000) в інтересах держави в особі позивача Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області (вул. Федька, 58, с. Хмелів, Роменський район, Сумська область, 42034),

до відповідача Обслуговуючого кооперативу Хмелів-Джерело (вул. Федька, 58, с. Хмелів, Роменський район, Сумська область, 42034),

про визнання недійсним договору та повернення нерухомого майна,

УСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі позивача, в якому просить визнати недійсним договір позички (речової) № 1 від 27.07.2013, укладений між Хмелівською сільською радою Роменського району Сумської області та Обслуговуючим кооперативом Хмелів-Джерело ; зобов`язати Обслуговуючий кооператив Хмелів-Джерело повернути територіальній громаді в особі Хмелівської сільської ради Роменського району Сумської області артезіанські свердловини, що знаходяться за адресами: с. Хмелів, вул. Конотопська (в кількості 1 шт.), вул. Українська (в кількості 1 шт.), вул. Прибережна (Інтернаціональна) (в кількості 1 шт.), район лікарні (в кількості 1 шт.), район школи (в кількості 1 шт.), які передані згідно з актом приймання-передачі водопровідних свердловин від 27.07.2013.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.02.2022, справу призначено до розгляду судді Вдовенко Д.В.

Статтею 172 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з ч. 1 ст. 162 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Прокурор на підтвердження відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів учасникам справи, додав до позовної заяви описи вкладення у цінний лист.

Разом з цим, відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.

Отже, належними доказами надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та опис вкладення.

За приписами ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до ст. 174 ГПК України, суд залишає позовну заяву без руху, прокурору надається строк для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати прокурору десятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме подання розрахункових документів (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) на підтвердження надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи.

3. Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана суддею 03.02.2022.

Суддя Д. В. Вдовенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення03.02.2022
Оприлюднено04.02.2022
Номер документу102939345
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/108/22

Рішення від 21.06.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

Ухвала від 31.05.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

Ухвала від 27.04.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

Ухвала від 14.02.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

Ухвала від 03.02.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Вдовенко Дар'я Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні