У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
03 лютого 2022 року м. Чернігів справа № 927/88/22
Суддя Шморгун В. В., розглянувши матеріали позовної заяви від 21.02.2022
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю Текман ,
код ЄДРПОУ 43374186, проспект Миколи Бажана, 30, м. Київ, 02140
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Прайд текстиль ,
код ЄДРПОУ 43140326, вул. Кістявських, 9, м. Чернігів, 14030
Предмет спору: стягнення 123 203,62 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Текман звернулось до суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Прайд текстиль , у якому позивач просить суд стягнути з відповідача 123 203,62 грн, з яких 93 900,00 грн попередньої оплати за непоставлений товар, 14 427,16 грн пені за порушення строків поставки та 15 776,46 грн неустойки, нарахованої за порушення вимог та порядку реєстрації податкових накладних.
Позовні вимоги обґрунтовано невиконанням відповідачем зобов`язань за договором поставки №1609/20 від 16.09.2020 щодо поставки товару, за який позивач на підставі виставлених рахунків на оплату перерахував відповідачу кошти у розмірі 93 900,00 грн. Крім того, також позовні вимоги обґрунтовані порушенням вимог щодо реєстрації податкових накладних за господарським операціями, які здійснювались за цим договором, у зв`язку з чим на підставі п. 2.8 спірного договору позивачем нараховано неустойку.
У зв`язку з недодержанням позивачем вимог, викладених у ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, ухвалою суду від 28.01.2022 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі суду, шляхом подання до суду та відповідачу, у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, заяви про усунення недоліків, яка повинна містити:
- зазначення обставин та доказів щодо усіх взаємовідносин сторін за спірним договором відповідно до мотивувальної частини ухвали;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми витрат на професійну правничу допомогу.
До заяви мають бути додані докази на підтвердження викладених обставин.
Ухвала суду від 28.01.2022 в електронному вигляді була надіслана представнику позивача в його електронний кабінет та доставлена до нього 28.01.2022, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.
03.02.2022 через систему Електронний суд від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків з доданими до неї документами.
Тобто, позивач подав заяву про усунення недоліків з відповідними доказами у встановлений судом строк.
Разом з тим, суд не надає оцінку викладеним позивачем обставинам як підставам позову та наданим доказам на їх підтвердження на стадії відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що підстави для повернення позовної заяви відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Крім того, суд зазначає, що позивачем до заяви про усунення недоліків додані копії рахунків-фактур поганої якості, через що текст неможливо прочитати.
Відповідно до ч. 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч. 2 ст. 91 ГПК України).
За наведених обставин, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати суду копії рахунків-фактур належної якості або оригінали вказаних документів.
Керуючись ст. 12, 176, 233-235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Зобов`язати позивача у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали надати суду належним чином завірені копії доданих до заяви про усунення недоліків рахунків-фактур виготовлених у належній якості, а у разі неможливості виготовлення таких копій - оригінали вказаних документів.
4. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали для подання до суду та позивачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, відзиву на позов з доданими до нього документами.
Докази направлення позивачу відзиву надати суду у встановлений судом п`ятнадцятиденний строк.
5. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання до суду та відповідачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, відповіді на відзив з доданими до неї документами.
Докази направлення відповідачу відповіді на відзив надати суду у встановлений судом п`ятиденний строк.
6. Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду та позивачу у порядку, визначеному ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, заперечень з доданими до них документами.
Докази направлення позивачу заперечень надати суду у встановлений судом п`ятиденний строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://cn.arbitr.gov.ua/sud5028.
Суддя В.В. Шморгун
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2022 |
Оприлюднено | 04.02.2022 |
Номер документу | 102939629 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні